Bayern–Bielefeld: nem meglepő, hogy hat gól született...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.02.15. 20:25
Nem Katar: zöldet eltakaró hótakaró (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 21. fordulójának záró mérkőzésén a Bayern München odahaza 3–3-at játszott az Arminia Bielefelddel. A Bayern két pontot hullajtott el, ugyanakkor egyet meg nyert – 1–3-ról állt talpra.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Bayern München–Arminia Bielefeld 3–3 (0–2)
München,Allianz Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Badstübner
Bayern:Neuer – B. Sarr (Kimmich, 61.), Süle, L. Hernández, A. Davies – Tolisso, Alaba, L. Sané, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski.Vezetőedző:Hansi Flick
Bielefeld:
S.Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, J. Laursen – F. Kunze, Prietl, Doan (Gebauer, 41.), Vlap (Córdova, 62.), Voglsammer (Seufert, 62.) – F. Klos (Van der Hoorn, 90.).Vezetőedző:Uwe Neuhaus
Gólszerző:Lewandowski (48.), Tolisso (57.), A. Davies (69.), ill. Vlap (9.), Pieper (37.), Gebauer (49.)

Ki gondolta volna? A friss klubvilágbajnok Bayern München a katari nyárból a havas bajor télbe visszarepülve, kicsit tartalékosan pályára lépve is abszolúte esélyesnek számított a kiesés ellen harcoló Bielefeld ellen, erre a 72. percben a címvédő drukkereinek a VAR-hoz kellett imádkozniuk, hogy ne kapják meg a negyedik góljukat is a kiscsapat ellen.

Odahaza...

Megúszta a Bayern, de azt nem, hogy az első félidőben az Anderlechttől kölcsönkapott, a ligában most debütáló holland Michel Vlap ne rúgjon szép gólt a mérkőzés elején, majd ne adjon gólpasszt szögletből Amos Piepernek – a hazai védelem egyik gólnál sem állt a helyzet magaslatán.

Kisebb helyzetek után az első Bayern-ziccert Robert Lewandowski értékesítette, de azonnal válaszolt Christian Gebauer, ám még mielőtt a vendégek beleélték volna magukat a győzelembe, Corentin Tolisso, majd Alphonso Davies büntetett rutinosan góllal egy-egy védelmi hibát.

Így érkeztünk el a hajrához, amely a vártnál sokkal kevesebb eseményt hozott, nagyon elfáradtak a játékosok, de jobban koncentráltak a védők.

És a támadók, Lewandowski közeli fejesét ugyanis a Bielefeld éke, Klos kifejelte a gólvonalról – a már Budapesten lévő lipcseiek nagy örömére!3–3

Nem ilyen visszatérésről álmodott a Bayern, ugyanakkor azt se feledjük, milyen napok állnak a címvédő mögött.

Az első félidőben volt csak hó (Fotó: AFP)

A harmadik újonc itt legalább három góllal

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, 1985 UTÁN ISMÉT 3–3-AT JÁTSZOTT ITT A BIELEFELD!

90+2. perc Coman ballal 13-ról a kapus elé lő, kissé balról, Ortega fogja is.

Három perc a ráadás.

90. perc Klos le, Mike van der Hoorn be. Ék helyett bekk.

88. perc NINCS BENT, Kimmich balról jobbal ad középre egy szabadrúgást, Lewa két méterről kapura fejel, kissé jobbról, de ment a gólvonalon egy védő! Nem is védő, Klos ment hátra! 9-esek egymás között.

83. perc Córdova nem lő ballal 22-ről, passzol, Kunze meg jobbal a bal alsó mellé lő 18-ról, kissé jobbról.

81. perc Fabian Kunze buktatja Tolissót, akibe még belerúg Prietl is. Az első szabálytalankodóé a sárga lap.

78. perc Corentin Tolisso kap sárgát Kunze megrúgásáért. Az első gól után az első lap az idényben, 2019 novembere után talált be újra.

A Bayern csak egyet veszített el az előző 45 olyan meccséből, amelyet újonccal játszott. Két iksz mellett, az egy győző a VfB Stuttgart volt, 2018-ban, egy tét nélküli bajnokin már.

72. perc GÓL! Nem gól, Córdova hiába lő gólt, lesről indult. De VAR! Vagy Süle csúsztatott fejjel, nem az ék? Nem, nem gól a gól, együttes érintés.

72. perc Laursen most sem figyel, Kimmich beadása után, Lewa hatról a bal alsó mellé fejeli a labdát.

69. PERC EGYENLŐ, Sané beadását röviden fejeli ki Nielsen, ALPHONSO DAVIES ballal kegyetlen nagy gólt lő kapásból a jobb alsó sarokba, 12 méterről, kissé balról. 3–3!

64. perc Kimmich lágy emelése Ortegáé.

62. perc Hármas csere, Nils Seufert be, Voglsammer le, Sergio Córdova be, Vlap le. A harmadik még nem állt be.

61. perc Coman lő jobbal 14-ről kapura, kissé balról, ment a rövid felső sarok előt Ortega!

58. perc Sarr le, Joshua Kimmich be a hazaiknál közben.

57. PERC ÚJABB GÓL, CORENTIN TOLISSO is betalál, Sané jobbról ballal középre ad, Tolisso meg az ötösről a jobb alsó sarokba fejel az elalvó védők között. 2–3!

52. perc Sané jobbal a bal alsó felé lő 22-ről, Ortega ledől kényelmesen a labdáért.

Voglsammer a Bayern neveltje, 2007 és 2010 között játszott itt, például David Alabával.

49. PERC GÓLRA GÓL! Voglsammer balról ballal középre ad, CHRISTIAN GEBAUER Süle és Davies elől jobbal az üres kapu bal alsó sarkába lő, két méterről. 1–3!

48. perc
Előtte Sané jobbal majdnem a bal alsóba lőtt kissé jobbról, tíz méterről, de nagyot védett Ortega.

48. PERC GÓLLAL, Alaba emelését ROBERT LEWANDOWSKI gyönyörűen leveszi, mellel, majd jobbal az ötösről, kissé jobbról a jobb alsóba lő. 1–2!

46. PERC FOLYTATJUK!

Voglsammer ezt megelőzően tavaly májusban lépett pályára.

E PÁRHARC LEGJOBB GÓLLÖVŐI
Karl-Heinz Rummenigge 9
Giovane Elber 7
Dieter Hoeness 7
Gerd Müller 4
Franck Ribéry 3

45+6. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Coman beadása a blokkoló Brunner kezére pattan, de tovább.

45. perc Öt perc a ráadás!

Manuel Neuer a 426 Bundesliga-meccséből 200-ban nem kapott gólt, ma nem került közelebb a rekorder Oliver Kahnhoz (204).

41. perc Christian Gebauer váltja.

40. perc Doan cserét kér közben.

Az első gólja a Buliban a védőnek. Vlap adta a gólpasszt, jobb lábbal.

37. PERC NULLA KETTŐ, nem vesznek komolyan a hazaiak egy balról jövő vendégkornert, AMOS PIEPER az ötösről a bal felsőbe fejeli a labdát. Hernández csak nézett, Süle elegánsan arrébb sétált, Alaba meg alibiugrást végzett a gólszerző mögött... 0–2!

35. perc Lewa remek passzát Sané a kapusa püföli, de megússza, mert les. A japán Doant kell ápolni közben.

34. perc Coman ívelését Sané kapásból középre teszi a bal sarok elől, ment egy védő, Sané kornere után Alaba ballal 22-ről nagyon csúnyán eltöri a labdát.

31. perc HELYZET, Alaba remek ívelését az ötös bal sarkáról jobbal gyengén teszi kapura Moting, a vetődő Ortega eléri a labdát a bal alsó sarok előtt! Kellett ehhez Kunze nem is annyira finom, de szabályos lökése is. Testtel.

30. perc Prietl távolija távolról sem veszélyes Neuer kapujára.

Érdekes, a Bayern a legutóbbi négy Bundesliga-meccsen csak egy gólt kapott, ezze együtt 5/1, előtte egymás után tizenegyszer sem hozta le a meccsen nullára a címvédő!

29. perc
Sané jobb oldali beadását eléri a bal, azaz a rövid alsó előtt a becsúszó Pieper.

27. perc És hazai helyzet, Ortega Tolisso elől egy védőre öklözi Sané jobb oldali beadását, de éppen az ölébe pattan vissza, a francia kap közben egy könyököst véletlenül a kapustól.

Vonalzás. Hószünet.

23. perc Sané keresztpasszát Coman jobbal 21-ről feladja Ortegának. Stefan Ortega Moreno német U19-es válogatott volt, már 28 éves, félig német, félig spanyol.

21. perc Davies remek passzát Sané jobbról ballal középre nyesi, de kilép Ortega kapus Lewa elé.

Újabb extrém fontos adat. A Bielefeld 3. hétfői bajnokija, és egyszer már volt a városban hétfőn, de az 1860 München ellen.

18. perc Süle szereli az ötös jobb sarka előtt Brenner beadása után Voglsammert.

15. perc Jöhet akkor a kapuskirúgás, öt perc alatt. Ha már öt: a Bayern utóbbi 5 meccsét mind megnyerte a ligában, az előző 9-ből bajnokiból 8-at.

13. perc Egyre erősebb a havazás, jönnek a narancssárga labdák. Klos labdát cserél, a vonalakat a pályán megtisztítják közben. A Bayern ezelőtt csak 1993-ban játszott hétfőn bajnokit, és négy egyre elverte őket a Bremen!

Amikor minden Vlappol egy újonc életében. Süle és Hernández nem állt éppen a helyzet magaslatán ellenben.

9. PERC VEZET A BIELEFELD! Brunner jobb oldali beadása és Prietl passza után MICHEL VLAP ballal 15-ről, középről a jobb alsóba lő. AZ ÚJONC GÓLLAL DEBÜTÁLT!

6. perc A nagyon harcos Coman kiharcol egy szabadrúgást, a beadást Larssen vállal adja haza az ötösről!

3. perc Erős hazai kezdés, 85 százalékos labdabirtoklással, Davies passzát Moting jobbal 23-ról a jobb alsó felé teszi, Ortega vetődve fogja a labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek tiszta feketében, a stadion tiszta havas lassan.

Egy kis örökmérleg: 37 találkozó, 28 müncheni és 5 arminiás sikerrel, 79, ill. 36 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

Mellettük Douglas Costa, Alexander Nübel és Leon Goretzka sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

Serge Gnabry, a Bayern München szélsője megsérült a fináléban. A válogatott játékos bal combjában elszakadt egy izomrost, de a rövid közleményből nem derül ki, előreláthatólag mennyi időt kell kihagynia.

A bajor együttes megnyerte a klub-vb döntőjét – 1-0 a mexikói Tigres ellen –, így a német bajnokság és kupa, a Bajnokok Ligája, valamint az európai és német Szuperkupa elhódítása után a hatodik trófeáját gyűjtötte be az előző idényhez kötődően. Erre korábban csak az FC Barcelona volt képes 2009-ben.

A klub megerősítette a hírt, a Bild című lap pedig fotókat is közölt a 31 éves támadóról, amint pénteken este, a müncheni repülőtéren fehér színű védőruhában kiszáll egy mentőrepülőgépből. A volt válogatott, világbajnok Müller otthonában töltheti a karanténidőszakot, s a hírek szerint jól érzi magát. A csatárt pozitív PCR-tesztje után elkülönítették a csapattól, nem is utazhatott a társaival haza.

Thomas Müller hazatért Németországba (Fotó: Robert Gongoll/bild.de)

Ismét Németországban van Thomas Müller, a Bayern München labdarúgója, aki pozitív koronavírusteszt miatt nem léphetett pályára a katari klubvilágbajnokság csütörtök esti döntőjében.

„Viszonylag magas és erős vagyok, azonban az edzéseken nem tudom megmozdítani, még két centit sem” – nyilatkozta egyszer Yussuf Poulsen, a Leipzig támadója a Ki ckernek a franciáról. Vélhetően nem örül neki, hogy a következő idénytől már ellenfélként kellene félreállítania.

Érdekesség, hogy a friss klubvilágbajnok már 2015-ben megszerezte volna az akkor 16 éves Upamecanót, azonban a családja nemet mondott, majd a Salzburg 2.2 millió euróért szerződtette. A francia légiós 2017 januárja óta Gulácsi Péter és Willi Orbán csapattársa, azóta 139 mérkőzésen lépett pályára az RB Leipzig színeiben, amellyel az előző idényben a Bajnokok Ligája elődöntőjéig menetelt.

„Az RB Leipzigben nyújtott teljesítményét tekintve várható volt Dayot szezon végi távozása, kivételes védő, és nagyszerű srác” – dicsérte Markus Krösche, az RB Leipzig sportigazgatója a klub honlapján. Upamecano szerződtetése azért is nagy fegyvertény, mert többek között a Chelsea és a Liverpool is érdeklődött iránta.

A bajor klub a transzferrel megoldhatja a nyáron valószínűleg távozó David Alaba pótlását a védelemben, akinek június 30-án jár le a szerződése. Nem elhanyagolható tényező, hogy megszerzésével a liga legjobb védelmével büszkélkedő, közvetlen rivális Leipziget sikerül gyengíteni.

Upamecano 2017 januárja óta futballozik az RB Leipzignél, azóta összesen 139 mérkőzésen lépett pályára a klub színeiben. Az előző idényben a Bajnokok Ligája elődöntőjébe jutott a csapattal. Ebben az évadban 26 tétmeccsen egy gól és egy gólpassz a mérlege, és nagy szerepe van abban, hogy eddig a lipcseiek kapták a legkevesebb gólt (17) a Bundesliga mostani kiírásában.

Upamecano döntésében közrejátszhatott, hogy a Bayernben jószerével hemzsegnek a francia játékosok, Benjamin Pavard, Kingsley Coman, Corentin Tolisso, Lucas Hernandez, Bouna Sarr és Tanguy Kouassi is segíthet neki a beilleszkedésben. Érkezésével megoldódhat a középhátvédposzt a bajoroknál David Alaba valószínűsíthető távozása után.

A 22 éves francia középhátvéd ötéves szerződést írt alá a Bajnokok Ligája címvédőjénél, azonban a bemutatkozására még várni kell, hiszen csak nyártól szerzi meg a játékjogát a müncheni klub. A Bayern 42.5 millió eurót fizetett napjaink egyik legígéretesebb középhátvédjéért.

Mint arról korábban mi is beszámoltunk, Hasan Salihamidzic, a Bayern München korábbi játékosa és jelenlegi sportigazgatója pénteken a Bild érdeklődésére megerősítette, hogy Dayot Upamecano, az RB Leipzig francia válogatott középhátvédje nyáron a bajor klubhoz igazol. Vasárnap délben a bajor klub hivatalosan is megerősítette a transzfert.

A vetélytárs Leipzigtől erősít a Bayern, amely hivatalosan is megerősítette a középhátvéd Dayot Upamecano szerződtetését.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BAYERN–BIELEFELD LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!