Bundesliga: a Schalke-átok szintet lépett – borzasztó ütközés Augsburgban

K. Zs.K. Zs.
2020.12.13. 18:04
A Schalke vezető gólját lövő Naszim Budzsellab sem úszta meg sértetlenül ezt a délutánt (Fotó: AFP)
Mark Uth súlyos sérüléséről és a 93. percben kapott, az első győzelmet ellehetetlenítő gólról marad emlékezetes a gelsenkircheniek számára aaz Ausgburg–Schalke (2–2) mérkőzés a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának vasárnapi játéknapjáról.

Mondhatni, a szokásosnál is rosszabbul indult a meccs a Schalke számára: a 10. percben Mark Uth egy ütközésnél súlyos fejsérülést szenvedett, eszméletét vesztette, már a játéktéren infúziót kapott. Ehhez képest csekélység, hogy a hosszú kényszerszünetet követően az Augsburg megszerezte a vezetést – Suat Serdar öngóljával…

ÍGY SÉRÜLT MEG MARK UTH

Nem sokkal később érkezett a jó hír, hogy Uth magához tért, és az állapota stabilizálódott annyira, hogy kórházba lehessen szállítani.

Alighanem ebből is erőt merítettek a csapattársak, mert az 52. percben egy rossz hátra passzra lecsapó Benito Raman egyenlített, majd a 61. percben – amikor a Schalke néhány perce, Florian Niederlechner kiállítása nyomán már emberelőnyben volt –, egy jobb oldali támadás végén Nasszim Budzsellab a rövid sarokba lőve a vezetést is megszerezte.

A Schalkén ülő masszív átok azonban csak nem akar törni: a 93. percben az egyik augsburgi csereember, Marco Richter fejjel egyenlített – azaz a nagy múltú gelsenkricheni csapat továbbra is nyeretlen a 2020–2021-es bajnoki idényben.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Augsburg–Schalke 04 2–2 (Serdar 32. – öngól, Richter 90+3., ill. Raman 52., Budzsellab 61.)
Később játszották
BayerLeverkusen–Hoffenheim 4–1 (Bailey 4., 27., Wirtz 55., Alario 90+1. – 11-esből, ill. Baumgartner 49.

Szombaton játszották
Union Berlin–Bayern München 1–1
(Prömel 4., ill. Lewandowski 67.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 1–5(Reyna 39., ill. Wawangituka 26., 53. –az elsőt 11-esből,
Forster 60., T. Coulibaly 64., N. González 91.)
Freiburg–Arminia Bielefeld 2–0(Grifo 79.– 11-esből, Dzsung Vu Jong 90+2.)
Mainz–1. FC Köln 0–1(Rexhbecaj 55.)
BorussiaMönchengladbach–Hertha BSC 1–1(Embolo 70., ill. Guendouzi 47.)
RB Leipzig–Werder Bremen 2–0(Sabitzer 26. – 11-esből, Dani Olmo 41.) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!