Bundesliga: Dost 11-ese sem tudott véget vetni a Wolfsburg csodasorozatának

K. T. I.K. T. I.
2020.12.11. 22:42
Bas Dost (jobbra) góljával vezetett a Frankfurt, de végül pontot sem szerzett (Fotó: AFP)
A Wolfsburg hazai pályán 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) ezzel 11 fordulót követően még mindig őrzi a veretlenségét.

A német válogatott Kevin Trapp nagy bravúrjaira is szüksége volt ehhez a Frankfurtnak, de szünetben 0–0-s döntetlen állt a wolfsburgi aréna eredményjelzőin. Beszédes, 7:1-es szögletaránnyal fordultak a felek. Ezúttal pedig igazi fordulatot is hozott a térfélcsere: a 61. percben tizenegyeshez jutott az Eintracht, a videobíró megerősítette, a volt wolfsburgi Bas Dost pedig sikeresen végrehajtotta az ítéletet, 0–1.

Csakhogy a házigazda nagy sorozata – 10 forduló veretlenül! – ezúttal sem szakadt meg. A 76. percben Stefan Ilsanker kezezése után büntetőhöz jutott a Wolfsburg is, a legutóbbi hét meccsen hét gólt szerző Wout Weghorst pedig szintén a kapuba lőtte a labdát, 1–1. Weghorst a hajrában még tovább javította idénystatisztikáját, a 88. percben a győztes gólt is megszerezte – ezzel összességében tizenegy meccsen kilenc találatnál jár 2020 őszén a Bundesligában.2–1

A Wolfsburg pedig tizenegy meccsen öt győzelemnél és hat döntetlennél.