A HSV 2004 után kapott ki Leverkusenben

2010.03.14. 19:41
Stefan Kiessling (középen) kétszer is betalált a HSV kapujába (fotó: Action Images)
A Leverkusen két góllal győzte le a Hamburgot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának záró mérkőzésén. A Bayer 2004. október 2. után győzte le újra hazai bajnokin a HSV-t.

A Leverkusen az előző héten elveszítette veretlenségét, miután 3–2-re kikapott a Nürnberg otthonában. A gyógyszergyáriak most a Hamburggal csaptak össze, amely az ősz hasonló szakaszában az első helyért küzdött.

A Hamburg meglehetősen régen kapott ki bajnoki mérkőzésen a Leverkusen otthonában, a Bayer utolsó sikere 2004. október 2-án volt. Jupp Heynckes csapata a 22. percben megszerezte a vezetést: Barnetta labdája után Kiessling a saját térfeléről indult el, és mivel Mathijsenék rosszul helyezkedtek, egyedül roboghatott a kapu felé. A válogatott támadó – mielőtt beérték volna – 17 méterről lőtt, és a labda a jobb sarokban kötött ki.

A Bayer nem tudta megtartani a vezetést a félidő végéig, az egyenlítéshez kellett egy nagy hiba is: egy felívelésnél Alder és Hyypiä nem szóltak egymásnak, így a kapus a finn védő miatt csak röviden tudta kiütni a labdát, amely Zé Robertóhoz került. A rutinos brazil nem tétovázott, 20 méterről a kapuba emelt.

A pihenőre döntetlennel vonultak a csapatok, de a második félidőben hét perc alatt újabb két leverkuseni találat született. Előbb Schwaab adott be jobbról, az érkező Derdiyok pedig 13 méterről fejelt a sarokba. A 62. percben Renato Augusto adott be Aogo mellől, ezúttal Kiessling bólintott négy méterről a léc alá.

A HSV előtt a 83. percben felcsillant a remény, hiszen Trochowski szabadrúgása után Rozehnal lőtt a hálóba, ám egy perccel később Castro 16 méteres lövése a léc alá vágódott, eldöntve a meccset.

A Leverkusen a harmadik helyen zárja a fordulót, hátránya három pont a listavezető Bayern Münchennel szemben.

A nap másik meccsén a Werder Bremen egygólos győzelmet aratott Sinzheimben, a Hoffenheim otthonában. A győztes találat a 81. percben született, amikor Claudio Pizarro emelte át Timo Hildebrandot Daniel Jensen jó passza és Josip Simunic helyezkedési hibája után.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI VIDEÓN

BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Leverkusen–Hamburg 4–2 (Kiessling 22., 62., Derdiyok 55., Castro 84., ill. Zé Roberto 33., Rozehnal 83.)
Hoffenheim–Werder Bremen 0–1 (Pizarro 81.)