Bundesliga: bravúros Bochum-pont a Dortmund ellen

2023.04.28. 22:35
A Bochum örülhet, a Borussia nem (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában a Bochum meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott a Borussia Dortmunddal.

Bár a mérkőzés egyértelmű esélyese a Dortmund volt, a Bochum kezdte jobban a találkozót. Mindössze az ötödik percben jártunk, amikor Anthony Losilla gyönyörű lövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Azonban csak két percig tartott az előny, mert Karim Adeyemi egyenlített.

Furcsa, de a két gyors gól után – a 7. percben már 1–1 állt az eredményjelzőn – több találat már nem született, noha bőven volt rá lehetőség. Még a 98. percben, is de Jude Bellingham nagy helyzetben mellé fejelt.

Összefoglaló

A döntetlen egyértelműen nem jó a Dortmundnak, és egyértelműen nagyon jó a Bochumnak. A Borussia az egy ponttal ugyan két napig biztosan megtartja vezető helyét, ám ha vasárnap a Bayern München legyőzi Dárdai Pál Hertháját – és erre azért elég jó esélye van –, akkor elveszíti az első helyet. A Bochum pedig nagyon értékes pontot szerzett a bennmaradásért folyó küzdelemben.