Német Kupa: az utolsó percekben fordított az 1860 München

2008.01.29. 22:44
Nyögvenyelősen indult, simán végződött: 5-2-vel jutott tovább a Bayern München, holott a félidőben még döntetlen volt az állás a harmadosztályú Wuppertal ellen. A 83. percig 2-0-ra vezetett a hazai pályán játszó Alemannia Aachen az 1860 München ellen, és már-már biztosnak tűnt a továbbjutása, mégis a bajorok örülhettek. Egy öngól döntött Hoffenheimben: kiesett a Hansa Rostock.
Az 1860 München öt perc leforgása fordított az Alemannia Aachen otthonában, mely a félidőben már 2-0-ra vezetett. Sokáig tartotta is magát, sőt, továbbjutása simának tűnt, de az összecsapás végjátékában Danny Schwarz, Mustafa Kucukovic és Fabian Johnson góljaival öt perc alatt fordította meg a mérkőzést, és jutott tovább a Német Kupa negyeddöntőjébe.Egy öngól döntött, a brazil Orestes passzolta szerencsétlenül a labdát a saját hálójába, így a hazai csapat, azaz az 1899 Hoffenheim jutott tovább. A Német Kupa következő fordulóját február végén játsszák.

NÉMET KUPA, NYOLCADDÖNTŐ

EREDMÉNYEK (a győztesek továbbjutottak)
Alemannia Aachen-1860 München 2-3 (Kolev 10., Ebbers 37. ill. Schwarz 83., Kucukovic 84., Johnson 88.)
Hoffenheim-Hansa Rostock 2-1 (Nilsson 10., Orestes 71.-öngól ill. Kern 52.)
Wuppertal-Bayer München 2-5 (Damm 26., Saglik 29. ill. Klose 15., 27., van Buyten 50., Toni 53., Altintop 88.)