U17-es Eb: hármat rúgtak a spanyolok az íreknek és elődöntősök

L. M.L. M.
2023.05.27. 22:27
Lamine Yamal (balra) egy góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a spanyolok sikeréből (Fotó: UEFA)
Magabiztos játékkal, három gólt szerezve jutott a legjobb négy közé Spanyolország a magyarországi rendezésű U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon, míg a franciák egy hajrában értékesített büntetővel ejtették ki az angolokat.

SPANYOLORSZÁG–ÍRORSZÁG 3–0

Végső esélyeshez méltó játékkal jutottak tovább a spanyolok az íreken. Az FC Barcelona fiatal tehetségével Lamine Yamallal a soraiban felálló spanyol tizenegy háromszor vette be az írek kapuját. Miután az első félidőben Alejandro Granados bombagóljával vezetést szereztek, a másodikban három perc alatt két gyors góllal gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést.

ANGLIA–FRANCIAORSZÁG 0–1

A másik esti negyeddöntő már nem volt ennyire egyértelmű, kiegyenlített mérkőzésen, a 89. percben értékesített büntetővel Mathis Lambourde a négy közé lőtte a franciákat. Az angoloknak is voltak helyzeteik, az első félidő végén a lécet is eltalálták, de ennél közelebb már nem jutottak ellenfelük kapujához.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
Spanyolország–Írország 3–0
(Granados 22.,Guiu 69., Yamal 72.)
Anglia–Franciaország 0–1 (Lambourde 89. – 11-esből)

KORÁBBAN
Lengyelország–Szerbia 3–2 (Krzyzanowski 4., Mikolajewski 62. – 11-esből, Rejczyk 89., ill. Vukojevics 52., Szubotics 70.)
Németország–Svájc 1–1 – tizenegyesekkel 3–2 (Brunnner 49., ill. Boteli 16. – 11-esből)
Kiállítva: Dal (15. – Németország)