Másodosztályú ellenféllel szemben búcsúzott a DAC a Szlovák Kupától

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2021.04.14. 13:19
Schäfer András aktívan játszott, de a besztercebányaiak örülhettek a végén (Fotó: Lelkes Ernő)
A Szlovák Kupa negyeddöntőjében a DAC a másodosztály éllovasával, a Banská Bystricával mérkőzött meg Zólyomban. A fordulatos találkozón a másodosztályú csapat az utolsó pillanatokban szerzett góllal jutott a legjobb négy közé.

SZLOVÁK KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Banská Bystrica–DAC 3–2
Zólyom, zárt kapuk mögött. Vezette:
Martin Dohál.
Banská Bystrica:Baláz (Krejcí, 90+2.) – Migala (Gonda, 90+2.), Nosko, Kupcík, Lukácik – Willwéber (Tóth V., 77.), Snitka – Starsí, Polievka, Kvocera (Vajda, 65.) – Vujosevics (Frimmel, 65.).
DAC:Száraz – Sommer, Müller, Beszkorovajnij, Davis – Schäfer (Njie, 83.), Christie-Davies – Divkovic (Andzouana, a szünetben), Friede (Ramírez, 58.), Moumou (Taiwo, 83.) – Nicolaescu (Balic, 70.).
Gólszerző: Kupcík (1.), Frimmel (69.), Tóth (90+4.), ill. Müller (20.), Beszkorovajnij (67.)

Ha szerda, akkor Zólyom. A múlt heti Rózsahegy elleni találkozó után ismét az „elhagyott” vár városába utazott a DAC. Bernd Storck ugyan jelezte, hogy több változást fog eszközölni a kezdőcsapatban, de hétre kevesen gondoltak. Kihagyta például a Fortuna Liga legjobb góllövőjét Eric Ramírezt is. Összesen négy német játékos került a kezdőbe, amelyben ott volt Schäfer András is.

Ugyan a találkozót nézők nélkül rendezték, de ötven ember a stadion felett lévő erdőalji földsáncról, s ugyanannyian a másik kapu mögött lévő parkolóból követte a találkozót.

Akárcsak vasárnap a Slovan ellen, a DAC ezúttal is belealudt a kezdésbe. Nem telt el egy perc, amikor egy beadás után könnyedén talált Kupcík a kapuba. Az rossz talajon próbálta a vendégcsapat játszani a saját játékát, de csak nehezen tudta áttörni a piros védőfalat, ráadásul a Besztercebánya 18 éves kapusa is remekül védett. Egészen a 20. percig, amikor Müller közelről kiegyenlített. A szünet előtt Schäfer löketét védte bravúrral Baláz.

A szünet után pályára lépett Ramirez, majd Balic is. A 67. percben ugyan Beszkorovajnij megszerezte a vendégeknek a vezetést, de röviddel a középkezdés után kihagyott a dunaszerdahelyi védelem és Frimmel kiegyenlített. Sőt, a ráadásban Tóth is betalált, így a másodosztályú Besztercebánya jutott tovább.

„Az a csapat, amely a 70. perc táján gólt szerez és vezet, de végül kikap 3–2-re, nem érdemli meg, hogy továbbjusson” – nyilatkozta lapunknak Schäfer András, a DAC középpályása, aki a 83. percig volt a pályán.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, drámai körülmények között búcsúzott a kupától a DAC. 3–2
90+4. perc: GÓÓÓÓL! MEGNYERTE A BANSKÁ BYSTRICA! A szabadrúgás kijött a bal kapufáról, a kavarodás végén Tóth mindenkit megelőzve, 4 méterről kanalazott a kapuba. 3–2
90+3. perc:
Nagy lehetőség a hazaiaknak, szabadrúgást kaptak 21 méterre a DAC kapujától, középről.
90+2. perc: A tizenegyesekre készülve kapust cserélt a Besztercebánya.
90. perc:
Gyors kontrát indított a Besztercebánya, Sommer az utolsó pillanatban mentett szögletre.
89. perc: Ramírez kapott sárgát.
88. perc: Támad a DAC, hátha meg lehet nyerni a meccset a rendes játékidőben.
86. perc: Bal oldali hazai szöglet után szabálytalankodtak Szárazzal, szabadrúgás kifelé.
80. perc: A szögletből nem lett semmi.
79. perc: Ramírez cselezte be magát az ötösre, majd éles szögből lőtt, Balázról szögletre pattant a labda.
69. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A BESZTERCEBÁNYA! A DAC védői nem figyeltek Frimmelre, aki teljesen egyedül maradt, majd 6 méterről, éles szögből óriási gólt lőtt a kapu bal oldalába. 2–2
67. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A DAC! Bal oldali szöglet után rosszul ért bele fejjel egy hazai védő, a labda a saját kapuja felé perdült, Beszkorovajnij reagált a leggyorsabban, és 3 lépésről a hálóba fejelt. 1–2
65. perc:
Leült a meccs, eseménytelenül telnek a percek. Az első félidő sokkal jobb volt.
60. perc: Ramírez most állt be, de máris megcélozta a bal alsót, Baláz azonban kivédte a lövést.
52. perc: Willwéber kapott sárga lapot, mert felvágta Christie-Davist.
50. perc: Ezt elügyetlenkedték a hazai támadók. Három lövési lehetőségük is volt, de végül vagy a blokk, vagy Száraz hárított.
49. perc: Jobb oldali hazai beadásra jól mozdult ki Száraz, és elcsípte a labdát.
47. perc: Willwéber próbált kapura lőni egy szabadrúgást 27 méterről, de az előtte álló egyetlen embert találta el.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, még bármelyik csapat továbbjuthat. 1–1

43. perc: Nosko kapott sárga lapot, mert felrúgta Nicolaescut.
40. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DAC 23 méterre a besztercebányai kaputól. Davis a sorfalba lőtte a labdát, a kipattanót Schäfer szúrta rá, Baláz azonban kiszedte a bal fölsőből!
37. perc: Jobb oldali bedobás után jött a beadás is, Starsí fejelt, Száraz könnyen védett.
34. perc: Átvette a kezdeményezést a Besztercebánya. Most éppen Willwéber csapott le egy rövid dunaszerdahelyi felszabadításra, 17 méteres lövése azonban elzúgott a jobb felső mellett.
30. perc: Snitka szúrta rá 18 méterről, de egy védő közbeugrott, lepattant róla a labda.
26. perc: A gól óta kijöttek a szorításból a hazaiak, valamelyest kiegyenlítődött a meccs.
24. perc: A hazaiak tizenegyest reklamáltak, de a bíró nem hallgatta meg a kérésüket.
20. perc: Nagyon érett a gól, a besztercebányaiak beszorultak, eddig bírták a nyomást.
20. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A DAC! Jobb oldali szöglet után Müller emelkedett magasra 3 méterre a kaputól, és könnyen fejelt a jobb alsóba. 1–1
19. perc: Moumou
lövése nagyon veszélyesen surrant a bal alsó felé, Baláz azonban bravúrral szögletre mentett.
19. perc: Bal oldali beadás érkezett a besztercebányai kapu elé, Friede egyből ellőtte, Baláz azonban bravúrral védett.
18. perc: Leshelyzet után szerzett gólt a DAC, természetesen a bíró nem adta meg.
16. perc: Divkovic beadása után Friede fejelhetett 8 méterről, de éppen a kapus kezébe.
14. perc: Zólyomban kisütött a nap, ez is esemény.
8. perc: Nicolaescu
került helyzetbe Schäfer bal oldali beadása után, de rosszul találta el a labdát 5 méterről.
4. perc: Migala tűzte rá kapásból 14 méterről, és a labda nem sokkal ment el a léc fölött.
2. perc: Az utóbbi időben a bajnokikon is gondot okoztak a beadások a dunaszerdahelyi védelemnek, ezúttal is elkerülhető gólt kaptak.
1. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BESZTERCEBÁNYA! A hazaiak végezhettek el szabadrúgást Polievka révén 22 méterre a kaputól, az oldalvonal közeléből, a labda átszállt a védők felett, érkezett Kupcík, és 7 méterről laposan a jobb alsóba lőtt. 1–0
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Banská Bystrica tiszta pirosban, a DAC szürke-feketében játszik.

A csapatok a kezdés előtt Zólyomban (Fotó: Duducz Tibor)

ELŐZMÉNYEK

Mivel a besztercebányaiak stadionját átépítik, a meccset Zólyomban játsszák.

„Most a szerdai kupamérkőzés a legfontosabb, ha pörgősen futballozunk, nem lehet baj. Nem tudom, hogy a kezdőcsapatban kapok-e helyet, a döntés vezetőedzőnké, Bernd Storcké, aki szerintem fokozatosan igyekszik beépíteni a csapatba” – mondta a Nemzeti Sportnak a 22. életévét kedden betöltő Schäfer András, a dunaszerdahelyiek középpályása, aki nemrégiben épült fel sérüléséből, és a Slovan elleni vasárnapi bajnokin (2–2) csereként küldték pályára.

Az élvonalba jutásra pályázó Besztercebánya vezetőedzője a korábbi 54-szeres szlovák válogatott Stanislav Varga, aki legszebb éveit a Celticben töltötte, legjobb játékosa pedig Róbert Polievka, aki 2015 és 2017 között 44 meccsetjátszott a DAC színeiben. A dunaszerdahelyiek legjobbja pedig Eric Ramírez, aki 14 góljával vezeti a mesterlövészek listáját a Fortuna Ligában, legutóbbi négy fellépésén összesen hatszor talált A kapuba.

„Nagyon fontos számunkra a kupaszereplés, szeretnénk elhódítani a trófeát. Szerdán újabb lépést tehetünk a cél felé” – nyilatkozta a klubhonlapnak a 22 esztendős venezuelai csatár.

A DAC magyarjai közül Vida Máté a közelmúltban épült fel súlyos térdsérüléséből, míg az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn térdsérülést szenvedő Kalmár Zsolt legkorábban az ősszel térhet vissza.