Észak-bácskai derbi: kétgólos előnyről sem nyert a TSC

2023.02.25. 16:00
Fotók: FK TSC/Pócs Attila
Négy gólt és egy kiállítást hozott az észak-bácskai rangadó a szerb Szuperliga 23. fordulójában: a Topolyai SC és a szabadkai Szpartak mérkőzése 2–2-es döntetlennel ért véget.

SZERB SZUPERLIGA
23. FORDULÓ
Topolyai SC–Szpartak Zlatibor voda 2–2 (2–0)
Topolya,
TSC Aréna, 2500 néző. V: N. Szimovics
TSC:
V. Ilics – Antonics, Calusic, Sztojics – Sztojkovics (Cvetkovics, 85.) – Petrovics, L. Ilics, Djakovac, Miloszavljevics (Radin, 64.) – Ratkov, Sz. Jovanovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Szpartak:
Dubljanics – Vitorovics (Burekovic, 70.), Bogicsevics, Marinkovics – Addo, Simura – Tumbaszevics (Rosevics, 70.; Bugarin, 90+3.), Sztanics (Dundjerszki, 90+3.), Osei (Szerecskovics, 56.), Bijelovics – Hrsztics. Vezetőedző: Ljubisa Dundjerszki
Gólszerző:
Sztojkovics (12.), Sz. Jovanovics (21.), ill. Bijelovics (50., 75. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Antonics (84.)

A hazai mezőfölény már a 12. percben góllá ért: Szasa Jovanovics szemben a tizenhatossal kapott egy remek ívelést, amit azonnal kitett balra, az üresen álló Luka Ilics pedig a másik oldalon érkező Arandjel Sztojkovics elé tálalt, aki becsúszva, kapásból a jobb kapufa segítségével szépségdíjas gólt lőtt.

A játék képe nem változott a gól után se, s a 21. percben már kétgólos volt a topolyaiak előnye: ezúttal is Szasa Jovanovics volt a főszereplő, aki a pálya közepén ívelt Ivan Miloszavljevics elé, aki megvárta, hogy Jovanovics a sprintje után beérjen a tizenhatosba, majd hajszál pontosan tette elébe a labdát, a TSC csatára pedig átvette, és a kifutó kapus mellett a jobb alsóba gurított.

Az első félidőben volt még néhány helyzete a hazai csapatnak, de Petar Ratkov és Nemanja Petrovics lövését is sikerült a vendégvédőknek blokkolniuk, így nem változott az eredmény. Alighogy elkezdődött a második félidő, a vendégek szépítettek: az 50. percben egy jobb oldali szöglet után Marinkovics az első kapufánál megcsúsztatta a labdát, a másik oldalon pedig Luka Bijelovics fejjel továbbította azt a kapuba.

A 75. percben Calusic szabálytalansága miatt tizenegyeshez jutottak a vendégek, s Luka Bijelovics magabiztosan értékesítette a büntetőt és egyenlített. A hajrában Goran Antonics két sárga lapot is begyűjtött, így a szabadkai vendégek emberelőnyben fejezték be a mérkőzést, de ezzel a lehetőséggel nem tudtak élni, maradt a 2–2-es döntetlen.

Huszonhárom forduló után a TSC 46 ponttal a harmadik helyen áll, három ponttal lemaradva a huszonkét mérkőzést játszó Partizan mögött. A topolyai együttes a hétközi fordulóban a kragujevaci Radnicski vendégeként lép pályára csütörtökön.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Kettős csere a vendégeknél: Marko Bugarin és David Dundjerszki be, Milos Rosevics és Petar Sztanics le.

90+3. perc Edmund Addo
kap sárgát Radin felrúgásáért.

Öt perc a ráadás.

87. perc Petrovics remekül adott be, Ratkov nem találta el a labdát négy méterre a kaputól!

85. perc Milos Cvetkovics be, Arandjel Sztojkovics le a hazaiaknál, azonnal reagált Zsarko Lazetics. Szűrő helyett védő.

Nemanja Petrovics veszi át a csapatkapitányi karszalagot.

84. perc A TSC csapatkapitánya, GORAN ANTONICS nagyon csúnyát mondhatott a játékvezetőnek, mert előbb egy sárga, majd a piros lapot is felmutatta neki...

80. perc Petar Sztanics kap sárga lapot, nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

79. perc Ratkov fejel hat méterről mindenkit megelőtve, de fél méterrel megy el a labda a jobb kapufa mellett.

76. perc A gólszerző leveti a mezt, jár érte a sárga lap.

75 perc. LUKA BIJELOVICS a bal sarokba lő, Ilics jobbra vetődött. 2–2

73. perc HOPP, 11-es a vendégeknek, Calusic szabálytalanságát ítélte túl keménynek a játékvezető.

Nem kerettag ma a szerb Vojo Ubiparip, a remek nevű támadó 9 meccsen 1 gólt vágott a Vasasban.

Alekszandar Tanaszin meg volt zalaegeerszegi, 17 meccset játszott ott.

Burekorvic kölcsönbe érkezett, voltak kiemelkedő meccsei az NB I-ben.

70. perc Vladimir Vitorovics le, az Újpestből érkező Dzenan Burekovic áll be, Janko Tumbaszevics is le, Milos Rosevics be.

64. perc Milan Radin
be, Ivan Miloszavljevics le a hazaiaknál. Motorcsere.

64. perc Ilics harcol ki egy újabb TSC-szögletet.

59. perc Ratkov lő gólt, de les miatt érvénytelen. A VAR megerősítette, marad a 2–1.

Fotó: FK TSC/Pócs Attila

56. perc Pazar hazai akció során Jovanovics készíti le a labdát Sztojkovicsnak, aki 18 méterről csúnyán fölé lő.

56. perc Nikola Szrecskovics jön be, a ghánai Osei ment le. Szélsőcsere.

53. perc Visszaveszi a játék irányítását a hazai csapat, Ratkov harcol ki egy szögletet. Luka Ilics beadása után Marinkovicsról a hazai kapu irányába pattan a labda, de Dubljanics résen van.

50. PERC ITT A SZÉPÍTÉS! Vitorovics adja be a szögletet, Marinkovics szépen megcsúsztatja, LUKA BIJELOVICS pedig a másik oldalon fejjel szépít. 2–1!

49. perc A japán légós, Simura adna be jobb oldalról, de Petrovicsot találja hasba, aki orvosi segítséget kér. Folytatja.

46. perc
Luka Ilics ad be egy szabadrúgást balról, Sztojics fejese centiméterekkel megy el a bal kapufa mellett!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Játszik a 38 éves kőkemény szűrú, Janko Tumbaszevics is, aki anno 58 meccsen lőtt a TSC-ben 9 gólt, adott 4 gólpasszt, és 15 sárga, illetve 1 piros lapot kapott.

A vendégek cserekapusa, Bursac a TSC kölcsönjátékosa. A hazai bekk, Mariknovics is volt topolyai. Volt OFK-s.

E párharc legjobb góllövői:
Nenad Lukics 3
Dejan Milicsevics 3
Vladimir Otaszevics 2
Djuro Zec 2
Lazar Tufegdzic 2

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

45. perc Jovanovics futott volna el a bal szélen, Mihailo Bogicsevics azonban ferúgta, ez is sárga lapot ér.

45. perc Ratkov 16 méterről nem lő, inkább passzol Jovanovics elé, aki nem éri el az átadást.

A vendégek két nagy hiányzója Szrdjan Scsepanovics és Alekszandar Vidovics. Sérültek.

41. perc Ilics fut be egy elérhetetlennek tűnő labdát a jobb oldalon, s egyből Petrovics elé passzol, akinek a lövését Bogicsevics blokkolja.

33. perc Kwaku Bonsu Osei tör be a tizenhatosra, Antonics szépen keresztez, a vendégek játékosa pedig rátapos a védő lábára, jár érte a sárga lap.

32. perc Ratkov kerül helyzetbe, de a lövését blokkolják.

21. PERC KETTŐ NULLA, a középpályán levő SZASA JOVANOVICS ível előre Miloszavljevicshez, majd őrült tempóban indul meg az ellenfél tizenhatosa felé, és kapja is a labdát, átveszi, és a kifutó kapus mellett a jobb alsóba gurít! 2–0!

21. perc Nemanja Sztojics reklamálásért kap sárga lapot.

19. perc Jovanovics ad be balról, Ratkov centiméterekkel marad le, Dubljanicsnak sikerül kiöklöznie a labdát.

12. PERC VEZET A TSC! Gyönyörű akciót vezet a TSC, Jovanovics kapásból teszi ki a bal oldalra a labdát, Luka Ilics egyből a másik oldalon üresen álló ARANDJEL SZTOJKOVICSHOZ emel, aki kapásból a jobb kapufa segítségével megszerzi a TSC vezető gólját. 1–0!

12. perc
Szasa Jovanovicsot rúgja fel Jovan Marinkovics a félpálya körül, jár érte a sárga lap.

11. perc A másik oldalon Petar Sztanics gondolt egyet, de az ő középtávoli lövése is célt téveszt.

10. perc Luka Ilics 25 méterről kinézi a jobb alsót, de Dubljanics bravúrral hárítja a lövést.

Rákapcsolnak. Ahogyan fokozza a TSC az iramot, úgy esik egyre jobban az eső is.

4. perc
Luka Ilics ad be egy jobb oldali szögletet, de a labda mindenki feje felett elszáll, így veszélytelen.

2. perc
Hrsztics csúszik be Sztojicsnak, a játékvezető továbbot int, a TSC játékosa nehezen tápászkodik fel, a bokáját fogja, de folytatja a mérkőzést.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tiszta sötétkékben a TSC, fehér és világos kékben a vendégek.

Az élcsoport: 1. Crvena zvezda 60 pont (22 mérk.), 2. Partizan 49 (22), 3. Topolya 45 (22)

„Nem foglalkozunk az ellenfél táblázaton elfoglalt helyezésével, mert tudjuk, szabadkai riválisunk balszerencsével veszített mérkőzéseket az utolsó pillanatokban” – mondta sajtótájékoztatóján Zsarko Lazetics, a TSC vezetőedzője. Hozzátette: csapata szinte mindegyik bajnoki meccsén esélyesnek számít, s jól kezeli ezt a helyzetet, ugyanakkor arra is megfelelően felkészültek, ha az események esetleg nem úgy alakulnak, ahogyan eltervezték.

Győzelemre törnek a topolyaiak. Esélyesként várja a szabadkai Szpartak elleni szombati mérkőzést a szerb élvonalban a Topolyai SC. EGYMÁST KÖVETŐ HARMADIK győzelmét arathatja szombaton a szerb Szuperligában a tabella harmadik helyén álló Topolyai SC, amely a 14. helye zett Szpartakot fogadja.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZPARTAK ZLATIBOR VODA–TSC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!