Döntetlent játszott a Topolya a tizenegyesek mérkőzésén Szabadkán

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.03.20. 14:47
Jó iramú meccsen játszott döntetlent a két csapat. Itt Sztanojev lába lendül lövésre (Fotó: FK TSC)
Fordulatos mérkőzésen döntetlent játszott, így nem tudott előzni a Topolya a szerb Szuperliga 28. fordulójában. A szabadkaiak vezettek az első félidőben, a Topolya viszont fordított, és már-már győztesnek látszott, amikor egy újabb tizenegyessel egyenlített a Szpartak.

SZERB SZUPERLIGA
28. FORDULÓ

Szpartak Zlatibor Voda–Topolya 2–2(1–0)
Szabadka,
Városi Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:M. Milanovics
Szpartak:Dujmovics – Jovics, Brankovics, Tekijaski, Dundjerszki – Marcsics (Rajovics, 79.), Simura – Szavkovics (Jovanovics, 68.), Tufegdzsics, Srecskovics – Furtula (Bijelovics, 79.).Vezetőedző:Vladimir Buacs
TSC:Filipovics – Tomasevics, Damjanovics, Antonics, Petkovics (N. Petrovics, 80.) – Tomanovics – Zec, Banjac, Milicsevics (Szantracs, 77.), Sztanojev (Duronjics, 67.) – Lukics.Edző:Dusan Bajics
Gólszerző:Tufegdzsics (23., 90. – mindkettő 11-esből), ill. Lukics (63. – 11-esből), Zec (74.)

Remek iramot, három tizenegyest, négy gólt és 2-2-es végeredményt hozott a szerb Szuperliga 28. fordulójában Szabadkán megrendezett észak-bácskai rangadó, amelyen a Szpartak és a Topolyai Sport Club mérte össze erejét. A mérkőzést a TSC kezdte jobban, azonban a 23. percben a hazaiak a semmiből szerezték meg a vezetést, amikor a szabadkaiak japán légiósát, Simurát a vendégek kapusa, Nenad Filipovics szabálytalanul állította meg, a tizenegyest pedig Lazar Tufegdzsics magabiztosan értékesítette.

A vendégeknek, akik végig hatalmas mezőnyfölényben voltak, a második játékrészében sikerült fordítaniuk: a 64. percben Nenad Lukics váltotta gólra a jogosan megítélt tizenegyest, majd tíz perccel később Lukics, Duronjics, Zec volt a labda útja, s az akció végén Djuro Zec kilőtte a rövid sarkot.

Amikor már úgy tűnt, nem változik az eredmény, akkor a 90. percben egy jobb oldali beadás után Nemanja Tomasevics kezére esett a labda, s a játékvezető harmadszor is a tizenegyespontra mutatott. A tizenegyest ezúttal is Tufegdzsics értékesítette, s ezzel beállította a 2–2-es végeredményt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, döntetlennel ért véget a rangadó. 2–2
90+5. perc:
23 méterről végezhetett el szabadrúgást a TSC, de Duronjics lövése a sorfalról szögletre vágódott.
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
90. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A SZPARTAK!Tufegdzsics ismét eredményes volt, ezúttal a bal felső sarokba lőtt. 2–2
90. perc: ÚJABB TIZENEGYES A SZPARTAKNAK!
Nemanja Tomasevics kezét érte a labda, nem volt szándékos, de a játékvezető a tizenegyespontra mutatott.
89. perc: Sztefan Szantracs is sárga lapot kapott,
88. perc: A csereként beállt Nemanja Petrovics szabálytalankodott, sárga lapot ért a játékvezető szerint,
87. perc:
Mindent egy lapra téve rohamoznak a hazaiak, a TSC védelme egyelőre sziklaszilárdan állja a sarat.
81. perc: A TSC csapatkapitánya, Szasa Tomanovics sárgult be.
80. perc: Marko Petkovics helyére Nemanja Petrovics érkezett a TSC-ben.
79. perc: A Szpartakban Luka Bijelovics jött be Nikola Furtula helyett,Milan Marcsics helyett pedig Andrija Rajovics jött be.
77. perc: Dejan Milicsevics helyett Sztefan Szantracs érkezik a TSC-ben.
75. perc:
Negyedórája maradt a Szpartaknak, hogy kitámadjon, és egyenlítsen.
74. perc:GÓÓÓÓL! VEZET A TSC! Lukics adott be a bal oldalról, a csereként beállt Duronjics lekészítette a labdát Djuro Zec elé, aki kilőtte a rövid sarkot. Gyönyörű akció volt! 1–2
72. perc:
Újabb hatalmas vendéghelyzet maradt kihasználatlanul, Banjac sokat várt, és a védők szögletre mentettek.
69. perc: Zec
előtt adódott egy lehetőség a bal oldalon, de nem sikerült lövésig jutnia, s addig várt, amíg Dujmovicsé lett a labda.
68. perc: Mile Szavkovics le, Sztrahinja Jovanovics be a hazaiaknál.
67. perc: Cserélt a TSC:Jug Sztanojevle,Borko Duronjicsbe.
66. perc: Lukics kapott egy kiváló labdát az ötös vonalánál, de a kifutó kapus megzavarta, és méterekkel emelt fölé. Nagy helyzet volt, lent is maradt a csatár, és másodpercekig fogta a fejét.
63. perc:GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A TSC! Lukics elég rosszul találta el a labdát, de mivel Dujmovics jobbra vetődött, a labda pedig balra ment, így 1–1
63. perc: TIZENEGYEST KAPOTT A TSC!
Egy jobb oldali szöglet után a hazai védők szabálytalankodtak Zeccel szemben.
62. perc: Damjanovics kapott sárgát a TSC-ből lerántásért.
60. perc:
A szabadrúgás után hatalmas kavarodás alakult ki a Szpartak kapuja előtt, de ebből sem lett gól.
59. perc: Dundjerszki kapott sárga lapot kezezésért.
57. perc: Szavkovics
lőtt 23 méterről egy szabadrúgás után, nem sokkal ment a jobb kapufa mellé a próbálkozás.
54. perc:
Teljesen beszorította a TSC a hazaiakat, de nem sikerült gólhelyzetet kialakítani.
50. perc: Banjac
jól ugratta ki Zecet, de kicsit erős volt a labda, így Dujmovics megelőzte a TSC játékosát.
49. perc:
Három a kettő ellen vezethetett ellentámadást a Szpartak, de Tufegdzsics gyengén adott középre, így Filipovicsé lett a labda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezetnek a hazaiak. 1–0
45.+1. perc:
Sokkal többet volt a labda a TSC-nél, a Szpartak főleg a védekezéssel törődött, de a vendégvédők figyelmetlensége miatt a hazaiak mehetnek egygólos előnnyel pihenőre.
39. perc: Sztanojev
beadására Lukics érkezett, de csak a mellével tudta a kapu felé továbbítani a labdát, amelyet Dujmovics ölelt magához.
37. perc: Zec
viharzott el a bal szélen, szépen adott középre az üresen álló Milicsevicshez, aki nem lőtt rögtön, hanem igazított rajta egyet, és ez éppen elég volt, hogy a lövését blokkolják.
33. perc: Sztanojev
kapott jó labdát a 16-oson belül, kapura is fordult vele, a rövid sarokra tartó lövését Dujmovics védte, de a partjelző és a játékvezető is úgy látta, hogy a kapus nem ért a labdához.
27. perc: Milicsevics
passzolt gyönyörűen Zec elé, aki szemtől szembe került a hazai kapussal, azonban nagyon csúnyán fölé lőtt. Hatalmas helyzet volt!
23. perc: GÓÓÓL! VEZET A SZPARTAK! A csapatkapitány Tufegdzsics állt a labda mögé, Filipovics jobbra vetődött, a lövés balra ment. 1–0
21. perc: Tizenegyes a Szpartaknak!
Filipovics szabálytalankodott Simura ellen, a játékvezető gondolkodás nélkül a tizenegyespontra mutatott, és sárgát adott TSC játékosának.
19. perc:
Újabb TSC-lehetőség, ezúttal egy bal oldali szabadrúgás után Banjac maradt le centiméterekkel a labdáról.
17. perc: Zec
harcolt ki szögletet a bal oldalon, ő is adta be, remekül érkezett a rövid sarokra a csapatkapitány Tomanovics, azonban a fejese fölément.
15. perc:
Ismét Sztanojev volt a főszereplő, a jobboldalon futott el, erősen középre lőtt lövése után a vendégek 11-est reklamáltak, mert úgy tűnt, hogy a hazaiak közül az egyik védő kézzel ért a labdához, de a játékvezető továbbot intett.
13. perc:
Gyors TSC-akció végén Sztanojev került helyzetbe, de 10 méterről a bal felső sarok mellé durrantott.
9. perc:
Jól működött a Szpartak lescsapdája, Lukicsot a partjelző jelzése állította meg.
8. perc:
Veszélyesnek tűnő, jobb oldali akciót vezetett a TSC, de Lukics lövése kapu mellé ment.
5. perc: Zec
tört be a 16-oson belülre, 6 méterről lőtt is, de a lövést blokkolták, így a hazaiak kapusa könnyedén szedte össze a labdát.
1. perc:
A TSC vezetőedzője,Mladen Krsztajics betegség miatt nem ülhet a kispadon, ezért Dusan Bajics meccsel ma.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a TSC tiszta fehrében, a Szpartak tiszta feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Egymást jól ismerő két csapat méri össze erejét szombaton Szabadkán a szerb Szuperliga 28. fordulójában: az észak-bácskai rangadón a helyi Szpartak a Topolyai SC-t fogadja. A találkozó nemcsak a két város közelsége miatt kap kiemelt figyelmet, hanem azért is, mert a TSC a három pont megszerzésével megelőzheti a tabellán jelenleg az ötödik helyen álló szabadkai csapatot, s ha a többi eredmény is kedvezően alakul számára, az ötödik helyre léphet előre.

„Jól ismerjük a szabadkai együttest, igaz, ez kölcsönös, hiszen nincs olyan téli vagy nyári felkészülés, amely során ne játszottunk volna edzőmérkőzést egymással. A héten a játékosok jól edzettek, a csapat összeszokott, úgyhogy készen állunk az újabb győzelem megszerzésére” – nyilatkozta Faragó Szilárd, a TSC kapusedzője a meccset megelőző sajtótájékoztatón.

A bajnokságban a két csapat eddig háromszor csapott össze, és a TSC még nem kapott ki riválisától, egy döntetlen mellett kétszer legyőzte.