NL: Törökország és Lettország is hibátlan maradt

2022.06.14. 22:57
Calhanoglu (balra) állította be a 2–0-s végeredményt Törökországban (Fotó: AFP)
A Nemzetek Ligájának C-ligájának 1. csoportjában Törökország, a D-liga 1. csoportjában Lettország győzött 2–0-ra, amivel mindkét válogatott őrzi hibátlan mérlegét, ráadásul az újabb három ponttal mindkettő biztosította már a bennmaradását.

A C-liga 1. számú csoportjában Törökország mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve váltotta három pontra az „országos egyest” a pont nélküli Litvánia ellen. A csoport másik meccsén Luxemburg a második félidő elején már 2–0-ra vezetett, ám Jóannes Bjartalíd két perc alatt szerzett két góljával Feröer egyenlített, így egy ponttal távozhat a „minik” összecsapásáról.

A D-ligában Moldova büntetőből szerzett gólokkal nyert 2–1-re Andorrát fogadva, míg a csoportelső Lettország Vladislavs Gutkovskis duplájával győzött a sereghajtó Liechtenstein otthonában 2–0-ra.

NEMZETEK LIGÁJA
4. FORDULÓ
C-LIGA

1. CSOPORT
Törökország–Litvánia 2–0 (Ayhan 37., Calhanoglu 54.)
Luxemburg–Feröer 2–2 (G. Rodrigues 12. – 11-esből, Martins 49., ill. Bjartalíd 57., 59.)

1. Törökország 4 4 14–0 +14 12
2. Luxemburg 4 2 1 1 5–4 +1 7
3. Feröer 4 1 1 2 4–8 –4 4
4. Litvánia 4 4 1–12 –11 0

D-LIGA

1. CSOPORT
Moldova–Andorra 2–1 (Calmacov 26. – 11-esből, Nicolaescu 50. – 11-esből, ill. M. Vieira 45+4.)
Liechtenstein–Lettország 0–2 (Gutkovskis 20., 28.)

1. Lettország 4 4 10–2 +8 12
2. Moldova 4 2 1 1 6–5 +1 7
3. Andorra 4 1 1 2 3–6 –3 4
4. Liechtenstein 4 4 1–7 –6 0