NL: Mugosa triplázott, Montenegró kitömte Romániát Bukarestben

2022.06.14. 22:41
Stuart Armstrong duplájával fordítottak a skótok Jerevánban (Fotó: Getty Images, archív)
Bár Örményország korán vezetést szerzett Skócia ellen, a brit csapat még az első félidőben fordított, majd 4–1-re győzött a mérkőzést kilenc emberrel befejező házigazda ellen. Bosznia-Hercegovina remek, fordulatos mérkőzést játszott a házigazda Finnországgal, míg Montenegró simán nyert Bukarestben.

A sorozatot hazai pályán az írek legyőzésével kezdő örmények két idegenbeli vereség után újra otthon léptek pályára, és jól is kezdtek, Vahan Bicsahcsjan közeli góljával már a 6. percben vezettek. A két csapat skóciai meccsét 2–0-ra megnyerő vendégek Stuart Armstrong két góljával még az első félidőben fordítottak, miközben Arman Hovhanniszjan a 44. percben két sárga lapot is kapott két különböző szabálytalanságért, és Örményország emberhátrányba került. A második félidőben a skótok irányították a játékot, John McGinn és Che Adams négy percen belül háromgólosra növelte az előnyüket. A végén Kamo Hovhanniszjan is kapott egy piros lapot Scott McTominayjel szemben elkövetett durvaságáért.

A másik meccsen Ukrajna Lengyelországban 1–1-et játszott Írországgal.

UEFA NEMZETEK LIGÁJA
B-LIGA, 4. FORDULÓ
1. CSOPORT

Örményország–Skócia 1–4 (Bicsahcsjan 6., ill. S. Armstrong 14., 45+1., McGinn 50., C. Adams 54.)
Ukrajna–Írország 1–1
(Dovbik 47., ill. Collins 31.)

1. Ukrajna 3 2 1 5–1 +4 7
2. Skócia 3 2 1 6–4 +2 6
3. Írország 4 1 1 2 4–3 +1 4
4. Örményország 4 1 3 2–9 –7 3

Az NL-sorozat B-ligájának talán legjobb mérkőzését játszotta Bosznia-Hercegovina és Finnország Zenicán, ahol klasszis játékosok góljaival alakult roppant fordulatosan a két csapat összecsapása. Miralem Pjanic góljával vezettek a hazaiak, ám Teemu Pukki egyenlített, fordítottak a vendégek, majd Edin Dzeko duplájával kiharcolta a győzelmet a továbbra is veretlen bosnyák csapat.

Románia Bukarestben csúnya vereséget szenvedett a triplázó Sztefan Mugosa vezérelte Montenegrótól, és továbbra is a csoport utolsó helyén áll.

3. CSOPORT
Románia–Montenegró 0–3 (Mugosa 42., 56., 63.)
Bosznia-Hercegovina–Finnország 3–2 (Pjanic 5., Dzeko 29., 58., ill. Pukki 10., Källman 18.)

1. Bosznia-Hercegovina 4 2 2 6–4 +2 8
2. Montenegró 4 2 1 1 6–3 +3 7
3. Finnország 4 1 1 2 5–5 0 4
4. Románia 4 1 3 1–6 –5 3