NL, C-liga: a Fehérvár védőjét kiállították, csapata ikszelt

H. D.H. D.
2020.09.08. 20:03
Viszar Muszliut (pirosban) kiállították, Észak-Macedónia ikszelt Grúziában (Fotó: AFP, archív)
A labdarúgó Nemzetek Ligájában a C-liga 2. csoportjában a Viszar Muszliu kiállítása miatt a 64. perctől kezdve emberhátrányban játszó Észak-Macedónia 1–1-es döntetlent játszott Grúzia vendégeként. A négyes másik mérkőzésén Örményország hazai pályán 2–0-ra legyőzte Észtországot.

Az Örményország elleni sikerrel kezdő Észak-Macedónia már a 13. percben hátrányba került az észtek elleni győzelemmel nyitó Grúzia vendégeként, ám 20 perccel később Sztefan Risztovszki góljával egyenlített.

A mérkőzés 64. percében a Mol Fehérvár védőjét, Viszar Muszliut a játékvezető kiállította, a grúzok az emberelőnyben fölénybe kerültek, de újabb gólt nem tudtak szerezni, így a mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

Az északmacedón csapatban Enisz Bardi (korábban Újpest, most Levante) és Sztefan Szpirovszki (korábban FTC, most AEK Larnaca) is végig a pályán volt, míg Boban Nikolovot (Mol Fehérvár) az 59. percben cserélte be az edzője.

Viszar Muszliu kiállítása

NEMZETEK LIGÁJA
C-LIGA, 2. CSOPORT
2. FORDULÓ

Örményország–Észtország 2–0 (Karapetjan 43., Angulo 65.)
Grúzia–Észak-Macedónia 1–1 (Okriasvili 13. – 11-esből, ill. Sz. Risztovszki 33.)
Kiállítva: Muszliu (64., Észak-Macedónia)