Ligue 1: Falcaót nem tudják megfékezni, tarolt a Monaco

2017.09.22. 22:36
Radamel Falcao megállíthatatlan: a kolumbiai támadó két góljára alapozva a Monaco 4–0-ra győzött a Lille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) péntek késő esti mérkőzésén.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A csapata harmadik gólját fejjel, a negyediket tizenegyesből megszerző Radamel Falcao az első játékos az öt európai topligában, aki eljut 10 gólig ebben a szezonban.

Sőt: ő már 11-nél jár – egyszer triplázott, háromszor duplázott, két mérkőzésen egyszer talált a kapuba. (A brazilok elleni vb-selejtezőn elért gólja teszi teljessé az eddigi őszi mérlegét.)

A másik pénteki mérkőzésen a Nice csak 2–2-es döntetlenre volt képes hazai pályán az Angers ellen. A vendégek kétgólos előnyt szereztek, a sorozatban a negyedik mérkőzésén eredményes Mario Balotelli büntetőből szépített, majd a hajrában egy öngól hozta meg a pontot a nizzaiaknak.

Balotelli a Monaco (4–0) ellen két gólt lőtt, a Rennes-nek (1–0) és a belga Zulte Waregemnek (El-csoportmeccs, 5–1) egyszer-egyszer talált be – a gólsorozatot folytatta, de a győzelem ezúttal elmaradt.

Érdekesség, hogy az említett négy mérkőzés közül csak a Rennes ellenit úszta meg sárga lap nélkül az olasz támadó; ezúttal veszélyes játék miatt kapta a figyelmeztetést.

FRANCIA LIGUE 1
7. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
Lille–Monaco 0–4 (Jovetics 23., Gezzal 30., Falcao 48., 73. – a másodikat 11-esből)
Nice–Angers SCO 2–2
(Balotelli 39. – 11-esből, I. Traoré 76. – öngól, ill. Pavlovic 12., Toko Ekambi 34.)

1. Paris SG 6 6 21–3 +18 18
2. Monaco 7 6 1 21–8 +13 18
3. Saint-Étienne 6 4 1 1 7–4 +3 13
4. Bordeaux 6 3 3 10–6 +4 12
5. Lyon 6 3 2 1 11–7 +4 11
6. Nice 7 3 1 3 10–8 +2 10
7. Marseille 6 3 1 2 9–10 –1 10