Ligue 1: Bielsa rossz sorozata megszakadt, iksz a rangadón

2015.03.15. 22:59
Gól nélküli döntetlennel ért véget az Olympique Marseille–Olympique Lyon rangadó a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában.

A PSG bordeaux-i vereségével mindkét csapat nagy esélyt kapott: a Lyon arra, hogy négypontos előnyre tegyen szert a tabella élén, míg a Marseille pontszámban beérhette volna a párizsiakat.
Végül egyik forgatókönyv sem valósult meg, hiszen nem született gól a rangadón. Legalábbis olyan, amelyet megadott volna a játékvezető, a 83. percben ugyanis Lucas Ocampos közelről mintha besodorta volna a labdát, ám Benoit Bastien és asszisztense szerint a labda nem haladt át a gólvonalon.

Nem sokkal ezután tíz főre fogyatkozott a hazai gárda, Jérémy Morel piros lapot érően felvágta Maxime Gonalons-t.

A Marseille így emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, vezetőedzője, Marcelo Bielsa legalább annak örülhet, hogy a korábbi három Lyon elleni találkozójával (Európa-liga, Ligue 1) ellentétben ezúttal nem szenvedett vereséget csapata az OL-től.A PSG bordeaux-i vereségével mindkét csapat nagy esélyt kapott: a Lyon arra, hogy négypontos előnyre tegyen szert a tabella élén, míg a Marseille pontszámban beérhette volna a párizsiakat.

A Marseille így emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, vezetőedzője, Marcelo Bielsa legalább annak örülhet, hogy a korábbi három Lyon elleni találkozójával (Európa-liga, Ligue 1) ellentétben ezúttal nem szenvedett vereséget csapata az OL-től.

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ
Olympique Marseille–Olympique Lyon 0–0

KORÁBBAN
Lille–Rennes 3–0 (Origi 38., 63., 72. – a másodikat 11-esből)
Girondins Bordeaux–PSG 3–2 (L. Sané 18., Hazri 70., Rolán 89., ill. Ibrahimovic 50., 85. – a másodikat 11-esből)

1. Lyon 29 17 7 5 56–22 +34 58
2. Paris SG 29 15 11 3 52–27 +25 56
3. Marseille 29 16 6 7 56–31 +25 54
4. Monaco 28 14 8 6 32–20 +12 50
5. Saint-Étienne 29 13 10 6 35–24 +11 49
6. Bordeaux 29 13 9 7 37–35 +2 48
7. Montpellier 28 13 6 9 39–31 +8 45
8. Lille 29 11 8 10 27–24 +3 41