Fölényes győzelmet aratott a Sepsi a délben kezdődő bajnokin

A Román Superliga második fordulójában a Sepsi OSK odahaza 4–0-ra megverte az FC Argest.

Sepsi OSK Aréna, 3000 néző. V: Flueran
Sepsi OSK:
Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Paun, J. Rodríguez (Damascan, 62.) – Barbut (Aganovic, 61.), Matei (Golofca, 70.), Stefanescu (Gheorghe, 75.) – Tudorie (Rondón, 70.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
FC Arges: Greab – Tofan (Turda, 70.), M. Constantin, Cestor, Latovlevici (Vianna, 70.) – Meza (Alcéus, 70.), Njike – Jakolis, Calcan (Garita, 61.), D. Bertrand (Donisa, 77.) – Isfan. Vezetőedző: Andrei Prepelita
Gólszerző: Matei (49. – 11-esből), Mitrea (60.), Stefanescu (63.), Golofca (80.)

Strandszezon – írta ki a Sepsi OSK kemény magja a vasárnap délre tett FC Arges elleni román bajnoki mérkőzés előtt, ám a második félidőben már fürödhettek a boldogságban a szentgyörgyi szurkolók, mert kedvenceik négyet rámoltak be az ellenfél hálójába.

A 30 Celsius-fokos hőségben elvárható kocogós iramban zajlott az első félidő java, a Sepsi ugyan jóval többet birtokolta a labdát, de helyzetek helyett csak szögletekig jutott. Az egyik sarokrúgásnál David Meza Colli, a vendégek kapitánya lebirkózta Denis Ciobotariut, de videóbíró hiányában (pont erre a meccsre nem jutott egy sem a három furgonból a négy vasárnapi Superliga-mérkőzés közül) Viorel Flueran játékvezető nem ítélt büntetőt.

Tíz perccel később a kapus mellett is elhúzó Sepsi-csatárt, Alexandru Tudoriét állították meg lesen, ekkor sem ártott volna a VAR.

Az első egészséges lövést Cristi Barbut küldte 20 méterről a vendégek kapujára, de Alexandru Greab szép vetődéssel védett. Amikor pedig hasonló helyzetben Andres Dumitrescu és Nicolae Paun is ítélet nélkül esett el a pitesti-i tizenhatoson belül, csalózni kezdett a Sepsi-tábor, hogy a félidő legvégén megkönnyebbülten sóhajtson fel egyszerre háromezer székely szurkoló, mert Dorian Bertrand öt méterről sem találta el a szentgyörgyi kaput.

A második játékrész kezdetén viszont már senkinek sem hiányzott a VAR, a bíró is egyből kiszúrta, hogy Mike Cestor kézzel blokkolta Alexandru Tudorie ollózását. A csütörtöki, Ljubljana elleni Európa-konferencialiga-mérkőzéssel ellentétben pedig a Sepsi most gólra váltotta a büntetőt, Cosmin Matei találata pedig egyben azt is jelentette, hogy a szezonban először nem került hátrányba a csapat.

Az Arges addig szervezett védelme pillanatok alatt szétesett, a kinyíló területeket pedig kíméletlenül kihasználták a szentgyörgyi szélsők, ésMarius Stefanescuhárom perc alatt végképp eldöntötte a mérkőzést: szabadrúgást harcolt ki, amelyből tökéletesen ívelte Bogdan Mitrea fejére a labdát, majd Matei indításából a védők közt kilépve maga lőtte be a harmadik gólt.

Az utolsó félóra így már örömfocit hozott, amelybe Mihai Isfan révén a vendégek részéről is befért két veszélyes lövés, a kettő között pedig a hazai cserék összehozták a negyedik gólt, Vitalie Damascan még a lécre bikázta a labdát, ám a kipattanót labdát Catalin Golofca a kapus felett a hálóba fejelte.

A végén a nyolc méterről fölé bombázó Rondón és a mérkőzést alig 11 másodperces ráadás után lefújó Flueran játékvezető is megkegyelmezett az Argesnek, mert az önbizalomtól duzzadó Sepsi játékában még ekkor is benne volt egy újabb gól esélye.

90+1. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

11 másodperc ráadás után...

90. perc Aganovic és Golofca hoz össze egy ziccert Rondónnak, aki jobbal hatról a léc fölé lő!

85. perc Ívelget az Arges, veszély nélkül.

Bergodi veretlen az Arges ellen, az előző 6 meccsen 4 győzelem, 2 döntetlen a mérlege – jelentik.

80. perc EZ MÁR BENT VAN, mintaszerű támadás végén az ötös bal sarka elől jobbal a lécre lő Damascan, az elalvó Garita mellől CATALIN GOLOFCA öt méterről, középről a kapu közepébe fejel. Cestor ollózva mentene, de a léc alá talál csak, a gólvonalon belülről már. 4–0!

79. perc Isfan kiharcol egy szabadrúgást, majd a 16-os jobb sarja elől ballal milliméterekkel lő a jobb, azaz a túlsó felső sarok mellé!

78. perc Andres Dumitrescu kap sárga lapot Jakolis lerántásáért.

75. perc Ion Gheorghe be, Stefanescu le. És ivószünet.

73. perc Stefanescu átment a jobb oldalra, betör most a 16-oson belülre, de szereli őt az ötös előtt Constantin.

70. perc Catalin Golofca be, Matei le, Tudorie le, Mario Rondón be. Hármas csere a másik oldalon.

Sefanescu: 3 meccs az idényben, 3 kanadai ponttal.

66. perc Isfan emelését elkapja az ötösön Niczuly a gólra éhes Garita elől.

Cestor nagyon lemaradt most...

63. PERC NAGYON ELDŐLT, Matei a 16-os elől érkező, zseniális, lapos passza után MARIUS STEFANESCU kissé balról, hat méterről ballal a kapu közepébe lő. 3–0!

62. perc Vitalie Damascan Jonathan Rodríguezt, Barbut-t Adnan Aganovic, Arnold Garita Calcant váltja.

60. PERC ÉS ITT EGY GÓL, a balról járó Stefanescu-szabadrúgás után BOGDAN MITREA hat méterről, kissé balról a bal alsóba fejel. Constantin mellől: 2–0!

59. perc Costinel Tofannak sárga lap Stefanescu ellökésért.

Csíkszereda: klubház- és lelátóavató, Orbán Viktor is a helyszínen volt.

56. perc Latovlevici bal oldali, ballábas beadása Ninajé.

54. perc A badást kifejeli Isfan, jobbal kapura teszi a lecsorgót, 16-ról Paun, de blokkol egy védő az ötös előtt.

53. perc Barbut elfut a jobb szélen, Iasmin Latovlevici felrúgja, sárga lap.

51. perc Sárga lap Nicolae Paunnak. Odarúgott Jakolisnak.

50. perc Tudorie helyzetben, kapura törhet Barbut passzával, de szereli őt becsúszva a 16-oson Meza. Kemény szerelés, tovább.

49. PERC OTT A GÓL, COSMIN MATEI jobbal a bal alsóba lő, a kapus jobbra el.

47. perc BÜNTETŐ? Barbut jobbról jövő beadását kapura ollózza Tudorie az ötös elől, Cistor kézzel blokkol. Igen, 11-es lesz.

46. perc A 16-os jobb sarkára betörve Barbut ballal jócskán elvéti a jobb, azaz a hosszú alsó sarkot.

46. PERC FOLYTATJUK!

Greab 2020-ban 1 hónapig volt a Sepsi játékosa, aztán el is ment az Argeshez, meccset nem is játszott a Sepsinél.

A ligában működik VAR, csak erre a bajnokira nem jutott, mert három VAR-furgon van az országban, és ma négy meccset rendeznek – oldja fel a VAR-rejtélyt Boros kolléga.

A hivatalos nézőszám: 3000.

JÖTTEK-MENTEK!
2020-ban Alexandru Greab, 2017-ben Costinel Tofan igazolt a Sepsitől az Argeshez ingyen.

E párharc legjobb góllövője:
Cristian Dumitru 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Isfan csomót köt a hazai védelem lábára a jobb oldalon, középre ad, Jakolis önzetlenül a bal alsó elé gurít, az érkező Bertrand ballal az üresen tátongó jobb alsó sarok mellé lő négy méterről... MEGÚSZTA A SEPSI!

45+1. perc Latovlevici ballal nemes egyszerűséggel hónaljon rúgja Stefanescut.

Két perc a ráadás.

45. perc Stefanescu megtámasztja Bertrand-t, ápolás.

43. perc Végre valami izgalom: Rodríguez tör be a 16-osra balról, az ötös előtt elesik ő is, aztán Dumitrescu is, Tofan és Constantin lépett nekik oda... TOVÁBB! Ne feledjük, a nincs ma VAR.

36. perc Mitrea szerel, kontra, Stefanescu beadása nem az igazi. Barbut megszerzi azonban, jó harminc métert viszi befelé, és ballal 19-ről a jobb alsóba lőne, de vetődve fogja a labdát Greab.

33. perc Isfan két jó csel után ballal 18-ról, középről kapura lő, de blokkol a bevetődő Dumitrescu.

31. perc Ivószünet.

30. perc Nagyon jól és fegyelmezetten védekezik az Ages, Barbut a jobb szélről is hátrapasszol, Stefanescu meg sokadszor fut lesre ma a bal szélen.

33 meccset játszott Magyarországon két és fél év alatt.

Andreias Calcan neve is ismerős lehet sokaknak: az Újpest és a Mezőkövesd volt légiósa.

25. perc Ninaj pocsék hazaadására majdnem lecsap Isfan, de jön Niczuly, és higgadtan kicselezi őt a 16-oson! A szentgyörgyi Neuer!

22. perc Tudorie távoli lövése is veszélytelen.

64 százalékban a hazaiaknál a labda.

20. perc Nincs sok izgalom a pályán, a csapatok még tartogatják az erejüket.

Ivószünet.

14. perc Njiké szabálytalansága (nyújtott kézzel lökött) sárga lapot kapott a reklamáló vendégmester, Andrei Prepelita mellett folyamatosan reklamáló George Neagu segédedző.

10. perc Stefanescu jobb oldali szögletét rosszul találja el fejjel az ötös előtt Rodríguez, aztán Mitrea lökött.

Egy kis örökmérleg: 4 meccs, 1-1 sikerrel, 3 sepsis és 4 Arges-góllal.

7. perc Helyzet,
Calcan passzát Isfan jobbal a jobb alsó mellé rúgja 10-ről, picit jobbról.

Igen, a bekk a Kisvárda nevezetes exlégiósa.

6. perc A 16-os jobb sarka elől Barbut ballal laposan a kapus elé lő, Latovlevici mellől.

4. perc A lelátókon jó a hangulat, a pályán mezőnyharc.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta lilában.

A két mester hosszasan ölelgeti egymást.

Remek az idő, süt a nap, jó 2500 néző lehet, szól a Nélküled.

Itt 12 óra van, a székelyek a miséről mennek a meccsre – jelentik a helyszínről.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi és az U21-es nemzeti csapat szövetségi edzője, Gera Zoltán is élőben nézte meg a Sepsit. Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor, a klubtulajdonos, Diószegi László meghívására szintén jelen volt.

A Sepsi OSK 3–1-re legyőzte a szlovén Olimpija Ljubljanát a labdarúgó Európa-konferencialiga 2. selejtezőkörének első mérkőzésén.

A Sepsi OSK megkezdte szereplését a román labdarúgó-bajnokság 2022–2023-as kiírásában: fordulatos, végig izgalmas mérkőzésen 2–2-t játszott az Universitatea Craiova otthonában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEPSI–ARGES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!