Sorozatban ötödször ikszelt a Sepsi, ezúttal az Arges otthonában

BOROS MIKLÓS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)BOROS MIKLÓS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.02.16. 17:56
A piros-fehérek már hat meccse veretlenek, de öt meccse nyeretlenek is... (Fotó: Tókos Csaba/Sepsi OSK, archív)
A román labdarúgó-élvonal 21. fordulójából, február elejéről elhalasztott mérkőzésen a Sepsi OSK 1–1-es döntetlent játszott az FC Arges otthonában, ezzel sorozatban ötödször ikszelt.

ROMÁN LIGA 1
A 21. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
FC Arges–Sepsi OSK 1–1
(0–1)
Pitesti,
Nicolae Dobrin Stadion, zárt kapuk mögött. V: Cojocaru
FC Arges: Greab – Tofan, Turda, Maric, Musat – Meza Colli, Serban – Draghici (Maes, 61.), Palic, Dumitru – Malele. Edző: Mihai Ianovschi
Sepsi OSK: Niczuly – Csiszér, Buhenna, Mitrea, Stefanescu – Ninaj, Vasvari (Purece, 36.) – Delijannidisz (Golofca, 72.), Eder (Achahbar, 61.), Fülöp L. (Aganovic, a szünetben) – Safranko. Edző: Leo Grozavu
Gólszerző: Dumitru (60.), ill. Buhenna (22.)

Az élcsoport: 1. FCSB 48 pont, 2. CFR 48, 3. Craiova 44, 4. Sepsi 36

Pitesti-en kőkeményre fagyott, egyenetlen pálya fogadta a csapatokat, nem is működött egyik oldalon sem az összjáték. Az első húsz perc egyetlen lehetősége is Céphas Malele egyéni akciójából jött, akit csak Niczuly Roland, a Sepsi kapusa tudott megállítani. A lassan felpörgő szentgyörgyiek viszont belőtték első helyzetüket: Eder González szöglete után Alexandru Greab még kitolta a Maleléről kapujára pattanó labdát, de Rasid Buhenna a jobb kapufa közeléből a hálóba helyezte.

Az Arges sokáig csak Antun Palic távoli lövéseivel adott munkát Niczulynak, hogy aztán Cristian Dumitru látványos kapáslövésével kiegyenlítsen, egy valamennyi védő felett átszálló bal oldali beadás után. A gólt követően több nagy hibát is elkövettek a Sepsi belső védői, de Alexander Maest előbb Marius Stefanescu szerelte, majd Niczuly védte a belga középpályás lövését.

A vendégek csak a hajrában tudtak újra értékelhető támadást vezetni, de Pavol Safranko közeli fejese fölé ment, így csapata ismét csak egy pontot szerzett. 1–1

90+3. perc: Vége.

90. perc: Három perc lesz a ráadás.

89. perc: Purece szöglete a kapusé.

88. perc: Aganovic beadásábaa belelépnek, szöglet.

84. perc: Egy jobbról érkező jó beadást Greab elnézett, Safranko így 4 méterről fejelhetett, alig fölé.

83. perc: Még egy sárga! Achahbar, is lerántásért kapta.

80. perc

: Aganovic is besárgult

77. perc: Serban kapott sárgát, visszarántásért.

72. perc: Golofca érkezett Delijannidisz helyére.

71. perc: Niczuly! Malele aodott be laposan balról, elment mindenki előtt középen, Maes lövését lábbal védte a Sepsi kapusa.

69. perc: Purece beívelését húzta le Greab.

67. perc: Maes került helyzetbe, egy védelmi hiba után, de hosszan vette át, így oda lett az ígéretes lehetőség. Ráadásul meg is rúgta Stefanescut.

61. perc: A gól után rögtön csere a vendégeknél: Eder helyett Achahbar. A hazaiaknál Draghicit váltotta Maes.

60. perc: Dumitru egyenlít! Egy balról beérkező labda a hosszún érkező Dumitru elé került, ő meg kapásból, 12 méterről, jobbal a rövid felsőbe bombázott, kapásból, 1–1!

59. perc: Delijannisz maradt a földön az előző szöglet után, ápolni kell, s hamar jelzi is az orvosi személyzet, hogy csere lesz. Delijannisz viszont azt jelzi maradni akar.

57. perc: Szép hazai támadás végén Palic kapott labdát középen, 18 méterről laposan lőtt is, Niczuly szép vetődéssel tolta szögletre a labdát a bal alsó sarok elől.

56. perc Cojocaru játékvezető kioszt egy sárga lapot a Sepsi kispadjánál helyet foglaló egyik stábtagnak.

53. perc: A Sepsi az idényben a 14. gólját szerezte pontrúgásból, ezzel a legjobb a román élvonalban.

50. perc: Palic ívelt balról a kapu elé szabadrúgást, Niczuly határozottan jött ki és elütötte a labdát. De már les is volt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Aganovic érkezik Fülöp helyére.

45+1. perc: Letelt a ráadás, szünet.

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Ninaj koccintotta össze Draghici bokáját, megúszta sárga nélkül.

39. perc: Palic lopta a távolságot középen, majd 23 méterről lőtt, Niczuly vetődve szögletre tolta a labdát.

36. perc: Csere a vendégeként. Purece érkezik Vasvari helyére, aki megsérült.

34. perc: Delijannidisz balról ívelt középre Fülöp felé, de a labda Greabé lett.

30. perc: Ninaj borította fel Palicot, szabadrúgás. A volt kaposvári légiós felívelte, Niczuly lehúzta.

25. perc: Eddig a Sepsinél van többet a labda, 57–43-ra viszik a labdabirtoklást a vendégek.

22. perc: Eder – ha már kiharcolta – el is végezte a szögletet, a rövid sarokra csavarta, Greab kiütötte, de a kipattanót Buhenna közelről a hálóba pofozta, 0–1!

21. perc: Eder harcolta ki a meccs első szögletét a bal szélen.

18. perc: Az Arges két védője szerencsétlenkedése után került Fülöp elé a labda a jobb szélen a tizenhatos sarkánál, ő egy csel után lőtt, de rosszul találta el, így még kapu felé sem ment a labd...

15. perc: Malele fordult le emberéről a tizenhatoson belől a bal oldalon, de az ő beadás sem jutott középre.

11. perc: Dumitru próbálkozott 24 méterről, de rosszul találta el a labdát, csúnyán a kapu mellé lőtt.

8. perc: Fülöp került a védelem mögé a jobb oldalon, de a beadásra már nem maradt ereje.

5. perc: Eddig nem nagyon alakult ki folyamatos játék, sok a hiba, a szabálytalanságok mellett bedobások tarkítják a játékot.

4. perc: Malele lőtt kiszorított helyzetből, Niczuly védett.

1. perc: A Sepsi kezdte a mérkőzést – igaz, csak másodjára. Meg kellett ismételni a kezdőrúgást.

Elsőként a tiszta zöldben pályára lépő Sepsi érkezik, majd a fehérben játszó hazaiak jönnek.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!