M. D. 2022.02.21 11:57 Frissítve: 2022.02.21 12:47

Játékossors: Dániába igazolt az Arsenal korábbi tízese

Dániában talált magának új klubot Jack Wilshere, az Arsenal korábbi labdarúgója, aki a tizenkét csapatos helyi élvonal hetedik helyén álló Aarhushoz szerződött – jelentette be az egyesület a hivatalos honlapján.

Jack Wilshere Dániában próbál szerencsét (Fotó: Twitter/AGF)

A 30 éves, 34-szeres angol válogatott középpályás legutóbb az angol másodosztályú AFC Bournemouthban játszott, amelytől tavaly nyáron, a sikertelenül megvívott playoff után távozott. Azóta nem volt csapata. Ebben az idényben az Arsenalnál edzett, hogy fizikailag jó állapotban maradjon.

„Száz százalékig biztos vagyok benne, hogy képes vagyok még játszani – mondta Wilshere tavaly novemberben a BBC-nek. – Nem érdekel, hogy az emberek mit gondolnak vagy írnak rólam a közösségi médiában. Én egy őszinte fickó vagyok. Ha nem hinném azt, hogy alkalmas vagyok még a labdarúgásra, én lennék az első, aki kimondaná, »elég, inkább csinálok valami mást«. Amióta elkezdtem az Arsenallal edzeni, nem titkolt célom volt, hogy készen álljak a 2022-es évre és egy új kihívásra.”

Wilshere-t már most hatalmas tisztelet övezi az Aarhusnál, hiszen egyből megkapta a 10-es mezt. A klub legutóbb 1996-ban nyert trófeát – a Dán Kupát –, jelenleg a hetedik helyen áll a 12 csapatos helyi élvonalban.

Wilshere pályafutása fénykorában csaknem 200 tétmérkőzésen szerepelt az Arsenalban, de távozása óta, az elmúlt három és fél évben csak 36 hivatalos meccsen lépett pályára.

2022.11.29 13:13:35

Minden más foci nemzetisport.hu

A korábban kilenc tornán szereplő játékosaink többször rukkoltak ki páratlan teljesítménnyel. Íme!

2022.11.29 08:52:22

A lapok kíméletlen őszinteséggel számoltak be a második világháború előtti az esetekről.

2022.11.28 13:31:06

A tagsági igazolvány világbajnoki címmel, BEK-/BL-győzelemmel és Aranylabdával váltható ki.