Felkészülés: Portugália otthon kapott ki Ecuadortól

2013.02.06. 23:48
A portugál labdarúgó-válogatott hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett Ecuadortól nemzetközi felkészülési mérkőzésen. A vendéglátók első gólját Cristiano Ronaldo szerezte.

A mérkőzés Ecuador számára kezdődött jobban, hiszen a második percben Eduardo kapus bizonytalanságát kihasználva Antonio Valencia fejelt a hazaiak kapujába, 0–1.Antonio Valencia fejelt a hazaiak kapujába, 0–1.

A 23. percben egyenlítettek a portugálok: Fábio Coentrao parádés sarkazását követően Cristiano Ronaldo egy csellel átjátszotta védőjét, majd jobbal a kapu bal felső sarkába bombázott, 1–1.

Az első félidő hátralévő részében újabb gól már nem, csak három sárga lap „született”.

A 60. percben fordítottak a portugálok. Nani húzott el a bal oldalon, élesen középre lőtt, Hélder Postiga érkezett kiváló ütemben, és négy méterről a kapu közepébe továbbította a labdát, 2–1.

Egy perccel később egyenlített Ecuador. Joao Pereira és Eduardo között „nem volt teljes” az összhang: a jobbhátvéd elpasszolta a labdát a kapuját elhagyó kapus mellett, így a labda zavartalanul gurult a bal alsó sarokba, 2–2.

Az igazi hideg zuhany azonban még hátravolt. A 70. percben Felipe Caicedo vette be elemi erővel a hazai kaput, 2–3.

A későbbiekben az eredmény már nem változott, így a portugál válogatott vereséggel avatta fel új, fekete szerelését.