Felkészülés: nem amerikai álom – a Chelsea is legyőzte a Barcát

2015.07.29. 06:54
A Barca amerikai szurkolói győzelmet nem, varázslatos megmozdulásokat viszont láthattak (Fotó: FC Barcelona Twitter)
A Chelsea labdarúgócsapata a Nemzetközi Bajnokok Kupája elnevezésű felkészülési sorozat keretében 2–2-es döntetlen után tizenegyesekkel legyőzte a Bajnokok Ligája-győztes Barcelonát a Washington Redskins pályáján.

NEMZETKÖZI BAJNOKOK KUPÁJA
CHELSEA–BARCELONA 2–2 (1–0) – 11-esekkel: 4–2

Landover, FedEx Field.
CHELSEA: Courtois – Ivanovics, G. Cahill (Chalobah, 87.), Zouma, Azpilicueta (Terry, 62.) – Matics (Mikel, 61.), Oscar (Ramires, a szünetben) – Kenedy (Willian, a szünetben), Fabregas (Moses, 64.), E. Hazard (Falcao, 68.) – Diego Costa (Rémy, 60.). Menedzser: José Mourinho
BARCELONA: Ter Stegen (Masip, 60.) – Douglas (Sergi Roberto, 17.), Bartra (Piqué, 59.), Mathieu (Vermaelen, 59.), Adriano (Jordi Alba, 60.) – Rakitic (Iniesta, 60.), Gumbau (Rafinha, 61.), Busquets (Sergi Samper, 61.) – Munir (Halilovic, 73.), Suárez (Pedro, 62.), Sandro. Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerzők: E. Hazard (10.), G. Cahill (85.), ill. Suárez (52.), Sandro (66.)
Tizenegyesek (dőlttel a hibázók): Iniesta, Falcao, Halilovic, Moses, Piqué, Ramires, Sandro, Rémy

TOVÁBBI EREDMÉNY
Club América (mexikói)–Benfica (portugál) 0–0 – 11-esekkel: 3–4

A Manchester Unitedtől Santa Clarában elszenvedett 3–1-es vereség után három nappal ismét korán hátrányba került a Barcelona. A gól Eden Hazard érdeme volt, akiről José Mourinho a meccs előtt kijelentette, hogy az előző szezonja alapján jobbnak tartja Cristiano Ronaldónál. A belga kitűnően vette észre a lyukakat a katalánok hézagos védelmében, és négy embert maga mögött hagyva a jobb alsóba helyezett. 1–0

A londoniak gyorsan növelhették volna előnyüket, ám Diego Costa ziccerben mellé lőtt, majd a túloldalon Ivan Rakitic hibázott el egy nagy helyzetet, amire válaszul Oscar találta el szabadrúgásból a felső lécet.

A második játékrész eleje a Barcáé volt. A Chelsea nem tudott felszabadítani, César Azpilicueta csúsztatása után Luis Suárez üresen maradt a tizenhatoson belül, az uruguayi pedig csodálatos csel után varázslatos emeléssel juttatta két védő és Thibaut Courtois kapus felett a gólvonalon túlra a labdát – mesteri találat volt! 1–1

Luis Suárez megvillantotta kivételes technikai tudását (Fotó: AFP)

A félidő közepén Rafinha passza után a meccset a Barcából egyedül végigjátszó Sandro Ramírez bűvölte meg a londoniak védőit, majd 14 méterről remekül csavart a kapu bal oldalába. 1–2

A hajrában viszont egyenlíteni tudott a Chelsea: Jordi Masip – nagy kapushiba amúgy… – hiába mosta orrba Gary Cahillt, az angol elképesztő súlypontemelkedése gólt ért, és fejese után a labda a kapuban kötött ki. Aztán mivel Andrés Iniesta lövése az utolsó pillanatokban alig, de mellé ment, 2–2 után jöttek a tizenegyesek.

A rúgások során a Barcából Alen Halilovic és Gerard Piqué is hibázott, a túloldalról viszont senki, így nyert José Mourinho gárdája.

A Barcelona számára ezzel véget ért az amerikai túra érdemi része, a katalánok legközelebb augusztus 2-án Firenzében lépnek pályára, a Fiorentina ellen. A Chelsea is hazatér, a londoniak következő ellenfele ugyancsak a Fiorentina lesz, augusztus 5-én a Stamford Bridge-en.