Fehéroroszország: nyolc gólt hozó meccsen állt élre a BATE

K. T. I.K. T. I.
2020.05.10. 18:54
Nemanja Milics remek cserének bizonyult (Fotó: AFP, archív)
Nyolcgólos, fordulatokban gazdag mérkőzést tudott megnyerni a BATE Boriszov a Szmolevicsi otthonában a fehérorosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Viszsaja Liha) 8. fordulójában. A rekordbajnok ezzel élre állt a ligában.

A találkozón már az első percben előnybe kerültek a hazaiak, ám a BATE bő 20 perc alatt három gólt is lőtt, így megfordította az állást, és 3–1-es előnnyel mehetett a szünetre.

A második félidőt viszont megint csak a bajnokságban még nyeretlen, hét forduló alatt négy vereség mellé három döntetlent gyűjtő Szmolevicsi kezdte jobban: az 55., majd a 63. percben is kapuba talált a hazai együttes, így 3–3 állt az eredményjelzőn.

Hiába azonban a kiesőjelölt feltámadása, a 71. percben jött a BATE 29 esztendős szerb támadója, Nemanja Milics, aki becserélését követően kilenc perccel megszerezte a rekordbajnok győztes találatát (3–4), majd a hosszabbítás pillanataiban másodszor is bevette a hazai kaput, kialakítva a – boriszovi szemszögből tekintett – 5–3-as végeredményt.

Mivel a fordulóban az eddigi listavezető Szluck és a második helyen álló Torpedo Zsogyino sem tudott győzni, a BATE átvette a vezetést a tabellán.

Gorogyeja–FK Minszk 1–1

Az élcsoport: 1. BATE 16 pont (16–9), 2. Szluck 16 (15–11), 3. Torpedo Zsogyino 15 (9–4), 4. Iszlocs 15 (11–12), 5. Enyergetyik-BGU 15 (10–8)