Arany-kupa: 93. percbeli bomba vitte a nyolcba Curacaót – videó

2019.06.26. 07:12
A curacaói gólszerző valahol legalul (Fotó: AFP)
Curacao a 93. percben szerzett góllal 1–1-es döntetlent harcolt ki Jamaica ellen a labdarúgó Arany-kupa szerdára virradóra rendezett mérkőzésén, és ez elég is volt a szenzációszámba menő továbbjutáshoz, mivel a másik meccsen Honduras 4–0-ra eltángálta a negyeddöntőbe kerülésben szintén reménykedő Salvadort.

Shamar Nicholson 14. percbeli bepattintott góljával Jamaica sokáig vezetett a Los Angeles-i kettős mérkőzés első felvonásán, több lehetősége is volt, hogy növelje előnyét, ezeket azonban elpuskázta, így Curacao az utolsó pillanatig reménykedhetett – és lőn: a 93. percben Jurien Gaari hatalmas gólt ragasztott a léc alá, a vége 1–1.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Jamaica a döntetlennel továbbjutott, Curacao negyeddöntőbe jutásához viszont az is kellett, hogy a későbbi mérkőzésen az addig egyetlen gólt sem kapó Salvador összeomoljon, a második félidőben négyet is beszedjen Hondurastól, és rosszabb gólkülönbsége miatt a harmadik helyre szoruljon.

Curacao másodszor vesz részt az 1991 óta létező CONCACAF Arany-kupán, és először jutott tovább a csoportkörből. A sorozat elődjének számító tornán, a közép-amerikai és karibi válogatottak CONCACAF-bajnokságán – még Holland-Antillák néven – kétszer harmadik volt.