Egy gól döntött, Nenad Bjelicával megint nyert az Eszék

H. D.H. D.
2020.09.20. 18:55
Varasdon is nyert az Eszék (Fotó: NK Osijek/Facebook)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 5. fordulójában az NK Osijek (Eszék) 1–0-ra nyert a Varazdin otthonában.

HORVÁT 1. HNL
5. FORDULÓ

Varazdin–NK Osijek 0–1 (Zaper 15.)

Az FC Basel elleni Európa-liga-selejtezős kiesést (hazai pályán 1−2) követően három nappal a bajnokságban, a Varazdin otthonában lépett pályára az NK Osijek. Az eszékiek óriási elánnal kezdték a mérkőzést, szinte a kapujához szögezték a varasdi együttest. Ennek a 15. percben lett meg az eredménye: Petar Bockaj jobb oldali szöglete után a hosszúnál érkező Mihael Zaper futtából a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 0–1

A folytatásban is a vendégek játszottak fölényben, de újabb gól már nem esett az első félidőben, amit jól jellemez a kapura lövések száma: a Varazdin neve mellett nulla, az Eszék mellett hét kísérletet jegyezhettünk fel.

A fordulás után becsülettel próbálkoztak a varasdiak, de Ivica Ivusicnak csak elvétve akadt feladata. Kleinheisler László a 74. percben lépett pályára, nem sokkal később pedig gólt is lőtt, ezt azonban les miatt érvénytelenítették.

Így az Eszék 1–0-ra nyert, s Nenad Bjelica vezetésével a második bajnokija után is győzelmet ünnepelhetett.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, az Eszék egymás után a második győzelmét aratta a horvát bajnokságban.

90. perc: Négy perc a ráadás.

83. perc: Nincs gól, Kleinheisler lesen volt.

83. perc: Nem biztos, hogy érvénytelen a találat, a VAR segítségével még visszanézik az esetet, egyelőre várunk a döntésre.

83. perc: Lesgól! Egy bal oldali beadás után Kleinheisler passzolta a kapuba a labdát, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

81. perc: Drozdek hagyta el a pályát, helyét Petkovic vette át a Varazdinban.

78. perc: Jurcevicet Talys váltotta a vendégeknél.

73. perc: Kleinheisler László is pályára lép, a magyar középpályás Jugovic helyére állt be.

67. perc: Eszéki csere, Bockajt Ndockyt váltotta.

60. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Mehdihanit Benko, Obregont pedig Delic váltotta.

57. perc: Miérez húzott el a bal oldalon, majd lekészítette a labdát lövésre, de a hazaiak szögletre tisztáztak.

53. perc: Urata 25 méterről végezte el a szabadrúgást, Ivusic könnyedén védett.

51. perc: Jugovic sárgult be, Uratát könyökölte le.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A hazaiak cseréltek a második félidőre, Kolaric helyére Posavec állt be.

ELSŐ FÉLIDŐ

Az első félidőben a hazaiaknak egyetlen lövése sem volt, míg a vendégek hétszer is próbálkoztak.

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben az Eszék 1–0-ra vezet.

45+1. perc: Majstorovic sárgult be, miután a mezénél fogva lerántotta Obregont.

45+1. perc: Védés! Egy jobb oldali beadás után Erceg fejelt, de Zelenika védett.

45. perc: Két perc a ráadás.

41. perc: Bockaj jobb oldali beadása után Pilj elől mentettek nagyot a védők.

35. perc: Az NK Osijek egyértelműen fölényben játszik, a varasdi együttes csak elvétve tud eljutni az eszékiek kapujáig.

27. perc: Miérezt kellett ápolni, szerencsétlenül összefutott az ellenfél csapatának kapusával.

22. perc: Pilj lövését blokkolták a hazaiak.

16. perc: Nem, nem volt szabálytalanság, a gól érvényes.

16. perc: Jön egy kis videobírózás, azt vizsgálják, hogy Miérez szabálytalanul akadályozta-e a hazaiak kapusát.

15. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ ESZÉK! Bockaj jobb oldali szöglete után a hosszúnál érkező Mihael Zaper fejelte futtából a kapu bal oldalába a labdát. 0–1

15. perc: Igor Silva lövése után becsúszva mentett szögletre egy védő.

12. perc: Obregon kapott sárga lapot színészkedésért.

8. perc: Bockaj ezúttal egy kapáslövéssel próbálkozott meg, de Zelenikának ezúttal sem kellett védenie.

5. perc: Helyzet! Egy eszéki támadás végén Bockaj 11 méterről próbálkozhatott, de nem találta el a kaput.

3. perc: Miérez lövése után a blokkról pattant szögletre a labda.

2. perc: Erceget állították meg lesen.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Kleinheisler László ezúttal a kispadon kapott helyet.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Igor Silva, Skoric, Majstorovic, Jurcevic – Zaper, Jugovic, Pilj – Bockaj, Erceg – Miérez.

A Varazdin kezdőcsapata: Zelenika – Memija, Stolnik, Pellumbi, Urata – Senic, Durasek – Mehdihani, Kolaric, Drozdek – Obregon.

A mérkőzés játékvezetője Ivan Bebek lesz.

Az előző idényben Horvát Kupa-elődöntőt játszó, a bajnokságban pedig a negyedik helyen végző Osijek ebben az évadban ez ideig egy-egy győzelem, illetve döntetlen mellett kétszer kikapott a ligában, a két vereségét a Hajduk Splittel és a címvédő Dinamo Zagrebbel szemben szenvedte el.

„Kicsit még fáradtak a játékosok, de vasárnapra megfelelő állapotban lesznek − mondta bizakodva a klubhonlapnak nyilatkozva Nenad Bjelica. Samir Toplak vezetőedző gatyába rázta a tavasszal a varasdi együttest, amely veszélyesen támad, erre különösen fel kell készülnünk. Ugyanakkor ragaszkodunk a saját stílusunkhoz, támadólag lépünk fel az első perctől kezdve.”

Az FC Basel elleni Európa-liga-selejtezős kiesést (hazai pályán 1−2) követően három nappal a bajnokságban igyekszik helytállni a Kleinheisler Lászlót is alkalmazó NK Osijek. Nenad Bjelica vezetőedző irányításával ez lesz a harmadik tétmeccse az eszéki gárdának, amely a horvát élvonal előző fordulójában 3−0-ra megverte a Rijekát. Ezúttal a Varazdin (Varasd) lesz az ellenfele, amellyel szemben a legutóbbi két látogatása alkalmával egy-egy vereség, illetve döntetlen a mérlege.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Varazdin–NK Osijek mérkőzés a horvát bajnokság 5. fordulójában. Tartsanak velünk!