Az Osijek meglepetésre nem bírt az Istrával

2022.05.01. 16:50
Kleinheisler aktívan futballozott, de ő sem tudta győzelemhez segíteni az eszékieket (Fotó: NK Osijek)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában az NK Osijek (Eszék) 2–2-es döntetlent játszott a pulai Istra 1961-gyel.

HORVÁT 1. HNL
33. FORDULÓ

NK Osijek (Eszék)–Istra 1961 2–2 (2–2)
Eszék, Gradski vrt Stadion- V: Duje Strukan
NK Osijek: Ivusic – Grgic (Bartolec, 62.), Bralic, Loncar, Cseberko – Nejasmic (Brlek, 62.), Zaper – Kleinheisler, Caktas (Fucak, 62.), K. Lovric (Erceg, 81.) – Topcagic (Mance, 40.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Istra: Collao – Hujber, J. Silva, Galilea, Perkovic – Cáseres (Lisica, 72.), Mlinar (Mugica, 85.) – Ivancic, Madmud (Miskovic, 78.), Rovis – Beljo (Blagojevic, 72.). Vezetőedző: Gonzalo García
Gólszerző: K. Lovric (4.), Caktas (12.), ill. Perkovic (18.), Galilea (39.)

Zágrábban és Splitben annak szurkoltak legjobban, hogy a pulai Istra győztesen hagyja el az NK Osijek otthonát, vagy legalább pontot csenjen el a Gradski vrt Stadionból.

A legutóbbi fordulóban elszenvedett vereség a Rijekától mintha az eszékieknél is átértékelte volna a dolgokat, mert már arról beszéltek, hogy miként lehetne hatékonyabban játszani. Ehhez jött, hogy Nenad Bjelica távozása is felvetődött. Az újságok szerint az eszéki szakvezető visszatérhet korábbi sikerei helyszínére, a zágrábi Dinamóhoz. Az 51 esztendős vezetőedző igyekezett elhessegetni a találgatásokat, és ehhez jól jött volna az Istra elleni győzelem.

Nem telt el negyedóra a találkozóból, és az eszékiek már 2–0-ra vezettek a télen nagy reményekkel érkező Kristijan Lovric, valamint Mijo Caktas találatával. Ekkor aligha gondolhatta volna bárki is, hogy az Istra 1961 talpra állhat, ugyanakkor az eredményjelzőn a félidőben már 2–2-es döntetlen szerepelt.

Ami ennél sokkal meglepőbb, hogy a második játékrészben ez az állás már nem is változott. A következő fordulóban a Dinamo Zagreb–Osijek meccs jön, de az Eszék, amely most visszacsúszott a harmadik helyre, biztosan nem tudja átvenni a vezetést győzelemmel sem.

90+6. perc: vége a mérkőzésnek!

90+5 perc: Brlek lőtt a tizenhatosról, de rosszul találta el, fölé ment.

90+3. perc: kontráznak a vendégek, de pontatlanul, így nincs belőle helyzet.

Öt percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Collao is lapot kap.

90. perc: Mance éppen lemaradt Fucak beadásáról.

87. perc: Mance feje kapura, de a labda elkerüli azt.

85. perc: Mlinar lejött, Mugica a helyén.

84. perc: Kleinheislert kell ápolni, miután Mlinar alácsúszott. Utóbbi az arcát fogta, pedig hozzá sem értek…A sárgát azért nem ússza meg.

83. perc: Mance nem tudja kihasználni Collao bizonytalankodását.

82. perc: Hujber is lapot kap.

81. perc: Lovric helyére Erceg jött.

80. perc: Kleinheisler esik el a tizenhatoson elül, de nincs büntető.

78. perc: Mahmud helyett Miskovic a pályán.

77. perc: Kleinheisler hozta magát helyzetebe, 17 méterről, középről lőtt, de rosszul találta el, fölé ment.

72. perc: Cáseres és Beljo ment le Lisica és Blagojevic jött be.

70. perc: Lovric rúgta le Cáserest, sárga.

65. perc: Fucak iramodott meg a bal oldalon, majd befelé tolva a labdát lőtt, de mellé.

64. perc: Rovis kapott sárgát.

62. perc: Caktas, Grgic és Nejasmic jött le, Brlek, Bartolec és Fucak folytatja.

60. perc: veszélyes pulai lehetőség, Hujber beadása után Rovis kevéssel fölé lőtt.

57. perc: Mahmud fordult le szépen a védőjéről, majd lőtt, de blokkolták.

55. perc: Cáseres térden rúgja Kleinheislert, sárga.

Sokkal aktívabb és veszélyesebb a hazai együttes az első percekben.

49. perc: Zaper fejese is fölé szállt.

48. perc: Kleinheisler is lőtt egy nagyot a tizenhatos bal felső sarkától, de fölé. Azért szép próbálkozás volt.

46. perc: Lovric vette acélba a kaput 18 méterről, de Collao simán védi.

Elkezdődött a második félidő!

45+5. perc: vége az első félidőnek!

45+3. perc: kisebb kakaskodás a pályán, Beljo és Bralic is sárgát kap, utóbbi a szabálytalan is volt előtte.

Négy perc a hosszabbítás.

45. perc: Kleinheisler 20 méterről középről lő, de pontosan a Collaóhoz, aki így könnyedén védi az egyébként erős lövést.

40. perc: Topcagic helyére Mance jött

39. perc: egyenlített az Istra! Jobboldali szöglet után Ivusic beleütött a labdába, de az Mahmudhoz jutott, aki visszatette középre, Galilea pedig szépen a kapuba fejelt a bal kapufa segítségével. 2–2

36. perc: pulai szöglet, Kleinheisler szépen megzavarta a láthatóan begyakorolt figurát, így az hatástalan maradt.

33. perc: egyenlíthetett volna az Istra, csakhogy Beljo lesről fejelte Galileához a labdát, így utóbbi hiába juttatta a kapuba a gólvonalról.

30. perc: Caktas adott be jobbról, Zaper elől Galilea bravúrral mentett.

29. perc: Kleinheisler és Grgic passzolgatott a jobb oldalon, utóbbi végül beadta a labdát, a védelem szögletre mentett.

25. perc: Lovric szabadrúgása Zapert találta meg, de lesen.

18. perc: szépített az Istra! Mauro Perkovic fejelte a labdát a kapuba hét méterről. A játékvezető lest jelzett Beljónál, de a VAR alapján mégis megadták a találatot. 2–1

17. perc: Caktas kap lapot, taktikai szabálytalanságért.

12. perc: már kettő! Nagyszerű hazai kontra végén Lovric remekül ívelt középre a bal oldalról, Mijo Caktas tökéletesen érkezett, és könnyedén a kapuba lőtt pár méterről. 2–0

11. perc: újabb eszéki szabadrúgás, Nejasmic középre íveli, de túl hosszan, a labda a kapusé.

8. perc: Topcagicot ugratták ki, de hosszú is volt, meg lest is jelzett a partjelző.

4. perc: vezet az Osijek! Szabadrúgáshoz jutottak az eszékiek 30 méterre a kaputól. Mindenki beadásra számított a vendégeknél, de Kristijan Lovric egyből ráküldte, és a labda a bal kapufáról bepattant. 1–0

3. perc: Grgic ment el a jobb oldalon, és beadott, de pontatlanul. Ez volt az első valamire való támadás.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Az eszékiek a harmadik helyen állnak, és már nem a saját kezükben van a sorsuk a bajnoki címet illetően. Ha Nenad Bjelica együttese győz, akkor megelőzi a Hajduk Splitet, és három fordulóval a vége előtt két pontra megközelíti az éllovas Dinamo Zagrebet. Igaz, a fővárosiak vasárnap este még játszanak.

A legutóbbi fordulóban az Eszék 3–1-re kikapott a HNK Rijeka vendégeként, és a Dinamo Zagreb már öttel ellépett.

„Természetesen nem voltunk elégedettek az idegenbeli vereséget követően, de keddtől már az előttünk álló feladatokra koncentrálunk – fogalmazott a szakvezető, Nenad Bjelica, az eszékiek vezetőedzője. Mi több, a vezetőséggel is megvitattuk, hogyan tovább, és mi szükséges ahhoz, hogy valóban kialakuljon egy olyan struktúra a klubnál, amely messzire repítheti a csapatot. Ez nem csupán a játékosokról, a szakvezetésről, a szurkolókról, vagy éppen az egyesület sajtójáról szól, hanem a nagy egészről. Ha igazán professzionális teljesítményről beszélünk, az a negyven-negyvenöt millió kunás (nagyjából kétmilliárd forint) költségvetéstől kezdődik. Ezt a klub vezetői is elfogadták, s azt is hozzátenném, ennek semmi köze ahhoz, hogy a vezetés Budapesten tartózkodik. Ők ugyanúgy eltökéltek abban, hogy valami igazán nagyot alkothassunk Eszéken. Ami engem illet, én is az eszéki klubnál képzelem el a jövőmet, az olyan sajtóértesülések pedig nem igazak, hogy másokkal állok tárgyalásban, hiszen hároméves szerződés köt az NK Osijekhez.”

A pulaiak a 9. pozíciót birtokolták a mérkőzés előtt.