Felkészülés: folytatta veretlenségi sorozatát Kolumbia, Portugália simán kikapott Szlovéniától

Sári RolandSári Roland
2024.03.26. 20:55
Tovább menetel Kolumbia (Fotó: Getty Images)
Kolumbia a keddi felkészülési mérkőzésén Románia ellen 3–2-re nyert és ezzel tovább növelte veretlenségi sorozatát, míg Portugália meglepő módon 2–0-s vereséget szenvedett Szlovéniától.

ROMÁNIA–KOLUMBIA

Kolumbia ismét nem bízta a véletlenre és tovább nyújtotta, immár 21 meccsesre a veretlenségi sorozatát, így továbbra is az egyetlen válogatott, amelynek a magyarokénál hosszabb szériája van jelenleg.

A dél-amerikai gárda Jhon Córdoba találatával már a hatodik percben előnybe került Madridban a Metropolitanóban, de ezt követően sem dőlt hátra. Az első találat után épp harminc perccel ismét bevette a román kaput, mikor Luis Díaz gólpasszából Jhon Arias duplázta meg a különbséget.

A mai nap több másik mérkőzéséhez hasonlóan ennek a találkozónak is kifejezetten lelassult a második félideje, de a hajrában összekapták magukat a csapatok. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt ugyanis Yaser Asprilla szólógóllal növelte háromra a kolumbiai előnyt, majd a 84. percben Ianis Hagi is szép találatot szerzett, a hosszabbításban pedig Florin Tanase is betalált, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. 3–2

FRANCIAORSZÁG–CHILE

A chileiek egyből a mérkőzés elején gólt szereztek, de ez csöppet sem lepte meg a francia gárdát. Alig több mint tíz percre rá Youssouf Fofana révén már válaszoltak is a hazaiak, majd a 25. percben át is vették a vezetést Randal Kolo Muani gyönyörű fejes góljának köszönhetően.

Ezt követően viszont Chile sem hátrált meg, sőt mindent megtett, hogy felálljon a hátrányából, és a második félidő kezdetén több komoly lehetőséghez is jutott. A nyílt játék következtében azonban végül a franciák előnye nőtt tovább, mikor a 73. percben Olivier Giroud egy hozzá érkező labdát egyből kapura küldött és be is lőtte azt egyenesen a léc alá. Az utolsó tíz percben viszont már bejött Chile taktikája és sikerült zárkózni, ami a győzelemhez ugyan nem volt elég, de ahhoz igen, hogy a franciáknak a záró sípszóig koncentrálniuk kelljen. 3–2

NORVÉGIA–SZLOVÁKIA

A Manchester City sztárjával, Erling Haalanddal a kezdőben felálló Norvégia az első percektől fogva sokkal dominánsabb játékot mutatott. Ennek hamar meg is lett az eredménye, hiszen a 18. percben vezetést szerzett az északi gárda, amikor a Villarreal csatára, Alexander Sörloth került jó helyzetbe és gondolkodás nélkül ki is használta azt. A folytatásban a hazaiak továbbra sem lassítottak, de a fordulásig már nem tudták jól kihasználni a helyzeteiket.

A második félidő elején egyik gárda sem volt igazán aktív, ám az 52. percben mégis történt egy meglepő esemény, hisz egy csúnya szabálytalanság miatt büntetőhöz jutott Norvégia, amit azonban Haalandnak nem sikerült értékesítenie. Sokáig úgy tűnt, marad az 1–0-s végeredmény, de végül a hajrában Ondrej Duda góljával egyenlíteni tudtak a szlovákok, így kiharcolva a döntetlent. 1–1

AUSZTRIA–TÖRÖKORSZÁG

Az osztrákok már a második percben betaláltak, de nem kényelmesedhettek el, mert a 25.-ben egy büntetőnek köszönhetően egyenlítettek a törökök. A folytatásban viszont már bebiztosította a győzelmét Ausztria, hisz a 44. perctől ötször (!) is betalált egymás után  – ebből háromszor is Michael Gregoritsch volt eredményes. Ebből a hátrányból természetesen már nem tudott visszajönni a meccsbe a török gárda, 6–1 lett a végeredmény.

EGYIPTOM–HORVÁTORSZÁG

Mohamed Szalahék korán meg tudták lepni a horvátokat, hisz alig több mint öt perc alatt előnybe kerültek. A hátrány azonban feltüzelte déli szomszédainkat és a 21. percben egyenlítettek, majd a második játékrészben a vezetést is megszerezték. A folytatásban pedig már teljesen elveszettnek tűntek a házigazda afrikaiak, így a 86. percre viszonylag könnyedén háromgólosra növelték a vendégek az előnyüket. Az utolsó másodperekben még egy találatot ugyan összehoztak az egyiptomiak, de a győzelemtől végig messze voltak. 4–2

SZLOVÉNIA–PORTUGÁLIA

A játéknap egyéb meccseivel ellentétben Szlovénia és Portugália között sokat kellett várnunk az első találatra. A második játékrészben azonban „megérkezett” a hazai gárda és tíz percen belül két góllal sikerült ellépniük Cristiano Ronaldóéktól. A végső percekben  a vendégek is tempót váltottak és próbáltak szépíteni, de ahhoz már nem volt bennük elég lendület. 2–0

CSEHORSZÁG–ÖRMÉNYORSZÁG

Nagy meglepetésre az örmények korán vezetést szereztek a Ferencváros csatára, Edgar Szevikjan góljával, ám már a félidő előtt ki tudott egyenlíteni a cseh válogatott. A folytatásban pedig már teljesen a csehek kontrollálták a meccset és egy késői góllal be is biztosították a győzelmüket. 2–1

DÁNIA–FERÖER

Mindössze nyolc perc kellett hozzá, hogy előnybe kerüljenek a dánok. Egy hatalmas védelmi hibát követően szerezte meg a labdát Pierre-Emile Höjbjerg, majd szinte üres kapura gurította be a labdát a hálóba. A folytatásban sem jutott sok lehetőséghez Feröer, az 54. percben tovább növelték a dánok az előnyüket, amit már a végéig meg is tudtak tartani. 2–0

EB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Románia–Kolumbia 2–3 (Hagi 84., Tanase 90+4., ill. Córdoba 6., J. Arias 36., Asprilla 80.)
Franciaország–Chile 3–2 (Y. Fofana 19., Kolo Muani 25., Giroud 72., ill. M. Núnez 6., Osorio 82.)
Norvégia–Szlovákia 1–1 (Sörloth 18., ill. Duda 87.)
Csehország–Örményország 2–1 (Krejcí 45+2., Chory 78., ill. Szevikjan 14.)
Dánia–Feröer 2–0 (Höjbjerg 8., Daramy 54.)
Ausztria–Törökország 6–1 (Schlager 2., Gregoritsch 44., 48., 59., Baumgartner 78., Entrup 90+5., ill. Calhanoglu 25. – 11-esből)
Szlovénia–Portugália 2–0 (Gnezda Cerin 72., Elsnik 80.)
Egyiptom–Horvátország 2–4 (Rabia 6., Abdelmonem 90+4. ill. Vlasic 21., Petkovic 57., Kramaric 77., Majer 86.)