Felkészülés: Messiék kikaptak az Al-Naszr elleni meccs előtti főpróbán

B. A. P.B. A. P.
2024.01.29. 21:33
Hiába Lionel Messi gólja és gólpassza, az Inter Miami kikapott az Al-Hilaltól (Fotó: Getty Images)
Az amerikai Inter Miami felkészülési mérkőzésen 4–3-as vereséget szenvedett a szaúdi Al-Hilal ellen.

A Lionel Messivel, Sergio Busquetsszel, Luis Suárezzel és Jordi Albával felálló Inter Miami az MLS indulása előtt Szaúd-Arábiában játszik felkészülési mérkőzéseket. A legjobban várt esemény február elsején lesz, amikor a miami klub összecsap a Cristiano Ronaldo nevével fémjelzett Al-Naszrral.

Az első szaúdi mérkőzésén az Inter Miami az Al-Hilallal találkozott. A szaúdiak erősen kezdtek, és negyedóra játék után Alekszandar Mitrovics, valamint Abdullah al-Hamdan révén kétgólos előnyre tettek szert. Luis Suárez szépített, de még a félidő vége előtt Michael is betalált a hazaiak részéről. 3–1

A második félidő elején aztán Lionel Messi percei következtek. Az 54. percben a kapu bal felső sarkába vágta a tizenegyest, egy perccel később pedig David Ruíznak osztott ki gólpasszt, így döntetlen volt az állás. 3–3

A mérkőzést egy másik korábbi barcelonai, a 15 mérkőzésen a spanyol klubnál pályára lépő Malcom döntötte el. A 27 éves brazil abban a percben, ahogy Messi csereként elhagyta a pályát, fejjel talált be hat méterről az Inter Miami kapujába. 4–3

Messiék tehát vereséggel hangoltak az Al-Naszr elleni csütörtöki találkozóra. Az MLS február 21-én startol, addig a Miamira még négy felkészülési találkozó vár.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Al-Hilal (szaúdi)–Inter Miami (amerikai) 4–3 (A. Mitrovics 10., Al-Hamdan 13., Michael 44., Malcom 88., ill. L. Suárez 34., Messi 54. – 11-esből, D. Ruíz 55.)