Négy gólt lőve nyert, és a harmadik helyre ugrott az Eszék

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.05.19. 18:00
Fotó: NK Osijek
A horvát labdarúgó-élvonal, az 1. HNL 35. fordulójában a Sibenik otthonában 4–1-re nyert az Eszék, ezzel a tabella harmadik helyére lépett előre.

HORVÁT 1. HNL
35. FORDULÓ
Sibenik–NK Osijek (Eszék) 1–4 (Hiros 72. – 11-esből, ill. Mina 3. – öngól, Miérez 62., 76., Nejasmic 80.)

A dobogó harmadik fokáért harcoló, legutóbb a második helyen álló Hajduk Splittől vereséget szenvedő Eszék a sereghajtó Sibenikhez utazott, és hamar vezetést szerzett, miután Ivan Lovric bal oldali beadását a saját kapujába rúgta a kolumbiai védő, David Mina.

Több kisebb-nagyobb helyzetet kihagytak a felek, a hazaiak karmestere egyébként a Puskás Akadémiából ismert, 34 esztendős Josip Knezevic volt, de a félidőben lecserélték. A Sibenik legveszélyesebb játékosa az Eszék játékosa, Amer Hiros volt, aki több jó beadás után a második félidőben magabiztosan értékesített egy büntetőt, amelyet rekordgyanús, hétperces (!) vizsgálat előzött meg. A 65. percben adott be Hiros, a labda a megpattan Domajog Bukvic kezén... a gól a 72. percben született.

De Ramón Miérez elegáns perdítése miatt ez csak a szépítő találat volt, Miérez aztán fejjel is betalált, éppen Bukvic beadása után. A hajrában fejelt egy szép gólt Darko Nejasmic: maradt az utolsó helyen a Sibenik, a harmadik helyre lépett az Eszék, de a nagy rivális, egy ponttal kevesebbet gyűjtő HNK Rijeka egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A bajnokságból már csak egy forduló van hátra.

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. PERC ÚJABB GÓL? JOSIP SPOLJARIC, ha már beállt a végére, lő egy szép gólt? jobbal a kapu közepébe kanalazza Lovric bal oldali beadását középről, az ötös elől. De nincs 1–5, mert les volt.

90. perc Nem sokkal lő balról, 18-ról a bal sarok mellé Hiros.

Hat perc a ráadás.

90. perc Ivan Cvijanovic Jurcevicet, Josip Spoljaric Jugovicot váltja.

86. perc Nikola Doric kap sárga lapot belemenésért.

84. perc Mihret Topcagic Miérezt, Sime Grzan Omerovicot váltja.

80. PERC NEJASMIC IS BETALÁL, a bal alsóba fejel hat méterről, középről Lovric bal oldali, ballábas beadása után. 4–1!

80. perc Bukvic ballal a jobb alsó mellé lő 16-ról, kissé jobbról.

76. PERC RAMÓN MIÉREZ eldönti a meccset minden bizonnyal, Bukvic jobb oldali beadását öt méterről a léc alá fejeli, kicsit balról. 1–3!

71. PERC BÜNTETŐ! ARMER HIROS jobbal a bal alsóba lő, Malenica jobbra el. 1–2!

69. perc Nem kapkodják el... Vajon lesen volt a beadó játékos? Bebek sporinak még nem mondtak „megoldást”.

66. perc Büntető lesz? Mindjárt megmondja a VAR, az imént Hiros bal oldali beadása Bukvic kezére pattant a 16-oson belül.

62. PERC RAMÓN MIÉREZ BETALÁL! Lovric az ötös bal sarkáról jobbal a kapusba lő, Jurcevic balról középre ad, Miérez jobbal 11-ről, középről elegánsan a bal alsóba emeli a labdát. 2–0!

59. perc Darko Nejasmic be, Caktasnak nem ment ma.

52. perc Ivan Fiolic kap sárga lapot.

Érdekes, a nagy tehetség Lovricnak még nincs ebben az idényben egyetlen egy kanadai pontja sem!

51. perc Hiros bal oldali beadása sem az igazi.

48. perc Miérez cselez a 16-oson, Matic kezére pattan a labda, de tovább, a védő kifejeli a kapu elől Omerovic jobb oldali beadását.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. PERC KETTŐS csere a hazaiaknál, Dario Canadjija megöleli Lovricot, nem is egyszer (a HNK Goricában játszottak együtt), Karlo Speljak is beáll. Mesa és Knezevic le.

E párharc legjobb góllövői:
Ramón Miérez 6
Vedran Niksic 4
Ermin Zec 4
Josip Barisic 4
Damjan Bohar 3

A bennmaradás szempontjából vívott harcban fontos mérkőzést nyert meg a Sibenik vendégeként 4–0-ra a Gorica a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának péntek esti mérkőzésén. A vendégek természetesen megünnepelték a sikert és hazafelé tartva a csapatbuszon több futballista is felöntött a garatra, majd kellemetlen meglepetésben részesültek, ugyanis Zeljko Sopic vezetőedző a hazaérkezés után, éjjel 1 órakor vezényelt edzést az ittas játékosoknak.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Dolcek nem villog ma, de 12 gólt és 4 gólpasszt hozott össze az idénybeli 30 meccsén.

38. perc Miérez indítja Caktast, közbelép a 16-oson Mina.

37. perc Miérez jobbal 16-ról a kapus kezébe lövi a labdát.

32. perc Arai jobb oldali szabadrúgása az ötösre kilép Malenicáé.

Hiros az Eszék játékosa, itt kölcsönben van. Ebben az idényben a szélső, támadó középpályás 23 meccsen 1 kanadai pontnál tart.

26. perc Dolcek az ötös jobb sarkáról a bal felső mellé fejeli Hiros jobbról érkező beadását.

24. perc A kolumbiai U23-as válogatott Mesa cselezget a jobb szélen, a ballábas beadás szögletre pattan Cseberkóról.

20. perc Arai passzával a középcsatár Dolcek megindul a jobb szélen, középre tör egy csellel, de ballal 18-ról feladja a labdát Malenicának.

(fotó: nk-osijek.hr)

20. perc
Miérez távolija nem veszélyes.

18. perc Fiolic és Caktas akciózik, utóbbi indítja Miérezt, elesik az ék az ötös bal sarka előtt, Kvrzic ölelésében... tovább. El sem indul a VAR.

15. perc Caktas indítása hosszú kicsit a kiugró Miéreznek, a hazai kapus a nevető harmadik.

12. perc Fiolic kissé jobbról, 17 méterről jobbal kapura lő, a hazai kapus, Dakovic legördülve eléri a labdát a kapufa mellett.

3. PERC VEZET AZ ESZÉK! Miérez indítja a felfutó Lovricot, aki az ötös bal sarka elől ballal középre ad, DAVID MINA menteni akar, de négy méterről, kissé balról jobbal a kapu közepébe tolja a labdát. 0–1!

1. perc A volt felcsúti Knezevic bal oldali szögletét kitolja a léc alól a volt diósgyőri Malenica.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta narancssárgában, a vendégek hagyományos kék-fehér mezükben s kék nadrágjukban.

Fotó: SofaScore

A győzelemmel a Hajduk megerősítette második helyét a tabellán, míg az Eszék továbbra is a negyedik.

Az eszékiek még javában harcolnak a nemzetközi kupaindulást jelentő helyekért, így minden pontra szükségük van. A Hajduk Split elleni idegenbeli csata nem ígért könnyű meccset, és nem is volt az. A hazaiak különösebb megerőltetés nélkül begyűjtötték a három pontot.

A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 34. fordulójában a Hajduk Split 3–0-ra legyőzte az NK Osijeket.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SIBENIK–ESZÉK MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!