A horvát 1. HNL 28. fordulójában Nagygoricára látogatott az Eszék, és 2–0-ra kikapott a sereghajtótól – saját játékosa duplázott ellene.

HORVÁT 1. HNL
28. FORDULÓ
Gorica–Eszék 2–0 (Fucak 73., 83.)

Ahogyan az várható volt, az első félidőben sokkal magabiztosabban és veszélyesebben futballozott a dobogóért harcoló Eszék a sereghajtó Gorica otthonában, de Kristijan Lovric három nagy helyzetet is kihagyott, és Mijo Caktas sem értékesítette a maga nagy lehetőségét.

A hazaiaktól a legveszélyesebb a holland középhátvéd, Matthew Steenvoorden volt: előbb majdnem összehozott egy büntetőt, de a VAR megmentette őt, majd az ötösről nem sokkal fejelt a léc fölé, már a másik kapu előtt. Pár kimaradt eszéki helyzet után a hajrára fordulva jött a hideg zuhany: a télen az Osijek által kölcsönadott csatár, Kristian Fucak meglőtte a 16-os elől élete gólját.

Nem remekelt ennél a gólnál a volt diósgyőri kapus, Marko Malenica, aki a másodiknál gyakorlatilag gólpasszt adott Fucaknak, aki ezúttal sem ünnepelte meg a találatát, amellyel végleg eldőlt a mérkőzés.

Nagyon fontos három pontot pazarolt el az Eszék... 2–0

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Nincs helyzete az Eszéknek már.

90+1. perc Sárga lap Josip Spoljaricnak.

Négy perc a ráadás.

89. perc Kettős hazai csere a végére: Kresimir Krizmanic Fucakot, Joey Suk Raszpopovicsot váltja.

86. perc Topcagic felrúgásáért sárga lap Slavko Bralicnak.

83. PERC ELDŐLT, KRISTIAN FUCAK ISMÉT BETALÁL. És most sem ünnepel, 2–0! Mitrovic megindul a bal oldalon, visszagurít Prsir elé, aki jobbal 17-ről lő, Malenica kiejti a labdát maga elől, Fucak jobbal a bal alsóba passzol kissé balról, hat méterről.

80. perc Nejasmic és Jurcevic le, Domagoj Bukvic és Mihret Topcagic be. Szélső és ék a pályán.

Fucak: 2 meccs az Eszék ellen, 1 góllal.

Fucak: 14 meccs az idényben, 3 góllal. Januárban került kölcsönbe Nagygoricára... az Eszéktől!

73. PERC HIDEG ZUHANY, KRISTIAN FUCAK lába elsül, jobbal a jobb felsőbe lő középről, 25-ről, egy lecsorgó labdát összeszedve. Prsir összecsapott Jugoviccsal, Fucak elvitte a labdát a két fekvő játékos mellől. 1–0!

72. perc Lovric elfáradt, Marin Leovac váltja. Szélsőcsere. Szélső helyett szélső védő.

69. perc Lovric két jó csel után jobbal a léc fölé lő, középről, 12 méterről.

68. perc Kristijan Lovricnak sárga lap Prsir buktatásáért.

66. perc Nikola Vujnovic Frukot, Caktast Josip Spoljaric váltja.

63. perc A 16-os elől Prsir jobbal a bal felső fölé lő, nem sokkal, nagyon nem sokkal, de biztosított Malenica.

61. perc MELLÉ, Lovric jobbal éppen csak elvéti a bal felső sarokot egy 23 méteres, kissé jobbról járó szabadrúgásból.

60. perc Caktas keresztpasszát Fiolic jobbról okosan visszafejeli Miéreznek, aki 16-ról jobbal feladja a labdát a kapusnak.

53. perc Prsir bal oldali, jobblábas szögletét milliméterekkel fejeli a léc fölé hat méterről, középről Steenvoorden!

51. perc Omerovic szereli a 16-oson belül az előretörő Tomecakot... tovább, pontosabban kirúgás, nem 11-es.

48. perc Miérez 16-ról jobbal a jobb alsó mellé lő.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Valentino Majstorovic Ndockytot váltja a hazaiaknál.

Mirlind Daku 2

Egy kis örökmérleg: 23 mérkőzés, 6 nagygoricai és 11 eszéki sikerrel, 28, ill. 37 rúgott góllal.

45+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

45+2. perc Miérez kap egyet a derekára Prsirtől, ápolást kér.

45. perc Fucak megy hátra, hogy kifejelje a bal oldali kapufa elől Lovric jobbról jövő, jobblábas sarokrúgását.

44. perc Steenvoorden emel távolról Fucak elé, de szépen lép ki a 16-osra is Malenica.

40. perc Fucak elől hazaad Barisic, a kapus kivetődik... korner. Prsir adja be ismét, kifejeli a labdát éppen Barisic. Zaper meg blokkolja Raszpopovics 23 méteres lövését.

37. perc Összefejel Steenvoorden és Jugovic, a bekk húzza a rövidebbet.

36. perc Mitrovic meghúzza a bal szélt, a beadást ölbe kapja a nyújtott lábbal érkező Fucak elől a volt diósgyőri kapus, Malenica.

33. perc Ez sincs bent! Lovric a kapusba lő hét méterről, Caktas meg az előtte álló Bralicot találja el ugyanonnan! Ismét Miérez jobb oldali beadása teremtett veszélyes helyzetet.

31. perc Fiolic középről kiugratja a vele helyet cserélő Miérezt, de a beadás a jól kimozduló kapusé.

29. perc Ballal 14-ről a bal alsó mellé lő Prsir, az ötösön felugró Barisic blokkolt. A beadást aztán nem éri el az ötös bal sarka előtt felugró holland légiós, Steenvoorden.

25. perc Mezőnyharc, nem is a legjobb minőségű.

18. perc A lesérült Mrzljak le, az egyszeres montenegrói válogatott Momcsilo Raszpopovics be, szűrő helyett szélső védő a pályán a hazaiaknál.

17. perc Jurcevic kornerét kifejeli a rövid sarok elől éppen Steenvoorden.

Nem büntető, csodálkozik a TV-s kommentátor is erősen.

15. perc
Lovric balról remekül emel Jugovic elé, aki ballal azonnal lő, 10-ről, blokkol kézzel, majd fejjel az elédőlő Steenvoorden. De mit mond a VAR? Szándékos, nem szándékos?

12. perc Egy szöglet után a hazai csapatkapitány, Mrlzjak jobbal a jobb alsó mellé lő 17-ről, középről, kapásból.

Ndockyt a Barcelona neveltje, ide Eszékről került, az Osijek még 550 ezer euróért vette a Getafétől. 53 meccsen Eszéken 6 kanadai pontot szerzett. Gólt egyet sem.

7. perc
Fucak lőne az ötös elől Ndockyt passza után, de közbelép Barisic.

Az Eszék a dobogóért harcol, a Gorica az utolsó helyen áll, hatpontos hátrányban a Sibeniktől.

3. perc Fucakot Lovric húzza, Jugovic löki, nagyon lelkes az Osijek.

1. perc
Eszéki helyzettel, remek támadás, Fiolic és Grzan mennek el a jobb szélen, Caktas balra forgat Lovrichoz, aki ballal ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, de hatalmasat véd a kivetődő Banic. Akkorát vetődött, bele is sérül. Ápolás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A kezdőcsapatok (Sofascore)

Pici szél, de süt a nap. A hazaiak fekete-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta feketében, arany csíkokkal.

A horvát 1. HNL 27. fordulójában a Rijeka 1–1-et játszott odahaza a lefújás előtti utolsó pillanatokban egyenlítő Eszékkel.

Az új eszéki stadiont mindössze a befogadóképesség különbözteti meg a legjobb európai sportkomplexumoktól: 13 005 ülőhellyel szerelik fel.A stadion első emeletén éttermet is kialakítottak. A játékosok számára külön szobák állnak rendelkezésre, és a sajtó részére is nagy területet alakítottak ki.

Az összberuházás költsége mintegy 65 millió euró – számolt be róla a Sportske novosti napilap. Ebben az utánpótlás- és edzőcentrum kialakítása is benne van. A komplexum összesen hét pályát foglal magába, benne egy hibrid borításút is. Az arénában a modern technológiák egész sora megtalálható, benne a teljes létesítményt pásztázó kamerarendszerrel, LED-es világítással.

A munka legnagyobb része már véget ért, immár kivilágítva is megtekinthető a horvát labdarúgó-bajnokságban szereplő NK Osijek új hazai stadionja, amely Eszék Rétfalu városrészének keleti részén épül fel. A 13 ezer férőhelyes létesítmény Horvátország legmodernebb arénája lesz, amely várhatóan – még nem hivatalos – az Opus Aréna nevet viseli majd tíz évig.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GORICA–ESZÉK MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!