Koronavírus: karanténban az ukrán csapat, ahol 25 fertőzöttet találtak

Vágólapra másolva!
2020.06.03. 09:19
null
A Karpati Lviv szurkolói egy darabig még nem láthatják játszani csapatukat – a TV-ben sem (Fotó: AFP)
Karantén alá helyezték az ukrán élvonalban szereplő Karpati Lviv labdarúgócsapatának teljes keretét, miután kiderült: a klub játékosai és további alkalmazottai közül 25-nek pozitív lett a koronavírustesztje.

A liga közleménye szerint az egyesület tagjainak legalább két hétig elzártan kell élnie. A fertőzöttek házi karanténban vannak.

A csapat két mérkőzését elhalasztották.

Mint beszámoltunk róla, a vizsgálatokat azután végezték el, hogy a fertőzöttség gyanúja miatt vasárnap elmaradt a csapat hazai bajnokija a Mariupol ellen. A beszámolók szerint hétfőn ellenőrizték a teljes keret mellett a személyzetet is, és kiderült: 11 futballistán kívül pozitív tesztet produkált 14 stábtag, köztük több edző is.

Ukrajnában március közepe óta nem rendeztek mérkőzéseket a világjárvány miatt, a bajnokság szombaton folytatódott. Az országban eddig mintegy 24 300 esetet regisztráltak, a halálos áldozatok száma több mint 700.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: az ifi BL-ben sem tartoznak az elithez a magyar csapatok

Utánpótlássport
Tegnap, 9:15

Football Forum Hungary: „Már csak a válogatott futballban győzheti le Dávid Góliátot”

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 16:04

Football Forum Hungary: A számok azt mutatják, változtatni kell a magyar utánpótláson – Csepregi György

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 13:17

Football Forum Hungary: Játékosmegfigyelők nélkül ma már nem működhet egy klub – Balogh Tamás

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 11:54

Football Forum Hungary – szakmai találkozó a Groupama Arénában

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 10:48

Labdarúgás: több mint ezer fiatalperc az NB I 29. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.28. 19:47

Dudás Hunor: A Football Forum Hungary globálisan is jelentős esemény lett

Minden más foci
2025.04.28. 08:18

Labdarúgás: megy a szekér Pakson, a fiatalok is tolják

Utánpótlássport
2025.04.24. 09:00
Ezek is érdekelhetik