Topligák: ilyen még nem volt a téli átigazolási időszakok során

Vágólapra másolva!
2018.02.06. 12:26
null
Coutinhóért (egyelőre) 120 millió eurót fizetett a Barcelona (Fotó: AFP)
A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legújabb kutatásában azt vizsgálta, hogy az európai topligákban szereplő csapatok mennyi pénzt költöttek a téli átigazolási időszakban. A válasz: több mint egymilliárd eurót, ami hatalmas rekord.

 

Az angol, a spanyol, a német, az olasz és a francia bajnokság csapatai összesen 1.067 milliárd eurót költöttek a télen – ebből 545 milliót a Premier League együttesei –, ami 36 százalékos emelkedést jelent a 2017. januári adatokhoz képest, egyben új átigazolási csúcsnak számít.

2015 és 2016 januárjában összesen nem költöttek annyit a topligás csapatok, mint idén
2015 és 2016 januárjában összesen nem költöttek annyit a topligás csapatok, mint idén

A legmagasabb összegért Philippe Coutinho váltott klubot, akiért a Barcelona 120 millió eurót fizetett a Liverpoolnak, de a vételár különböző feltételek teljesülése esetén 160 millióig is felkúszhat. Főképp a brazil labdarúgó átigazolása miatt a spanyol klubok 188 millió eurós deficittel zárták a téli transzferidőszakot, míg az angol élvonalbeli együttesek 113 millióval költöttek többet, mint amennyi bevételük származott a játékoseladásokból. A Premier League csapatai 2010 óta minden évben negatív mérleggel zárták a januári átigazolási piacot. Az olasz (48), a német (33) és a francia (14) első osztályú együttesek viszont nyereséget termeltek.

A Premier League csapatai 2010 óta minden januárban veszteséggel zártak
A Premier League csapatai 2010 óta minden januárban veszteséggel zártak

A CIES becslései szerint a tíz legdrágább téli átigazolás közül csak Pierre-Emerick Aubameyangért (64 millió euró) és Lucas Mouráért (32) fizettek kevesebb pénzt, mint amennyit valójában ér, a másik nyolc játékos – beleértve Coutinhót, Diego Costát és Virgil van Dijket is – piaci áron felül váltott klubot.

A CIES szerint csak Aubameyang és Lucas Moura érte meg az árát. A harmadik oszlopban látható számok azt jelzik, hogy a játékosok hány millió euróval érnek többet vagy kevesebbet, mint amennyit fizettek értük
A CIES szerint csak Aubameyang és Lucas Moura érte meg az árát. A harmadik oszlopban látható számok azt jelzik, hogy a játékosok hány millió euróval érnek többet vagy kevesebbet, mint amennyit fizettek értük

 

Legfrissebb hírek

A „sárga tengeralattjáró” célja: mindig elérni a BL-bázist

Spanyol labdarúgás
16 órája

Bombaerős csapat, két klasszisígérettel: a Ligue 1-ből megvásároltak álomcsapata

Francia labdarúgás
18 órája

Ez eddig nem a Bayern München nyara volt

Német labdarúgás
2025.08.21. 15:41

Örök Város, örök reménykedés?

Olasz labdarúgás
2025.08.20. 17:23

A Tottenhamé a világ egyik legértékesebb kerete, és hol van még a nyár vége?

Angol labdarúgás
2025.08.19. 11:43

Nem minden a pénz: ilyen csapatot lehet összehozni ingyen a La Ligában

Spanyol labdarúgás
2025.08.18. 12:41

Milliárdok és milliók, sztárok a lelátón és a kispadon: így rajtolnak a PL-csapatok

Angol labdarúgás
2025.08.15. 17:43

Donnarumma csak a pénz miatt távozik? Szerintünk nem!

Francia labdarúgás
2025.08.14. 10:00
Ezek is érdekelhetik