Brazília: Pelé Olimpiai Érdemérmet kapott – kép

MTI MTIMTI MTI
2016.06.17. 09:39
Olimpiai Érdemérmet kapott Pelé, az egyetlen háromszoros világbajnok labdarúgó.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság legmagasabb kitüntetését otthonában, Santosban adta át a 75 éves brazil sztárnak Thomas Bach NOB-elnök.

A Fekete Gyöngyszemet korábban a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség az elmúlt évszázad legjobbjának választotta, a NOB pedig az Évszázad sportolója címet adományozta neki.

Egy hete egy londoni árverésen 4.4 millió euróért (1.36 milliárd forint) keltek el Pelé relikviái, aki a bevétel nagy részét a curitibai gyermekkórháznak ajánlotta fel.

Legfrissebb hírek

Pelé vb-győztes mezére lehet licitálni

Foci vb 2026
2026.06.26. 13:14

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
2026.06.24. 17:55

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Benzema vb-történeti lövésétől Kiss László rekordjáig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.15. 15:12

Itt a vb-főszezon: Pelétől Müllerig termelnek a gólvágók – videók!

Minden más foci
2026.06.10. 10:38

Pelé is gólt lőtt a semmiből tető alá hozott vb nyitányán – videók

Minden más foci
2026.05.30. 12:52

Labdarúgó-világbajnokság: gigantikus Pelé-szobrot avattak Guadalajarában

Foci vb 2026
2026.05.22. 11:17

Pelé üzenete az Alattyáni Termelőszövetkezet csapatának

Hátsó füves
2025.09.13. 08:20
Ezek is érdekelhetik