Eurofutball: Bőle Lukács gólja döntött a Dinamo ellen - videó

2015.04.07. 22:29
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga I) 25. fordulójában a CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Otelult, így a legutóbbi két fordulóban hat pontot gyűjtött.

A 12. sikerüket arató kolozsváriak helyzete így sem könnyű, hiszen 24 pontos levonásuk miatt így is kilenc pontra vannak a még bennmaradást érő 12. helytől, ráadásul a Concordiának még eggyel több, azaz tíz meccse van hátra a szezonból.

Norvégiában
a címvédő Molde a 89. percben úgy tűnt, megment egy pontot az előző kiírás harmadik helyén végző Odd-dal szembeni ütközet során, azonban egy perccel később a vendégek ismét betaláltak, így a bajnok vereséggel rajtolt.

Az orosz élvonalban rangadót rendeztek Kazanyban, és bár a Rubin az első félidő derekán megszerezte a vezetést, Mauricio Pereyra duplájával az FK Krasznodar a hajrában fordított, és megelőzte a szerdán Dzsudzsák Balázs Dinamo Moszkváját fogadó, címvédő CSZKA Moszkvát.

Vanczák Vilmos együttese, a Sion jutott elsőként be a Svájci Kupa döntőjébe, miután idegenben 1–0-ra legyőzte az FC Zürichet. A vádlisérülés után lábadozó magyar védőt nem nevezték az összecsapásra, amelyet Moussa Konaté második félidő elején szerzett góljával nyert meg a Sion. Vanczák együttese igazi kupaspecialistának számít, ez már a 13. alkalom, hogy bejutott a döntőbe, az előző 12-t pedig mind megnyerte, így csak a 32-szeres döntős Grasshoppers előzi meg, 19 elsőségével.

Romániában a jászvásáriak hazai pályán 1–0-ra legyőzték a bukaresti Dinamót, méghozzá éppen a magyar légiós, Bőle Lukács találatával.

Lengyelországban egészen parádés formába lendült a sereghajtó Zawisza Bydgoszcz, azok után, hogy az első 21 fordulóban csupán 11 pontig jutott, az azóta lejátszott öt meccsen mind a 15 egységet begyűjtötte, így pedig két pontra megközelítette az utolsó előttit!

A labdarúgó Holland Kupa elődöntőjében a címvédő PEC Zwolle 1–1-es rendes játékidő után tizenegyespárbajban kiejtette a hazai pályán játszó Twentét, így bejutott a fináléba.

Francia Kupa elődöntőjében az Auxerre Frédéric Sammaritano első negyedóra végén szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Guingampot. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a házigazda a 72. percben megfogyatkozott, és tíz emberrel zárt. Az Auxerre 2005 óta először döntős, összességében pedig hatodszor jutott el a fináléig.

CSMS Iasi–Dinamo Bucuresti 1–0
Az élmezőny állása: 1. Steaua Bucuresti 56 pont (24 meccs), 2. Targu Mures 49 (24), 3. Craiova 45, ...6 Dinamo Bucuresti 39, ...9. CSMS Iasi 31, ...14. Universitatea Cluj 23, ...17. CFR Cluj 18*, 18. Otelul 15

Odense–Vestsjaelland 1–2
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 54, 2. Köbenhavn 43, 3. Randers 36, ...10. Odense 25, 11. Vestsjaelland 18

Zawisza Bydgoszcz–Pogon Szczecin 2–1
Az élmezőny állása: 1. Legia Warszawa 49, 2. Lech Poznan 46, 3. Jagiellonia 42, ...11. Pogon Szczecin 32, ...16. Zawisza Bydgoszcz 26

Motherwell–St. Mirren 5–0
Az élmezőny állása: 1. Celtic 69 (29), 2. Aberdeen 62 (30), 3. Inverness 54 (30)

ANGLIA, CHAMPIONSHIP
41. FORDULÓ
Blackpool–Reading 1–1
Charlton Athletic–Fulham 1–1
Az élmezőny állása: 1. AFC Bournemouth 77, 2. Norwich City 76 (79–43), 3. Watford 76 (82–48)