Ligue 1: a Lorient 1-4-ről támadt fel, nyert a Bastia

2012.10.28. 20:34
Az Olympique Marseille–Olympique Lyon rangadó a pocsék időjárási körülmények miatt ugyan elmaradt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában, látványosság azonban így is akadt: a Lorient 4–4-es döntetlent játszott az Ajaccióval.

A lorient-i mérkőzésre kilátogató több mint 15 ezer néző hatalmas izgalmaknak lehetett tanúja: a házigazdák reménytelen helyzetből álltak fel a meccsen. Az Ajaccio már az első percben vezetést szerzett, a tizenegyedikben kettő, a szünetben pedig három (1–4) volt a korzikaiak fórja. Jeremie Aliadiere két góllal felélesztette a Lorient reményeit, majd Gilles Sunu a 94. percben pontot mentett.

A másik vasárnapi mérkőzésen a Bastia legyőzte a pocsék formában levő, szeptember vége óta nem nyerő Bordeaux-t. Ezzel egyben a Girondins tizenhat mérkőzéses, április közepe óta tartó veretlenségi szériájának is véget vetett a másik korzikai csapat.

LIGUE 1
10. FORDULÓ
Lorient–Ajaccio 4–4 (Lautoa 33., J. Aliadiere 46., 79., Sunu 94., ill. Belghazouani 1., Mutu 11., Eduardo 40., 45.)
Bastia–Bordeaux 3–1 (Thauvin 6., 17., Khazri 56., ill. Gouffran 30.)

1. Paris SG 10 6 4 16–5 +11 22
2. Toulouse 10 5 4 1 18–10 +8 19
3. Marseille 9 6 1 2 12–8 +4 19
4. Lyon 9 5 3 1 14–8 +6 18
5. Saint-Étienne 10 4 3 3 17–7 +10 15
6. Valenciennes 10 4 3 3 20–11 +9 15
7. Reims 10 4 3 3 12–8 +4 15