Osztrák-svájci repülőjeggyé váltotta esélyeit a svéd válogatott

2007.11.21. 22:56
Ami az F csoport utolsó mérkőzései előtt csak majdnem volt biztos, az a találkozók után véglegessé vált: Spanyolország mellett Svédország lehet ott a 2008-as labdarúgó Európa-bajnokságon.
Allbäck első percben szerzett találata nagyban hozzájárult csapata sikeréhez

Svédországnak a mérkőzések kezdete előtt is több mint 90 %-os esélyt adtak a szakértők, hozzászólok az Európa-bajnokságra való kijutásra. A sárga-kékeknek a "kieséshez" otthon kellett volna veszíteni a lettekkel szemben, míg az észak-íreknek 3 pontot kellett volna szerezni Las Palmasban a spanyolok ellen.

Ha lehetne valóban százalékkal mérni a kecsegtető svéd esélyeket, akkor ez a szám 1 perccel a mérkőzés kezdete után minden bizonnyal 99,9-et mutatott volna, ugyanis Svédország válogatottja rögtön a kezdő minutumban vezetést szerzett Lettország ellen.

A svédek támadóduója hozta össze a gólt: Zlatan Ibrahimovic passzát Marcus Allbäck értékesítette.

Aztán 26. percben az esélyek "visszacsökkentek" a kezdetire, mivel a lettek egyenlítettek. A rövid időn belül másodszor próbálkozó Jurijs Laizans Maris Verpakovskis passzából talált Andreas Isaksson kapujába.

A második félidő elején azonban végleg eldőlt minden: a "másik meccsen" a végig fölényben lévő Spanyolország az 52. percben Xavi hatalmas góljával vezetést szerzett Észak-Írország ellen Las Palmasban. A barcelonai középpályás jobb lábbal lőtt hatalmas gólt a Maik Taylor védte észak-írek kapujának jobb oldalába.

Azonban a svédek nem akartak a semmit a spanyolokra és az észak-írekre bízni. A Rasunda-stadion szurkolótábora hamarosan nemcsak a gólhírnek, de magának a gólnak is örülhetett: a háromkoronások Källström révén ismét magukhoz ragadták a előnyt (2-1). A lyoni középpályás Fredrik Ljungberg kiugratása után lőtte el Kolinko kapus mellett a labdát.

Mivel ezután egyik mérkőzésen sem változott az eredmény, véglegessé vált az, amit 90 perccel korábban mindenki csak sejtett: Svédország ott lesz a jövő évi Eb-n.

A csoport harmadik, tét nélküli találkozóján Dánia magabiztosan, három góllal győzte le Izlandot.