A McClaren által irányított válogatott ezúttal is hozta a kötelezőt

2007.10.13. 18:17
Magabiztos, háromgólos győzelmet aratott az angol labdarúgó-válogatott Észtország ellen az Európa-bajnoki selejtezők E csoportjában. A találkozó már az első félidőben eldőlt, ekkor Wright-Phillips, majd Rooney és végül az öngólt vétő Rahn volt eredményes. A három találat egyben a 3-0-s végeredményt is jelentette.
Ismét hozták a kötelezőt az angolok
Reuters
Reuters

Alig telt el tíz perc a mérkőzésből és máris megszerezte a vezetést az angol válogatott. A hazaiak jobb oldalát lehetett dicsérni a gólnál Micah Richards passzával ugyanis Shaun Wright-Phillips lépett ki, majd lőtt Mart Poom lábai között a hálóba. (1-0)

Természetesen a folytatásban is a szigetországi válogatott irányította a mérkőzést. Steve McClaren tanítványai sokkal többet birtokolták a labdát, s könnyen alakították ki helyzeteiket a észt kapu előtt.

Wayne Rooney duplázta majdnem meg az angolok előnyét a 18. percben, ám a manchesteri csatár ívelése, ha centiméterekkel is, de célt tévesztett.

A 31. percben aztán már az egykori Everton-játékos sem hibázott. Rooney kapásból, ballal vette be Poom hálóját - a három pont gyakorlatilag a meccs ezen korai szakaszában eldőlt.

Érdekesség, hogy Rooney három és fél év elteltével lőtt ismét gólt tétmérkőzésen az angol válogatottban. (2-0)

S ha egy üzlet beindul...

Két perccel később már három volt a hazai előny - ehhez azonban kellett egy észt játékos is. Ashley Cole ívelte föl a labdát, a vendégek védője, Taavi Rahn pedig szenzációs mozdulattal bólintott a 16-os vonaláról a kapuba. (3-0)

A második félidőben mindent megpróbált az észt válogatott, játéktudása azonban csak néhány helyzet kialakításához volt elég. Az angolok visszavettek, tartalékoltak az oroszok elleni sorsdöntő derbire.

A vége maradt 3-0.

A csoport másik mérkőzésén, hazai pályán egygólos győzelmet aratott a horvát válogatott Izrael ellen. Az 1-0-s eredménnyel záruló találkozó egetlen gólját az Arsenal légiósa, Eduardo da Silva szerezte.

A vereséggel a vendégek gyakorlatilag elvesztették esélyüket a kontinensviadalra való kijutásra, míg a horvátok három ponttal vezetnek Anglia előtt