Az NB I-ből a világbajnokságra

209253 209253209253 209253
2014.05.05. 17:05
Aki sokat markol, keveset fog. Így tartja a mondás, és igaz ez a Ferencváros átigazolási politikájára is. A zöld-fehér klubnál az utóbbi években...

Aki sokat markol, keveset fog. Így tartja a mondás, és igaz ez a Ferencváros átigazolási politikájára is. A zöld-fehér klubnál az utóbbi években jöttek-mentek a légiósok, de csak nagyon ritkán sikerült belehúzni és igazán hasznos játékossal bővíteni a keretet. A néhány kivétel között van Muhamed Besic, akit nem véletlenül tartanak az NB I legjobb védőjének, habár könnyen lehet, hogy nyáron lecsap rá valamelyik erősebb nyugati klub.Muhamed Besic, akit nem véletlenül tartanak az NB I legjobb védőjének, habár könnyen lehet, hogy nyáron lecsap rá valamelyik erősebb nyugati klub.

Mume (ahogyan becézik) ugyanis meghívót kapott a világbajnokságra készülő bosnyák válogatottba. Olyan játékosok közé, mint a Stuttgart támadója, Vedad Ibisevic, a Manchester City csatára, Edin Dzeko és az AS Roma középpályása Miralem Pjanic. Hatalmas megtiszteltetés ez egy 21 éves futballistának, és mindenképp elismerés a Ferencváros felé is. Amely másfél évvel ezelőtt befogadta a Hamburgtól fegyelmi okok miatt kicsapott védőt, majd Ricardo Moniz vezérletével úgy helyre tette, hogy botrányai helyett a teljesítményétől lett hangos a sajtó.

És Besic élt a lehetőséggel. Okos (bár néha felelőtlennek tűnő) cseleivel, gyorsaságával és harcosságával hamar a Fradi tábor kedvence lett, kiváló formájának híre pedig lassan átszivárgott hazájába is. Ahol eleinte nem igazán számoltak vele, most viszont annak ellenére bekerült a világbajnokságra készülő keretbe, hogy az előtte levő selejtezők egyikén sem kapott szerepet. Mitől ez a nagy változás? A konstans jó formán kívül talán szerepe volt benne annak a nemrég kipattant hírnek, miszerint az MLSZ honosítani szerette volna a játékost, aki köszönte szépen, de visszautasította az ajánlatot. Márpedig annál jobb ajánlólevél, hogy egy másik nemzet is kinézte magának az egyik legtehetségesebb bosnyák védőt, nem igazán kell...

Amennyiben Besic valóban részt vesz a vb-n, az a magyar futball számára több szempontból is szerencsés. Egyrészt, ha ott is kiemelkedő teljesítményre lesz képes, többszörösére ugorhat az értéke és amennyiben a Ferencváros sikerrel értékesíti, jelentős bevételt folyhat be a klubkasszába. Amit aztán már csak okosan kell elkölteni... A történet másik pozitív kicsengése maga a tény, hogy neki sikerült, összejött. Ez bizalmat ébreszthet a külföldi játékosokban, akiket az NB I-be vagy történetesen a Fradiba akarnak leigazolni. Illetve motiválhatja a magyar fiatalokat abból a szempontból, hogy legyen bármilyen gyenge nemzetközileg a mi kis bajnokságunk, áldozatos munkával és megfelelő tehetséggel innen is ki lehet tűnni, el lehet indítani egy szép futballista karriert.

Az igazi öröm ugyanis az lenne, ha négy év múlva nem Besic, hanem a magyar válogatott és közte néhány fiatal NB I-es tehetség kijutásának és karrierjéért lehetne izgulni. Na jó, első körben megfelel a 2016-os Eb-részvétellel is...

Legfrissebb hírek

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
2026.06.22. 16:51

Ferencváros: új szerződést kötött az elefántcsontparti középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:00

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 11:09

Azeri ellenfelek várnak a Fradira az ausztriai edzőtáborban

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:08
Ezek is érdekelhetik