CS. M. 2021.11.16 14:00 Frissítve: 2021.11.16 14:30

Válogatott: olvasóinknál Dibusz és a két gólszerző volt a legjobb

Mint ismert, a magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte idegenben Lengyelországot a jövő évi világbajnokság európai selejtezőjének utolsó körében. A mérkőzést követő olvasói szavazásunkon az első gólt szerző Schäfer András kapta a legjobb értékelést, őt pedig Dibusz Dénes, valamint a szintén eredményes Gazdag Dániel követi.

Schäfer András volt a lengyelek elleni meccs legjobbja az olvasóink szerint (Fotó: Török Attila)

A mieink vezető találatát megszerző Schäfer András 7.86-os értékelést kapott olvasóinktól, ami a legjobbnak bizonyult a lengyelek legyőzését követően. A győztes gólt jegyző Gazdag Dániel 7.41-es értékeléssel a harmadik helyen végzett, míg közéjük a válogatott kapusa, Dibusz Dénes került be 7.43-mal.

Az első három helyezetten kívül még hárman zártak 7-es átlag fölött: Loic Nego (7.21), Fiola Attila (7.2) és Schön Szabolcs (7.07). A pályafutása során másodszor válogatott Kiss Tamás gólpasszt is jegyzett a lengyelek ellen, olvasóinknál 6.76-os értékelést kapott.

A legrosszabb osztályzattal Szalai Ádám zárt, de ő is 6 feletti, 6.09-es átlagot szedett össze.

Értékelje a magyar játékosok Lengyelország ellen nyújtott teljesítményét!

Lengyelország–Magyarország 1–2 (0–1)

Varsó, Nemzeti Stadion, 56 197 néző. Vezette: Tiago Martins (portugál)
LENGYELORSZÁG: Szczesny – Dawidowicz, Kedziora, J. Bednarek, Puchacz (Placheta, 83.) – Cash (Józwiak, a szünetben), Linetty (P. Frankowski, 65.), Klich, Moder (Zielinski, a szünetben) – Swiderski, Piatek (Milik, 65.). Szövetségi kapitány: Paulo Sousa
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Vécsei, 90.), Schäfer, Nagy Zs. – Varga K. (Gazdag, 58.), Szalai Á. (Hahn J., 89.), Schön (Kiss T., 72.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Swiderski (61.), ill. Schäfer (37.), Gazdag (79.)

San Marino–Anglia 0–10 (Maguire 6., F. Fabbri 15. – öngól, H. Kane 27. – 11-esből, 32., 39. – 11-esből, 42., Smith-Rowe 58., Mings 69., Abraham 78., Saka 80.)
Albánia–Andorra 1–0 (Cekici 73. – 11-esből)

Magyar válogatott L. PAP ISTVÁN

A népszerű Bamba mint gólgép statisztikái a klubjaiban és a válogatottban is felülmúlhatatlanok.

2022.01.02 21:26:23

Magyar válogatott THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Élvezzék ki a sorozat minden percét.

2021.12.26 22:02:03

Magyar válogatott MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A gólarányszámítás mikéntjét így foglalta össze a Nemzeti Sport: „Az adott gólok négyzetgyökének deciliterét hozzáadjuk a kapott gólok köbméterének az integráljához, ebből kivonjuk a góllövő csatárok életkorának felét, ehhez hozzáadjuk a gólkülönbség egyötödének a háromszorosát. Ami kijön, az nem fog az ön fejébe menni.

2021.12.23 22:37:16

Magyar válogatott DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. A magyar–francia meccs félidejének eksztázisát felírnám orvosi receptre búskomorság ellen.

2021.12.20 22:19:54

Magyar válogatott PIETSCH TIBOR

A kapitány kitöltené a 2025-ig szóló szerződését • Cél bent maradni az NL A-ligájában.