U21: a magyar válogatott ikszelt a lengyelekkel Szegeden

2021.10.08. 22:04
Az első félidő visszafogottabb kezdése után a magyar U21-es válogatott szerezte meg a vezetést a második félidőben a lengyel csapat elleni korosztályos Eb-selejtezőn. A lengyelek ezután fordítottak, de a két kiállítást is hozó hajrában Németh másodszor is betalált, döntetlenre mentve a mérkőzést (2–2).

Részletek itt!Részletek itt!

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG– LENGYELORSZÁG 2–2 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 800   néző. Vezette:    Glenn Nyberg (svéd)
MAGYARORSZÁG:
Hegyi – Varju, Mocsi, Csóka, Kerkez (Komáromi, 82.) – Baráth P., Csonka (Major, 67.) – Bukta (Kiss T., 87.), Skribek (Bárány, 82.), Szendrei – Németh A. Szövetségi edző:   Gera Zoltán
LENGYELORSZÁG:
 Majchrowicz – Bejger, Nawrocki, Kiwior (Gruszkowski, 76.), Karbownik – Kaminski, Bogusz (Wedrychowski, 71.), Poreba – Skóras, Benedyczak (Szymczak, 71.), Marchwinski (Szelagowski, 90+6.). Szövetségi edző:   Maciej Stolarczyk
Gólszerző:
Németh A. (1–0 ) a 48., Benedyczak (11-esből,    1–1) a 60., Wedrychowski (1–2) a 81., Németh A. (2–2) a 90+5. percben
Kiállítva:
     Major (90+2.), ill. Skóras (90.)
Gera Zoltán:
– Sajnálom, hogy a mérkőzés vége hektikusra sikerült, de talán jobb a döntetlen, mintha vereséget szenvedtünk volna. A szünetben átbeszéltük a problémákat, és megszereztük a vezetést is. A lengyelek fordítottak, mert túlságosan mélyen védekeztünk, és bár játékosaim elfáradtak a végére, dicséretes a pontszerzés.