U19: a magyar válogatott 3–1-re nyert az olaszok ellen

R. P.R. P.
2021.11.15. 20:08
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a magyar U19-es labdarúgó-válogatott 3–1-re legyőzte Olaszországot Telkiben.
Horváth Rajmund (középen) gyönyörű gólt szerzett (Fotó: Domötör Csaba)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Horváth Rajmund (középen) gyönyörű gólt szerzett (Fotó: Domötör Csaba) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

A két csapat csütörtökön is megmérkőzött egymással, akkor Innocenti távoli góljával a világ egyik legjobb utánpótlásával büszkélkedő Olaszország 1–0-ra győzött a Szusza Ferenc Stadionban. A hétfői, Telkiben megrendezett mérkőzés már sokkal jobban alakult számunkra.

A 34. percben biztossá vált, hogy ezen a meccsen nem marad érintetlen az olasz kapu. Ekkor Benczenleitner Barna beadása után Horváth Rajmund tíz méterről, akrobatikus mozdulattal, félfordulattal, a levegőből rúgta a kapuba a labdát. Gyönyörű gól volt. 1–0

Az 53. percben kettőre nőtt a magyar előny: Redzic Damir éles szögből megeresztett, védhető lövésébe beleért az egyik védő, ez megzavarta a kapust, aki már nem tudta megfogni a lövést, és a labda a kapuba pattant róla.2–0

Hét perccel később Baldanzi gondoskodott róla, hogy ne legyen teljesen izgalommentes a csata: 14 méterről ballal szépen kilőtte a bal alsó sarkot. 2–1

Az olaszok minden megtettek az egyenlítésért, ám a magyar védelem állta a támadásokat. Sőt, a végén büntetőhöz jutottuk, ezt Németh Dániel magabiztosan értékesítette, tehát a magyar válogatott értékes, 3–1-es győzelmet aratott.

„Az én szótáramban nem nagyon van olyan, hogy felkészülési mérkőzés, az az alapelvem, hogy a csapatom mindig a győzelemre játsszon – értékelt Tímár Krisztián szövetségi edző az MLSZ honlapjának. – Szerintem ezt a srácok nagyon jól átvették, és bízom benne, hogy így halad tovább a fejlődésük, mert akkor szép jövő előtt állnak. Mindkét találkozó előtt említettem, hogy szeretnénk a saját játékunkat játszani, ezen a mérkőzésen ez különösen sikerült. Végig kontroll alatt tartottuk az ellenfelet, végig letámadtunk, nyomás alatt tartottuk őket. A három szerzett gól önmagáért beszél. Azt már az Eb-selejtezők alatt megmutatták a fiúk, hogy tudnak szép gólokat lőni, van bennük kvalitás.”

U19-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Olaszország 3–1 (1–0)
Telki.

MAGYARORSZÁG: Molnár Zs. (Pataki, 46.) – Mayer (Szujó A., 59.) – Csinger, Debreceni – Kovács M., Horváth A. (Csatári, 70.), Benczenleitner (Kerezsi, 59.) – Lucas (Biben, 84.), Sztojka (Alaxai, 70.) – Horváth R. (Gera Zalán, 59.), Redzic (Németh D., 59.)
Gólszerző: Horváth R. (34.), Redzic (53.), Németh D. (90+5.), ill. Baldanzi (61.)