Ismét Zuigéber volt a nyerőember, a magyar csapat kijutott az U17-es Eb-re!

2019.03.29. 15:59
A magyar férfi U17-es labdarúgó-válogatott Norvégia után Bosznia-Hercegovinát is 1–0-ra győzte le az Európa-bajnokság magyarországi selejtezőcsoportjában. A három pontot érő gól ismét Zuigéber Ákos nevéhez fűződött, aki az első játékrész hajrájában talált be. Csapatunk ezúttal is megúszta a mérkőzést kapott gól nélkül, s újabb sikere azt jelenti, hogy ott lehet májusban az Írországban rendezendő korosztályos Európa-bajnokságon.
Zuigéber Ákos (balra) gólja Európa-bajnoki indulást ért – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Dömötör Csaba)

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
7. CSOPORT, 2. FORDULÓ
MagyarországBosznia-Hercegovina 1–0 (1–0)

Telki,Globall Football Park, 350 néző. Vezette: Krogh (dán)
Magyarország:
Hegyi K. – Buna, Horváth M., Posztobányi, Orosz D. (Hosszú, a szünetben) – Kosznovszky, Tóth B. (Dávid Z., 85.), Kata, Komáromi (Németh A., 47.) – Molnár R. (László D., 75.), Zuigéber. Szövetségi edző: Preisinger Sándor
Bosznia-Hercegovina: Cetkovic – Dedic, Alagic, Kvakic, Durakovic (Bobaric, 57.) – Muratovic, Ilinkovic (Alic, 85.), Sosic (Beca, 75.) – Drljo, Gasal (Jusupovic, 75.), Jovic (Duderija, 57.). Szövetségi edző: Adin Mulaosmanovic
Gólszerző: Zuigéber (37.)

A belgákkal, a norvégokkal és a bosnyákokkal egy selejtezőcsoportban szereplő magyar U17-es csapat a norvégok keddi legyőzése után azzal a tudattal léphetett pályára pénteken Telkiben a bosnyákok ellen, hogy ha ismét sikerül nyernie, nagyon közel kerül a továbbjutáshoz. Sőt, amennyiben az Óbudán párhuzamosan zajló másik találkozón Norvégia nem tudja megverni Belgiumot, akkor együttesünk legrosszabb esetben is a négyes második helyén végez. Az pedig Európa-bajnoki részvételt jelent.

Magyar helyzettel indult a meccs, ám egy ígéretes akció végén Molnár Rajmundnak kicsit a háta mögé érkezett a labda, így nem sikerült megszereznie a vezetést. A félidő közepétől a bosnyákok kerültek fölénybe, nemcsak többet birtokolták a labdát, de védelmünk megingásainak köszönhetően többször is veszélyes helyzetet alakítottak ki a hazai kapu előtt. A félidő vége azonban a magyar csapaté volt, előbb Molnár rövid felsőbe tartó lövését hárította szögletre a vendégek kapusa, majd a gól is megjött. A norvégok ellen szabadrúgásból betaláló Zuigéber Ákos ezúttal harcosságát villantotta meg a bosnyák kapu előterében, s Buna Gábor jobbról érkező beadását becsúszva küldte a jobb sarokba.

A szünet után mindkét edző cserékkel próbálta frissíteni együttesét. Preisinger Sándor például Németh Andrást küldte be, aki kétszer is ígéretes helyzetben fejelhetett kapura, ám egyikből sem lett gól, noha a második alkalommal teljesen tisztán állt az ötösön – így nem sikerült növelni az előnyt. A hajrára beleerősítettek Bosznia legjobbjai, hogy megszerezzék legalább az egyik pontot, de a szerencsével sem hadilábon álló csapatunknak sikerült megőriznie kapuját a góltól.

Mivel eközben Belgium simán, 3–0-ra megverte Norvégiát, eldőlt, hogy a csoport első két helyén Magyarország és Belgium végez. Mivel mindkét gárdának már most 6 pontja van, a második pozíció is biztosan repülőjegyet jelent a májusi írországi Európa-bajnokságra.

Preisinger Sándor szövetségi edző a lefújás után elismerte, hogy csapata ugyan nem játszott jól, de a célt teljesítette, s külön dicséretet érdemel azért, mert – ahogy eddig a sorozatban – ezúttal sem kapott gólt.

Így énekelte a magyar himnuszt az Eb-re kijutott U17-es válogatott

Az Eb-t érő magyar találat különös gólörömének története

VÉGE MÉRKŐZÉSNEK, 1–0-RA NYERT A MAGYAR CSAPAT, ÉS MIVEL BELGIUM IS MEGSZEREZTE A HÁROM PONTOT, EZZEL KIJUTOTT AZ ÍRORSZÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁGRA!

92. perc Zuigéber lőtt, Cetkovic szögletre mentett, Megy az idő.

92. perc Bobaric is sárga lapot kapott.

Támadnak a bosnyákok, már csak 3 perc van hátra.

4 perc lesz a hosszabbítás.

90. perc Bosnyák csúsztatás, de szerencsére elsuhan a jobb sarok mellett.

90. perc Lászlóé az újabb sárga lap.

Már csak pár perc választja el a magyar csapatot egy nagy sikertől.

86. perc Hosszú szépen szerelt a saját 16-osnál.

85. perc Magyar csere: Tóth Borisz helyére Dávid Z. állt be.

85. perc Ilinkovic lement, Alic beállt a bosnyákoknál.

83. perc A gólszerző Zuigébert kellett ápolni, de folytatni tudja a játékot.

82. perc Tóth B. gyűjtött be egy sárgát, egy elkésett becsúszásért.

81. perc Újabb magyar csere következik, csak egyelőre nem áll a játék.

77. perc Majdnem egyenlítettek a bosnyákok! Drljo jobb oldali beadása elsuhant középen mindenki előtt, a túlfélen érkező Jusupovic azonban szerencsénkre ballal 3 méterről csak az oldalhálót találta el.

75. perc Molnár R. helyére László D. érkezett a mieinknél.

75. perc Gasalt Jusupovic váltotta.

75. perc Sosic le, Beca be a bosnyákoknál.

74. perc Kettős cserére készül a bosnyák csapat.

Belgium már három góllal megy Norvégia ellen! (3-0)

71. perc Molnár R. is besárgult, mert buktatta Kvakicot.

66. perc Nagy magyar helyzet maradt ki! Németh A. tisztán fejelhette kapura az ötösről Hosszú beadását, de sajnos célt tévesztett.

64. perc Zuigéber kapott sárgát, mert nem engedte Ilinkovicot, hogy elvégezzen egy szabadrúgást.

Közben Belgium újabb gólt lőtt Norvégia ellen (2–0).

58. perc Magyar lehetőség! Egy bal oldali szögletet Németh András az ötös jobb sarkának közeléből fejelt kapura, Cetkovic azonban a léc alá tartó labdát szögletre ütötte.

57. perc Durakovicot Bobaric váltotta.

57. perc Jovic helyére Duderija érkezett a bosnyák csapatba.

53. perc Molnár R. 16 m-es lövését fogta biztosan Cetkovic.

A M4 Sport statisztikája szerint a magyar csapat az első félidőben 7-szer próbálkozott kapura lövéssel, míg a bosnyák csak 4-szer. A mieink 3-szor, a vendégek 2-szer találták el a kaput. A szögletarány viszont 6:1 volt a bosnyákok javára.

49. perc Kvakic is besárgult a bosnyákoktól, mert szabálytalanul szerelte a frissen beállt Németh Andrást.

Komáromit Németh András váltotta. A magyar játékos már a második játékrész kezdetén beállt volna, ám a játékvezető nem engedte, mert fekete színű volt az aláöltöző szerelése.

47. perc Sosic távoli bombáját a léc alól ütötte szögletre Hegyi A.

46. perc Hosszú állt be Orosz D. helyére.

FOLYTATJUK!

Egy csere lesz a magyar csapatban.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 10-RA VEZET ÉS TOVÁBBJUTÁSRA ÁLL A MAGYAR CSAPAT.

43. perc Jovic gyűjtött be magának egy sárgát színészkedésért. A bosnyák balszélső Posztobányi mellett játszotta el a „nagy halált", de a bíró nem volt vevő a színészkedésre.

Közben Belgium Kalulika góljával megszerezte a vezetést Norvégia ellen. Ha mindkét meccs így marad, a magyar csapat kijut az Eb-re!

37. perc Zuigéber góljával vezetünk! Buna jobbról adott középre, a középen érkező Zuigéber pedig becsúszva, Alagicot megelőzve az ötösről jobbal laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0

35. perc Végre magyar helyzet! Molnár szerzett labdát Kvakic mellett, ám a rövid felsőbe tartó lövését szögletre tolta a bosnyák kapus.

Most egyértelműen a bosnyákok vannak fölényben, míg a magyar védelem többször is bizonytalankodik.

30. perc Egy bal oldali bosnyák kontra után Drljo centerezett balról középre, ott flipperezett a labda a magyar kapu előterében, Orosz D. és Tóth B. is hibázott, de végül Horváth M. kivágta.

28.perc Komoly bosnyák helyzetet úsztunk meg! Egy előreívelt szabadrúgást Hegyi csak kiütni tudott, Sosic középre fejelte a labdát, de középen Posztobányi ugyancsak fejjel menteni tudott.

26. perc Horváth Milán veszélyes helyzetben gyönyörű becsúszással mentett szögletre Jovic elől.

25. perc Zuigéber 18 m-ről tűzte kapura a labdát, de ballábas, lapos lökete nem sokkal elkerülte a bal sarkot.

A bosnyákoknál van kicsit többet a labda, de ez szerencsére helyzetekben nem mutatkozik meg.

22. perc Két védőnk is elvétette a labdát, amely Jovichoz került, de őt Orosz D. szerelni tudta.

18. perc Kosznovszky szerzett labdát, indította a bal oldalon Zuigébert, aki sajnos nem tudta középen megjátszani Molnár R-t, mert egy bosnyák védő közbelépett.

Nagyon fiatal magyar szurkolói is vannak a magyar csapatnak: a közeli óvoda nebulói lelkesen biztatják Zuigéberéket.

15. perc Komáromi esett el a büntetőterületen belül, de a dán bíró nem adott tizenegyest.

13. perc Orosz kapott sárgát, mert a félpályánál visszahúzta Ilinkovicot.

Ha a magyar csapat nyer, Norvégia pedig nem győz Belgium ellen, akkor Preisnger Sándor együttese biztosan Eb-résztvevő.

10. percJovic veszélyes beadását Hegyi tolta szögletre a léc alól.

8. perc Nem túl nagy iramban indult a mérkőzés.

350-en nézik a helyszínen a mérkőzést.

3. perc Itt az első magyar helyzet! Kata szerzett labdát, Komáromi meghúzta a jobb szélt, centerezését Molnár R. szorongatott helyzetből 3 m-ről jobbal fölé küldte.

Egy kis örökmérleg az UEFA szerint: 1 magyar győzelem, 1, döntetlen, 1 bosnyák diadal, 4–4-es gólkülönbség.

1. perc A bosnyákok tiszta kékben, a magyarok piros mezben, fehér nadrágban, zöld sportszárban játszanak.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Telkiben kellemes, napos, de kissé szeles idő és15 fokos hőmérséklet fogadta a játékosokat.

Egyidőben játszották:
Belgium
Norvégia 30 VÉGE

Norvégia legyőzése után egy újabb diadal óriási lépést jelenthet az Európa-bajnoki részvétel felé.

Kapusok:
Hegyi Krisztián (Illés Akadémia), Vaits Marcell (Puskás Akadémia), Megyeri Gábor (Honvéd-MFA)
Védők: Buna Gábor (Honvéd-MFA), Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia), Balogh Botond (MTK Budapest), Orosz Donát (DVTK), Hosszú Zétény (Puskás Akadémia), Horváth Milán (Honvéd-MFA), Dávid Zoltán (Békéscsaba)
Középpályások: Kata Mihály (MTK Budapest), Major Sámuel (Salzburg), Tóth Borisz (DVTK), Kosznovszky Márk (MTK Budapest), Szalay Szabolcs (Illés Akadémia)
Támadók: Zuigéber Ákos (MTK Budapest), Komáromi György (Puskás Akadémia), Molnár Rajmund (Honvéd-MFA), László Dávid (Honvéd-MFA), Németh András (Genk), Kalmár Benedek (Puskás Akadémia) (Forrás: mlsz.hu)

Hazai pályán harcol AZ EURÓPA-BAJNOKI RÉSZVÉTELÉRT a korosztályos válogatott, a szakvezető szerint fontos, hogy fiatal játékosai megtanuljanak nyerni.

A Preisinger Sándor vezette U17-es együttes ősszel veretlenül, kapott gól nélkül nyerte meg Eb-selejtező csoportját, és jutott a tavaszi elitkörbe. A decemberi sorsoláson eldőlt, hogy az Európa-bajnoki részvételért a norvég, a bosnyák és a belga válogatott ellen lép pályára a csapat, méghozzá hazai környezetben, Telkiben. Az U17-es korosztályban 16 válogatott szerepel az Európa-bajnokságon, ezért az elitkörben a csoportmásodikoknak is jó esélyük van az írországi viadalon való részvétel kiharcolására (a nyolc csoportból csak a legrosszabb mérleggel rendelkező második helyezett marad le az Eb-ről). mlsz.hu

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MAGYARORSZÁG–BOSZNIA-HERCEGOVINA U17-ES VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!