S. T. J.
2023.03.18 23:08 Frissítve: 2023.03.20 06:21

Özönlenek a szurkolók az új Puskás Arénába; jön az el Clásico

A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:


Válogatott mérkőzések, Európa-liga-nyolcaddöntő, Fradi-kupadöntő: legtöbbször hatalmas nézősereg indul a Puskás Arénába, amely a 2019-es nyitány óta gyorsan a magyar futball és persze a magyar futballszurkolók igazi otthona lett – erről szól ez alkalommal Címlapsztori rovatunk. Eddig több mint harminc mérkőzést rendeztek a Puskás Arénában, ahol a pályára lépő csapatok ez idáig összesen 51 európai kupagyőzelmet jegyeznek, és mivel május 31-én a Puskás Arénában rendezik az Európa-liga döntőjét, biztos, hogy tovább nő ez a szám.

A DAC már 16 meccs óta őrzi veretlenségét a szlovák élvonalban, és első helyezettként várja a felsőházi rájátszás második fordulóját. Vasárnap a Nagyszombat érkezik a Mol Arénába, ahol várhatóan telt ház előtt lépnek pályára a csapatok. „Mindannyian bízunk abban, hogy tízezren lesznek a stadionban, és szurkolóink segítségével megszerezzük a három pontot” – mondta lapunknak Szánthó Regő, a dunaszerdahelyiek 22 esztendős támadója, aki kisebb betegség miatt nem játszott az előző fordulóban.

Önmagán túlmutató jelentősége volt az UVSE és az FTC női vízilabdacsapata bajnoki összecsapásának, mert bár előbbi az automatikusan elődöntőt érő helyezésért, a Ferencváros meg az alapszakasz-győzelemért ugrott medencébe, azért ennek a meccsnek az adta meg a pikantériáját, hogy a jövő héten már az Eurokupa döntőjében feszülnek egymásnak. A két együttes ellentétes úton jutott be a második számú nemzetközi kupasorozat fináléjába: az UVSE gálázott az Eger elleni visszavágón, az FTC viszont alaposan megszenvedett az olasz Padova ellen.

előfizető vagyok, elolvasom a lapot Nincs előfizetésem, digitálisan olvasnám a lapot Előfizetnék a nyomtatott lapra
2023.03.22 23:45:40

Magyar válogatott nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Válogatottunk esélyes a továbbjutásra!

2023.03.22 23:08:41

Magyar válogatott nemzetisport.hu

2023.03.21 22:48:45

Magyar válogatott nemzetisport.hu

2023.03.18 22:51:28

Magyar válogatott nemzetisport.hu

2023.03.18 00:13:25

Magyar válogatott nemzetisport.hu

ALAPVONAL.Toldi persze nem boldog. Kérdezem, hogy van, mire ő: »Nem mondok semmit, mert, ha megmondanám, ami a szívemen fekszik, akkor megbüntetnének.« Hogy Szendy Károly, Budapest polgármestere hozott-e »politikai« üzenetet, nem tudom, azt mondják a kollégák, hogy hagyjam már el az örökös gyanakvásomat, nincs itt semmiféle összeesküvés.