U17: Parmában már sokszor edzett a felnőttekkel a magyar védő

Vágólapra másolva!
2019.09.27. 07:43
Megnyerte utolsó felkészülési mérkőzését az október 26-án kezdődő U17-es világbajnokságra készülő magyar korosztályos válogatott, amely a keddi 4–1 után ezúttal 2–1-re győzte le a horvátokat a drávavásárhelyi összecsapáson. A találkozó után a már Parmában futballozó védővel, Balogh Botonddal, illetve a Tutto Mercato Web által Daniele De Rossihoz hasonlított Posztobányi Patrikkal beszélgetett az NSO Tv stábja.

Balogh Botond elmondta: az első félidőben nem úgy játszott a csapat, ahogy azt eltervezte.

„De összességében az a játékrész sem volt rossz. Nem az történt, amit a meccs előtt megbeszéltünk, ám voltak jó időszakok. A második félidőben az volt a plusz, hogy át tudtuk törni a játékukat, így sokkal több helyzetet tudtunk kialakítani, és sikerült megfordítani a mérkőzést.”

A védő videónkban arról is beszélt, milyen mélyről jöttek vissza a rosszul sikerült csehországi torna után, s egyáltalán, mi volt az oka a kisiklásnak, illetve beszél arról, mennyit tanult Parmában a védekezésről, ahol már a felnőttekkel is szokott együtt edzeni,

Posztobányi Patrik összességében értékelte a horvátok elleni két mérkőzést.

„A srácok nagyon jól beleálltak, szerintem nagyon sokat léptünk előre a cseh torna után, ami szerencsére időben jött nekünk, mármint a kapott pofon. Azt gondolom, hogy nagyon jó mentalitással és szép játékkal tudtunk nyerni mindkét mérkőzésen.”

Az NSO Tv videójában azt is elárulja: hogyan esett neki, hogy egy olasz portál Daniele De Rossihoz hasonlította.

Hamar visszakapcsoltak a kívánt szintre a fiúk – Preisinger

így győzték le ismét a horvátokat a vb előtt a mieink – videó

U17-ES VÁLOGATOTTAK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Horvátország–Magyarország 1–2 (1–0)
Drávavásárhely (Nedelisce)
Magyarország:
Vaits Marcell – Hosszú Zétény (László Dávid, a szünetben), Pereira Américo (Horváth Milán, a szünetben), Balogh Botond, Orosz Donát – Sipos Gábor (Ominger Gergő, 62.) – Molnár Rajmund (Németh András, 62.), Tóth Borisz (Posztobányi Patrik, 62.), Baráth Péter (Kosznovszky Márk, 62.), Hajdú Roland (Komáromi György, a szünetben) – Szalay Szabolcs (Mester Csaba, a szünetben)
A válogatott gólszerzői: Mester Cs. (60.), Ominger (73.)

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Babják Bence, Nagy-Pál Tamás (videó), Tumbász Hédi (fotó)

A BRAZÍLIAI U17-ES VB-RE KÉSZÜLŐ MAGYAR KERET
Kapusok: Hegyi Krisztián (West Ham United), Megyeri Gábor (Budapest Honvéd), Vaits Marcell (Puskás Akadémia)
Védők: Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia), Balogh Botond (Parma), László Dávid (Budapest Honvéd), Orosz Donát (DVTK), Horváth Milán (Budapest Honvéd), Pereira Américo (ETO FC Győr), Hosszú Zétény (Puskás Akadémia)
Középpályások: Sipos Gábor (Puskás Akadémia), Ominger Gergő (Puskás Akadémia), Tóth Borisz (DVTK), Major Sámuel (Salzburg), Kosznovszky Márk (Parma), Baráth Péter (DVSC)
Támadók: Hajdú Roland (Ferencváros), Mester Csaba (Austria Wien), Komáromi György (Puskás Akadémia), Molnár Rajmund (Benfica), Németh András (Genk), Szalay Szabolcs (Illés Akadémia)

Legfrissebb hírek

Milánó 2026: „A szívemet és a lelkemet akarom otthagyni” – videó

Téli sportok
2026.01.25. 14:23

Lőw Zsolt: Nagyon büszke lennék, ha egyszer a magyar válogatottat vezethetném

Magyar válogatott
2026.01.25. 12:19

Végig vezetett, s legyőzte Izlandot Horvátország a férfi kézi Eb-n

Kézilabda
2026.01.23. 17:27

Bamidele Yusuf góljával szerzett vezetést a Ferencváros – videó

Európa-liga
2026.01.22. 22:45

Hiába nyertek az osztrákok a szerbek ellen, búcsúztak a férfi kézilabda Eb-től

Kézilabda
2026.01.19. 20:03

Futács Márkó: A fiataloknak meg kell tudni ragadniuk külföldön

Minden más foci
2026.01.19. 11:40

Craig Burley már unja, hogy ő a „skótok Détárija”

Minden más foci
2026.01.08. 18:21

Legutóbb Szoboszlai bombája döntött az Arsenal ellen – videó

Angol labdarúgás
2026.01.08. 12:20
Ezek is érdekelhetik