Válogatott: Storck ezekkel a légiósokkal készül Andorra ellen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.10.28. 15:51
null
Németh Krisztián a tizenhat légiós egyike, aki meghívót kapott Bernd Storcktól (Fotó: Veres Viktor)
Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette, hogy mely légiósokkal számol az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn, valamint a Svédország elleni felkészülési mérkőzésen.

 

A magyar válogatott november 13-án Andorrát fogadja világbajnoki selejtezőn a Groupama Arénában, majd két nappal később felkészülési mérkőzést játszik a svédekkel. Bernd Storck megnevezte azt a 16 légióst, akikre számít a két meccsen, a keret a hétvégi NB I-es fordulót követően egészül ki az itthon játszó labdarúgókkal.

„Számomra az Andorra elleni vébéselejtező határozza meg a mostani felkészülési időszakot, ezen a találkozón a legjobb teljesítményünket kell nyújtanunk a saját közönségünk előtt, számunkra most ez a leglényegesebb” – mondta a szövetségi kapitány az mlsz.hu-nak.

Bernd Storck nem változtatott különösebben a keret összetételén a következő két mérkőzésre sem, a külföldön játszó meghívottak lényegében ugyanazok, mint az elmúlt periódusban. A szövetségi kapitány a jövő hét első felében egészíti ki a keretet a Magyarországon játszó meghívottakkal, mert a hétvégi forduló során több bajnokit is megtekint, és ezeken kiemelten figyeli majd a válogatott szempontjából szóba jövő játékosokat.

„Ami a svédek elleni meccset illeti, a legfontosabb, hogy nagyszerű játékosainktól méltó búcsút vegyünk. Ugyanakkor az is a célunk, hogy új, főként fiatal labdarúgókkal tudjuk tesztelni a saját játékstílusunkat” – fogalmazott a szakember, majd hozzátette, még korai erre az összecsapásra koncentrálni, most mindenkinek százszázalékosan az Andorra elleni selejtezőre kell összpontosítania.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETÉNEK LÉGIÓSAI
Kapusok: Gulácsi Péter (RB Leipzig), Megyeri Balázs (Greuther Fürth)
Védők: Bese Barnabás (Le Havre), Guzmics Richárd (Wisla Kraków), Kádár Tamás (Lech Poznan), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva), Lang Ádám (Dijon)
Középpályások: Kleinheisler László (Darmstadt), Nagy Ádám (Bologna)
Támadók: Dzsudzsák Balázs (al-Vahda), Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin), Németh Krisztián (al-Garafa), Nikolics Nemanja (Legia Warszawa), Priskin Tamás (Slovan Bratislava), Stieber Zoltán (Kaiserslautern), Szalai Ádám (Hoffenheim)

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt az Újpest Öregfiúk legendás edzője

Labdarúgó NB I
16 órája

Marco Rossi: Egy éve küzdünk ezzel a problémával, bízom benne, hogy hamarosan megfordul a szerencsénk

Magyar válogatott
2025.06.13. 14:21

Varga Barnabás: Nem túlzás, több góllal is győzhettünk volna

Magyar válogatott
2025.06.12. 07:15

Papp Bence: Tóth Alex karrierépítése példaértékű

Labdarúgó NB I
2025.06.11. 19:52

Varga Barnabás szerezte a Rossi-éra 100. gólját

E-újság
2025.06.10. 23:55

Marco Rossi: Még utána kell járjunk, mi nem klappolt az utolsó tíz percben

Magyar válogatott
2025.06.10. 20:45

Megtört a rossz sorozat, a magyar válogatott szűkös győzelmet aratott Azerbajdzsánban

Magyar válogatott
2025.06.10. 19:53

Szoboszlai Dominik üzent a válogatott pénteki veresége után

Magyar válogatott
2025.06.07. 19:52
Ezek is érdekelhetik