Blog: Mi lett volna, ha a Cigánylányt éneklik a szurkolók?

2014.11.02. 14:34
Újabb bejegyzéssel jelentkezett blogjában Thury Gábor, a Nemzeti Sport főmunkatársa. Mostani írásának témája az UEFA fegyelmi döntése a Románia–Magyarország mérkőzésen történt szurkolói rendbontásokról.

„Az UEFA kipipálta az incidenst, nem foglalkozik azzal, hogy milyen, a két ország történelmében gyökerező konfliktus vezet oda, ahová. A nemzetközi szövetség inkább szereti a látványos megoldásokat. Világsztárok reklámokban makogják el, „Mondj nemet a rasszizmusra!”, „élőben” pedig a csapatkapitányok olvassák fel a kicsit bővebb lére eresztett ugyanezt a mérkőzések előtt, noha én még nem tudok olyan emberről, aki mondjuk bármelyik világsztár vagy felolvasás eredményeként egyáltalán átgondolta volna, miről is beszélnek…”

A blog teljes bejegyzését ide kattintva olvashatja el!

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
9 órája

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:19

Az UEFA-nál Vitinha lett a budapesti BL-döntő legjobbja

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 21:32

Az UEFA átalakítja a Nemzetek Ligáját és az Eb-, vb-selejtezők rendszerét is

Minden más foci
2026.05.20. 19:42
Ezek is érdekelhetik