Labdarúgás: londoni kiállítás emlékezik a legendás 6:3-ra

MTI MTIMTI MTI
2013.11.22. 19:00
Az évszázad futballmérkőzésének tartott, magyar győzelemmel végződött londoni 6:3-as meccs 60. évfordulójára kiállítással emlékeznek hétfőn Londonban.

A Londoni Magyar Kulturális Központban nyíló tárlaton az Aranycsapathoz és a Wembley Stadionban 1953. november 25-én lejátszott legendás mérkőzéshez kapcsolódó válogatott fotók, grafikák, dokumentumok mellett kiemelt szerepet kapnak a korabeli sajtóanyagok, elemzések, a mérkőzés magyar, angol és nemzetközi reakciói. A kiállítás az angolok nézőpontjából is bemutatja az évszázad mérkőzésének jelentőségét, hatását és következményeit a szigetországi labdarúgásra és annak későbbi sikereire.

Ez volt az Aranycsapat történetének leghíresebb és világszerte a legnagyobb visszhangot kiváltó mérkőzése. Ez a meccs Angliában is egy új korszak kezdete lett. A vereség hatására az angolok nyitni kezdtek a kontinens, a másfajta edzésmódszerek és játékrendszerek felé.

A londoni magyar intézet tájékoztatása szerint a kiállítást Jonathan Stevenson, a BBC és a Livewire Sport sportújságírója, kommentátora nyitja meg. A kiállítás kurátora Szabó Lajos, a Magyar Sportmúzeum igazgatója, a londoni megemlékezés fővédnöke Áder János magyar államfő. A megnyitón részt vesz a brit Nemzeti Labdarúgó Múzeum (National Museum of Football) ügyvezető igazgatója, Kevin Moore is.

Az Aranycsapat tiszteletére a kiállítás-megnyitó második felében a Fred Schmid Jazz Band ad elő néhány számot a korszak zenéiből. Fred Schmid altszaxofonon, Oli Arlotto tenorszaxofonon játszik, a fiatal magyar tehetség, Juhász Márton ül a doboknál – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.


Ez volt az Aranycsapat történetének leghíresebb és világszerte a legnagyobb visszhangot kiváltó mérkőzése. Ez a meccs Angliában is egy új korszak kezdete lett. A vereség hatására az angolok nyitni kezdtek a kontinens, a másfajta edzésmódszerek és játékrendszerek felé.

A londoni magyar intézet tájékoztatása szerint a kiállítást Jonathan Stevenson, a BBC és a Livewire Sport sportújságírója, kommentátora nyitja meg. A kiállítás kurátora Szabó Lajos, a Magyar Sportmúzeum igazgatója, a londoni megemlékezés fővédnöke Áder János magyar államfő. A megnyitón részt vesz a brit Nemzeti Labdarúgó Múzeum (National Museum of Football) ügyvezető igazgatója, Kevin Moore is.

Az Aranycsapat tiszteletére a kiállítás-megnyitó második felében a Fred Schmid Jazz Band ad elő néhány számot a korszak zenéiből. Fred Schmid altszaxofonon, Oli Arlotto tenorszaxofonon játszik, a fiatal magyar tehetség, Juhász Márton ül a doboknál – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
9 órája

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08
Ezek is érdekelhetik