Románia: megkönnyebbültek, hogy megúszták a zárt kaput

2013.05.16. 11:50
null
Mircea Sandu nyilatkozatát idézi címében a gsp.ro (Fotó: gsp.ro)
Megkönnyebbüléssel fogadta a román sajtó, hogy a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) nem tiltotta ki a nézőket a román válogatott következő, Magyarország elleni világbajnoki selejtezőmérkőzéséről.

„Megúsztuk a zártkapus mérkőzést” címmel számolt be csütörtökön a legolvasottabb román sportnapilap, a Gazeta Sporturilor arról, hogy a FIFA fegyelmi bizottsága 20 ezer svájci frank büntetést rótt ki a román szövetségre (FRF) a szurkolók „nem megfelelő” viselkedése miatt. A március 26-án Amszterdamban rendezett holland–román vb-selejtezőn ugyanis a vendégdrukkerek magyarellenes transzparenst feszítettek ki a nézőtéren.

A „24 sport” című sportportál is azt írja: az „FRF megúszta egy bírsággal”, a szurkolók ott lesznek a lelátókon a román–magyar meccsen.

Az Adevarul című közéleti lap szerint Mircea Sandu FRF-elnök a Romániai Magyar Demokrata Szövetséget (RMDSZ) vádolja azzal, hogy ki akarta tiltatni a közönséget a szeptember 6-i bukaresti találkozóról.

„A FIFA megbírságolt, de fellebbezünk. Nem normális, hogy a politika beavatkozzon a futballba. A kiküldött megfigyelő nem látott semmit, a hollandok nem láttak semmit, csak az RMDSZ. Nyilvánvaló, az volt a céljuk, hogy távol tartsák a szurkolókat a meccsről” – idézte a lap Mircea Sandut, a FRF elnökét.

A román szurkolók magyarellenes megnyilvánulásai március 18-án kezdődtek, amikor a kolozsvári CFR és a bukaresti Rapid román bajnoki mérkőzésén a fővárosi csapat szurkolói magyar zászlót égettek a nézőtéren. Az ügy kapcsán az RMDSZ Mikó Imre jogsegélyszolgálata több fórumon is feljelentést tett, a román élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga pénzbírságot szabott ki a Rapidra, az FRF pedig bocsánatot kért a magyar szövetségtől, míg a csendőrség bejelentette, hogy azonosította a zászlóégetőt.

Erre utalva a hollandok elleni összecsapáson a román szurkolók az „Egy rongyégetésért letartóztatnátok, miközben éveken keresztül mosolyogva tűrtétek az RMDSZ állampolitikává előlépett etnikai terrorizmusát” szövegű feliratot helyeztek el a nézőtéren. Az RMDSZ is, a Jobbik is panaszt tett a román, az európai és a nemzetközi futballszövetségnél.

Március 22-én a magyar–román világbajnoki selejtezőt – amely 2–2-es döntetlennel zárult – zárt kapuk mögött rendezték meg a Puskás Ferenc Stadionban. A FIFA az Izrael elleni, augusztusi barátságos mérkőzésen történt rasszista megnyilvánulások miatt marasztalta el a magyar szövetséget.

Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08

A Rossi-korszak nyitányát és a rossz emlékű Leekens-érát idézi a válogatottra váró finn, kazah páros

Magyar válogatott
2026.06.05. 13:24

Magyar vb-rajt angolveréssel, Szenegál romba dönti a világbajnokot – videók!

Minden más foci
2026.05.31. 12:47
Ezek is érdekelhetik