Az orosz válogatott szerezte meg a bronzérmet a londoni olimpia férfi kosárlabdatornáján. Oroszország 81–77-re győzte le a 2004-ben olimpiai bajnok, majd Pekingben bronzérmet szerző Argentínát.
Nagy csatában, kiélezett végjáték után dőlt el a londoni olimpia férfi kosárlabda-tornáján a bronzérem sorsa. A jobban rotáló és kevesebbet hibázó Oroszország független fennállása történetében először érhetett fel a dobogóra, az argentin aranygeneráció pedig nem tudott ötkarikás éremmel búcsúzni.
A 25 pontos, 5 lepattanós, 7 gólpasszos Sved nem csak kiemelkedően játszott, de a meccslabdát is értékesítette, mellette a 20-at szóró Kirilenko és a 19 egységig jutó Fridzon is remekül teljesített, míg a másik oldalon sokba került Scola halványabb produkciója (11 pont, 12-ből 5 mezőnyből, 6 lepattanó).
Az Amerikai Egyesült Államok–Spanyolország finálé 16 órakor kezdődik.
| BRONZMÉRKŐZÉS |
| Oroszország–Argentína 81–77 (19–20, 21–18, 21–19, 20–20) |
| Ld: Sved 20, Kirilenko 20, Fridzon 19, ill. Ginóbili 21., Nocioni 16, Delfino 15. |
Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok
Minden más foci
2026.06.25. 21:58

Elárverezik Diego Maradona „kezezős” labdáját
Foci vb 2026
2026.06.25. 21:26

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett
Kosárlabda
2026.06.25. 07:59

Messi: Folytatom a játékot!
Foci vb 2026
2026.06.24. 10:38
Ezek is érdekelhetik



