Olimpia: Most kezdem csak felfogni, hogy olimpiai bajnok vagyok - Szilágyi Áron

2012.07.29. 21:17
A londoni játékok első magyar olimpiai bajnoka győzelme után röviddel nyilatkozott a Magyar Rádiónak.

„Most kezdem csak felfogni, hogy olimpiai bajnok vagyok. Most még csak úgy érzem, hogy megnyertem egy versenyt. Egészen hihetetlen érzés ez, szerintem csak hetek, hónapok múlva tudom feldolgozni. Örülök hogy vége, mert nagyon hosszú nap volt. Csakis boldogságot érzek.”

Amikor arról kérdezték, miért harapott bele az érembe, és hogy vélekedik az aranyról, így válaszolt:

„Nem akartam kliséket elsütni, nem akartam beleharapni az érembe, de Diego mondta, hogy tegyük meg. Nagyon nehéz az érem, húzza is a nyakamat... De csodálatosan néz ki, sohasem volt ilyen szép érmem. Csodálatos ékszer.”

„Most felemelő érzéseim vannak. Ezután sokkal felelősségteljesebben kell majd élnem, mindenki figyelni fog. De elsősorban a vívóknak szeretnék példaképe lenni, és szeretném, ha legközelebb a csapatversenyben is részt vehetnénk, hiszen a többiek nagyon hiányoznak nekem.”

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49
Ezek is érdekelhetik