Légiósok: Szoboszlai betalált, a Salzburg továbbjutott

B. A.B. A.
2020.12.16. 22:26
Szoboszlai Dominik góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Salzburg 6–2-re legyőzte a Rapid Wient, s így továbbjutott az Osztrák Kupa következő fordulójába.

A legerősebb összeállításában pályára lépő Salzburg már a 16. percben megszerezte a vezetést, éppen a magyar középpályás révén: Szoboszlai Mërgim Berishától kapta vissza a labdát, majd higgadtan átemelte a kapust. Légiósunknak ez volt a 9. gólja az idényben, a kupában először talált be – az előző körben „csak” gólpasszt adott, igaz, abból hármat. Szoboszlai Mërgim Berishától kapta vissza a labdát, majd higgadtan átemelte a kapust. Légiósunknak ez volt a 9. gólja az idényben, a kupában először talált be – az előző körben „csak” gólpasszt adott, igaz, abból hármat.

A Salzburg a 23. percben már hárommal ment, s bár a Rapid Wien a félidő hajrájában tizenegyesből szépített, a címvédő a második félidőt is 3–1-re nyerte, így nem forgott veszélyben a továbbjutása (6–2).

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Red Bull Salzburg–Rapid Wien 6–2
Salzburg:Szoboszlai Dominik a 79. percig volt a pályán.; Rapid Wien:Szántó Tamás sérült.