Légiósok: Nikolics-gólpassz után dőlt el a meccs, fordított a Legia

Kántor Barnabás (Varsó)Kántor Barnabás (Varsó)
2016.03.05. 22:21
Nikolics gólpasszal járult hozzá a Legia sikeréhez <a href="https://www.facebook.com/nikolicsofficial/photos/a.424343941099252.1073741828.424241681109478/459122824288030/?type=3&amp;theater" target="_blank">(Fotó: Nikolics Nemanja Facebook)</a>
A Nemzeti Sport Online a helyszínen tekinthette meg, ahogy Nikolics Nemanja csapata, a Legia Warszawa 3–1-re legyőzi a Górnik Zabrzét, ezzel tovább növeli előnyét a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ekstraklasa) élén.

Az NSO lengyelországi túrájának második állomáshelye Varsóban volt. Az első utunk Krakkóba vezetett, ahol a Wisla nagyon jót tett azzal a Legia Warszawának, hogy pontot rabolt a rivális Piast Gliwicétől.

Nikolics Nemanja klubjának stadionja 31 000 férőhelyes, ez pedig csaknem megtelt (24 ezren voltak kíváncsiak a meccsre), így hiába élvezhetjük a Nissannak köszönhetően az X-Trail kényelmét, parkolóhelyet igencsak nehéz volt találnunk, így az első húsz percről lemaradtunk…

Miután beértünk a szenzációs hangulatú arénába, azt láthattuk, hogy a listavezető Legia kicsit álmoskásan futballozik a sereghajtó Górnik Zabrze ellen. Nikolicsnak a 34. percben tapsolhatott először a hazai közönség, de nem gól miatt – a magyar csatár szépen teremtett magának gólhelyzetet, ám húszméteres lövése fölészállt.

A kényelmesség azonban megbosszulta magát, a 38. percben Kante cselezgethetett túl szabadon a hazai tizenhatoson belül, okos passzát pedig Sebastian Seblecki gólra váltotta (0–1). Síri csend volt, mégis józanító volt a pofon a Legia számára, Adam Hlousek még a szünet előtt, a 46. percben egyenlített (1–1).

A második félidőt pedig úgy kezdte a varsói együttes, ahogyan az éllovasnak az elsőt is illett volna. A 63. percben meg is lett a vezetés, Artur Jedrzejczyk talált be (2–1). Két perccel később betalálhatott volna Nikolics, de éles szögből az oldalhálóba lőtt.

A magyar csatárnak volt még gólszerzési lehetősége az utolsó húsz percben. Előbb lesen állították meg, később egy kipattanónál volt nagy pechje, hogy nem tudott a kapuba találni. A meccs eldöntéséhez azonban alaposan hozzájárult, a 76. percben ugyanis a magyar csatár remek mozdulatát követően lépett ki Aleksandar Prijovic, és nagyon higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba (3–1).

Bár Nikolics gólcsendje február 14 óta tart, újabb meccsen segítette három ponthoz csapatát, aminek köszönhetően már négy pont a Legia előnye a második helyezett Piast Gliwice előtt.

„Nem volt könnyű meccs, mert nagyon hátul húzta meg a vonalát ellenfelünk, így nehezen tudtuk feltörni a védelmét – mondta Nikolics a Nemzeti Sport Online-nak. – Ennek ellenére megoldottuk a feladatunkat, szereztünk három gólt, megnyertük a mérkőzést, így négy ponttal vezetjük a bajnokságot."

„Valóban nem állt mellém mostanában a szerencse, de a pozitív oldalát nézem a helyzetnek, minden meccsen megvannak a gólszerzési lehetőségeim, ahogy most is. Ettől függetlenül úgy érzem, kiváló szezont futok, minden rendben van. Néhány hete még mi voltunk az üldözők, most már pontokkal vezetjük a bajnokságot."

Nikolics elmondta, kulcsfontosságú volt, hogy a szünet előtt betaláljanak, de ha nem sikerült volna, véleménye szerint akkor is meglett volna a három pont, mivel kontrollálták a mérkőzést.